Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

W numerze

Powiat
powiat bieruńsko-lędziński
Wydanie
Numer 30/2018

Lato to czas remontów

Bieruń • Inwestycje zmieniają miasto

ilustracja

Lato to czas odpoczynku, ale również intensywnej pracy. Wykorzystując ładną pogodę władze Bierunia przeprowadzają szereg remontów, dzięki którym miasto pięknieje w oczach.

Jedną z prowadzonych obecnie inwestycji w Bieruniu jest remont Domu Kultury „Gama”, który ruszył pełną parą. Termin oddania do użytku wyremontowanego budynku planowany jest na koniec października, jednak już teraz gołym okiem widać postęp prac. Wykonano już wymianę stolarki okiennej i ślusarki drzwiowej, a obecnie trwają prace związane z ociepleniem stropodachu i ścian zewnętrznych oraz instalacji C.O., a także wymiana elewacji.
Podczas planowania inwestycji pomyślano również o niepełnosprawnych, dla których zamontowana zostanie specjalna platforma, dzięki której do budynku będzie można wjechać wózkiem inwalidzkim. Koszt tej inwestycji to ponad 1 600 000 zł.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  25 lipca 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy