Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 30/2018

Zakaz kąpieli

Tychy • Znowu wróciły toksyczne sinice

ilustracja

Wszyscy mieliśmy nadzieję, że w tym roku nie będzie problemu z toksycznymi sinicami. Niestety – to co nas cieszy latem – słońce i wysokie temperatury, cieszy także sinice, które rozmnażają się w takich warunkach jak szalone. Niestety, w tym roku także rozpanoszyły się na Paprocanach powodując od soboty (21 lipca) zakaz kąpieli w kąpielisku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego.

Walka z sinicami na Paprocanach trwa już od lat. Było kilkanaście pomysłów jak je pokonać. Okazały się nieskuteczne aeratory zamontowane w 2014 roku, biomembrany czy poszerzanie szuwarów. Nie pomogli także naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego – sinice ciągle wygrywają.
I jest to szczególnie bolesne, że ich wykwit następuje w dniach, kiedy najchętniej ochłodzilibyśmy się w wodach jeziora.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  25 lipca 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy