Sondaż publiczny

W Dzień Matki:

W numerze

Wydanie
Numer 32/33/2018

Coraz więcej tragedii nad wodą

Region • Z rozsądkiem, żeby wypoczynek nie zamienił się w koszmar

ilustracja

Wysokie temperatury i słoneczna pogoda sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą. Ale woda, oprócz radości i zabawy, niesie też za sobą wiele niebezpieczeństw. Tylko w miniony weekend utonęło 30 osób a od początku roku niemal 300.

Policja jako jedna z instytucji realizujących zadania na wodach, podejmuje działania w celu ograniczenia liczby utonięć oraz maksymalnego zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób wypoczywających nad akwenami.

W Tychach, na akwenie „Paprocany”, uruchomione jest Sezonowe Ogniwo Policji Wodnej, które wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, czuwają nad bezpieczeństwem odpoczywających tam osób.
- Funkcjonariusze podczas patrolu głównie reagują na wykroczenia związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach zabronionych, czy też w związku z zaśmiecaniem lub naruszaniem ładu i porządku publicznego. Mundurowi interweniują także w sprawie rodziców, którzy zniknęli z pola widzenia dzieciom lub odwrotnie. Policjanci pomagają w sytuacjach, które zdarzają się z uwagi na liczną grupę osób wypoczywających i najczęściej szybko i szczęśliwie są rozwiązywane. – informuje st. asp. Barbara Kołodziejczyk, rzecznik rasowy KMP Tychy.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  8 sierpnia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niech żyje teatr

Z Dorotą Pociask-Frącek, dyrektorem Teatru Małego w Tychach rozmawia Dariusz Dyrda.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bardzo zacięte bitwy

Na Górnym Śląsku II wojna światowa  trwała do 8 maja!

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rzodkiewka – królowa nowalijek

W końcu na poważnie zaświeciło słońce. I to nie jest już pogodowy kaprys, anomalia na kilka dni i powrót na stare, jesienno - zimowe śmieci. Przyroda wystartowała i teraz już nie ma wątpliwości – nic jej nie zatrzyma przez następne pół roku, nawet te chwilowe „zera” w nocy. Poza tym, że wszędzie robi się malowniczo zielono i słonecznie, dzień jest długi, to wchodzimy znowu w dobry czas dla sezonowego jedzenia.
I świetnie, o to przecież chodzi – żeby jeść to, co chwilowo rośnie dookoła, naturalnie. Długo na nią czekałam i jak tylko zaczęła się pojawiać musiałam poszperać i dowiedzieć się co w niej drzemie. Według mnie to najsmaczniejszy symbol wiosny – rzodkiewka!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Nadchodzi czas inwazji kleszcza, komary też już latają

Na zewnątrz coraz cieplej wiec kleszczy i komarów będzie coraz więcej. Mylnie uważa się, że atak kleszcza grozi nam tylko w lecie. Tychy już przygotowują się do oprysków przeciw nim, Katowice z nich zrezygnowały. Kto ma rację?

więcej

Partnerzy