W numerze

Wydanie
Numer 32/33/2018

Chciałbym trafić do PlusLigi

Tychy • Śladami taty na Mistrzostwa Europy

ilustracja

Generalnie podopieczni trenera Mariusza Sodryla – reprezentacja Polski U20, zakończone niedawno Mistrzostwa Europy, nie mogą zaliczyć do udanych. Porażka 3:0 w inaugurującym turniej meczu z Belgią w zasadzie „ustawiła” dla nas turniej. Jednak występy tyszanina Remigiusza Kapicy, atakującego reprezentacji, były jednym z jaśniejszych punktów w ekipie biało-czerwonych. Rozmawiamy z nim dzisiaj o jego początkach siatkarskiej przygody, planach na przyszłość i o tym co wydarzyło się na ME.

Echo - Jak rozpoczęła się twoja przygoda z siatkówką? Dlaczego w ogóle zainteresowałeś się tą dyscypliną?
 Remigiusz Kapica
: - Siatkówką zacząłem się interesować przez mojego tatę. Sam kiedyś grał, a także często oglądał mecze. Pewnego dnia stwierdziłem, że chciałbym spróbować, ale niestety początkowo nie znalazłem sekcji siatkówki. Później jednak okazało się, że sekcja jest, ale chłopaków rok starszych. Na moje szczęście potrafiłem już jako tako odbijać palcami i sposobem dolnym. To dało mi swego rodzaju bonus, ponieważ zamiast zaczynać od zera miałem już jakaś bazę, od której mogłem wystartować.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  8 sierpnia 2018 r.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Co by pedzioł Szekspir po naszymu?

Za kilka dni ukaże się w księgarniach niezwykła książka tyskiego nauczyciela języka angielskiego, Marcina Melona. Ponieważ jednak niedawno udzielał nam on wywiadu, tym razem rozmowa z rysownikiem, który książkę ilustrował.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Czy Jan Paweł II mógł być ślązakiem?

To zaskakujące pytanie zadałem sobie pewnego pięknego dnia podczas wycieczki do Wadowic. To miasto, leżące w województwie małopolskim, jest – jak powszechnie wiadomo - miejscem urodzenia Karola Wojtyły czyli późniejszego papieża Jana Pawła II. Niezbyt już powszechnie wiadomo, że jego pradziadek był wyznawcą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli potocznie luteraninem.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

A to flądra!

„Nawet flądra nie jest bezstronna” - Stanisław Jerzy Lec

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy