Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 28/2018

415 nocnych rowerzystów

Tychy • 133. Tyski Nocny Rajd Rowerowy

ilustracja

W  sobotę (7 lipca) w ramach akcji „Lato w Mieście” odbył się 133. Tyski Nocny Rajd Rowerowy. W nocnej 20 km eskapadzie udział wzięły całe rodziny. Tuż przed startem do uczestników trafiło 100 par klapek z napisem „Uśmiechnij się” na lato od NOL-TYCHY, a najmłodsi uczestnicy rajdu otrzymali lampki oraz zapięcia do roweru.

Najmłodszy uczestnik rajdu miał zaledwie 2 lata i był wieziony przez mamę w siodełku, ale również 3-latek jechał w siodełku z tatusiem. Natomiast najmłodszymi uczestniczkami jadącymi samodzielnie były dziewczynki 6-letnie Zuzia i Agatka. Najstarszym uczestnikiem rajdu był 68-letni Franciszek.
 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy