W numerze

Wydanie
Numer 32/33/2018

Chciałbym trafić do PlusLigi

Tychy • Śladami taty na Mistrzostwa Europy

ilustracja

Generalnie podopieczni trenera Mariusza Sodryla – reprezentacja Polski U20, zakończone niedawno Mistrzostwa Europy, nie mogą zaliczyć do udanych. Porażka 3:0 w inaugurującym turniej meczu z Belgią w zasadzie „ustawiła” dla nas turniej. Jednak występy tyszanina Remigiusza Kapicy, atakującego reprezentacji, były jednym z jaśniejszych punktów w ekipie biało-czerwonych. Rozmawiamy z nim dzisiaj o jego początkach siatkarskiej przygody, planach na przyszłość i o tym co wydarzyło się na ME.

Echo - Jak rozpoczęła się twoja przygoda z siatkówką? Dlaczego w ogóle zainteresowałeś się tą dyscypliną?
 Remigiusz Kapica
: - Siatkówką zacząłem się interesować przez mojego tatę. Sam kiedyś grał, a także często oglądał mecze. Pewnego dnia stwierdziłem, że chciałbym spróbować, ale niestety początkowo nie znalazłem sekcji siatkówki. Później jednak okazało się, że sekcja jest, ale chłopaków rok starszych. Na moje szczęście potrafiłem już jako tako odbijać palcami i sposobem dolnym. To dało mi swego rodzaju bonus, ponieważ zamiast zaczynać od zera miałem już jakaś bazę, od której mogłem wystartować.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  8 sierpnia 2018 r.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Warto żyć dla ludzi i im służyć!

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom". Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu, pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się, jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Józefem Twardzikiem, który co prawda nie ma własnych dzieci, ani wnucząt, ale jest „dobrym” dziadkiem dla wielu młodych tyszan, z którymi się spotyka i wyjeżdża na wycieczki.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy