Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

W numerze

Powiat
powiat bieruńsko-lędziński
Wydanie
Numer 30/2018

W gościnie u francuskich rodzin

Bieruń • Partnerski Meung sur Loire

ilustracja

W dniach 12-17 lipca mieszkańcy Bierunia po raz szósty odwiedzili przyjaciół w partnerskim mieście Meung sur Loire we Francji. Liczna, bo 43-osobowa grupa z Burmistrzem Krystianem Grzesicą oraz radnym Michałem Mazgajem spędziła 4 dni w gościnie u francuskich rodzin. Dwudziestu bierunian było w tym partnerskim mieście po raz pierwszy.

Bogaty program pobytu obejmował wiele wspólnych spotkań i imprez np. grę w petanque, piknik w ogrodach merostwa oraz wycieczkę do Amboise, podczas której oprócz miasteczka grupa zwiedziła muzeum Clos Luce Leonarda de Vinci.
Grupa z Bierunia wraz z mieszkańcami Meung uczestniczyła we francuskim święcie narodowym 14 lipca, biorąc udział w przemarszu z lampionami nad Loarę przy dźwiękach miejscowej orkiestry, w pokazie sztucznych ogni oraz w publicznej zabawie, która w tym dniu jest we francuskich miastach tradycją.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  25 lipca 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy