W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 28/2018

415 nocnych rowerzystów

Tychy • 133. Tyski Nocny Rajd Rowerowy

ilustracja

W  sobotę (7 lipca) w ramach akcji „Lato w Mieście” odbył się 133. Tyski Nocny Rajd Rowerowy. W nocnej 20 km eskapadzie udział wzięły całe rodziny. Tuż przed startem do uczestników trafiło 100 par klapek z napisem „Uśmiechnij się” na lato od NOL-TYCHY, a najmłodsi uczestnicy rajdu otrzymali lampki oraz zapięcia do roweru.

Najmłodszy uczestnik rajdu miał zaledwie 2 lata i był wieziony przez mamę w siodełku, ale również 3-latek jechał w siodełku z tatusiem. Natomiast najmłodszymi uczestniczkami jadącymi samodzielnie były dziewczynki 6-letnie Zuzia i Agatka. Najstarszym uczestnikiem rajdu był 68-letni Franciszek.
 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Czasem włącza mi się „śląski tryb”

Rozmowa z Waldemarem Cichoniem, tyskim pisarzem, autorem książek dla dzieci

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Polska nie wtedy się odrodziła!

Mało kto wie, co 11 listopada świętujemy

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Nie taki zwykły ten ziemniak

Wartość odżywcza kartofli jest tak duża, że mogą one – oczywiście przez jakiś czas – stanowić jedyny składnik pożywienia człowieka bez uszczerbku na zdrowiu. Odmian tego niezwykłego warzywa jest około 4000, choć nie wszystkie są jadalne (większość zjadaczy ziemniaków pewnie będzie zdziwiona – jak to, jest więcej rodzajów niż młode i stare?!). Możemy spotkać odmiany białe, żółte, różowe, czerwone, fioletowe a nawet niebieskie (popularne w Irlandii). I właśnie od koloru ziemniaka zależy ilość mikroelementów
i przeciwutleniaczy. Wspólna dla wszystkich rodzajów jest niska zawartość tłuszczów i niezwykłe bogactwo węglowodanów o średnim indeksie glikemicznym. Gotowane bulwy mają więcej białka niż kukurydza i prawie dwa razy więcej wapnia. Oprócz tego maja w sobie błonnik i składniki mineralne takie jak: potas, fosfor, kwas foliowy i witaminy - szczególnie C.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy