W numerze

Wydanie
Numer 32/33/2018

Coraz więcej tragedii nad wodą

Region • Z rozsądkiem, żeby wypoczynek nie zamienił się w koszmar

ilustracja

Wysokie temperatury i słoneczna pogoda sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą. Ale woda, oprócz radości i zabawy, niesie też za sobą wiele niebezpieczeństw. Tylko w miniony weekend utonęło 30 osób a od początku roku niemal 300.

Policja jako jedna z instytucji realizujących zadania na wodach, podejmuje działania w celu ograniczenia liczby utonięć oraz maksymalnego zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób wypoczywających nad akwenami.

W Tychach, na akwenie „Paprocany”, uruchomione jest Sezonowe Ogniwo Policji Wodnej, które wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, czuwają nad bezpieczeństwem odpoczywających tam osób.
- Funkcjonariusze podczas patrolu głównie reagują na wykroczenia związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach zabronionych, czy też w związku z zaśmiecaniem lub naruszaniem ładu i porządku publicznego. Mundurowi interweniują także w sprawie rodziców, którzy zniknęli z pola widzenia dzieciom lub odwrotnie. Policjanci pomagają w sytuacjach, które zdarzają się z uwagi na liczną grupę osób wypoczywających i najczęściej szybko i szczęśliwie są rozwiązywane. – informuje st. asp. Barbara Kołodziejczyk, rzecznik rasowy KMP Tychy.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  8 sierpnia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Co by pedzioł Szekspir po naszymu?

Za kilka dni ukaże się w księgarniach niezwykła książka tyskiego nauczyciela języka angielskiego, Marcina Melona. Ponieważ jednak niedawno udzielał nam on wywiadu, tym razem rozmowa z rysownikiem, który książkę ilustrował.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Czy Jan Paweł II mógł być ślązakiem?

To zaskakujące pytanie zadałem sobie pewnego pięknego dnia podczas wycieczki do Wadowic. To miasto, leżące w województwie małopolskim, jest – jak powszechnie wiadomo - miejscem urodzenia Karola Wojtyły czyli późniejszego papieża Jana Pawła II. Niezbyt już powszechnie wiadomo, że jego pradziadek był wyznawcą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli potocznie luteraninem.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

A to flądra!

„Nawet flądra nie jest bezstronna” - Stanisław Jerzy Lec

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy