Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że strajk nauczycieli służy oświacie, czy też szkodzi uczniom?

Wynik głosowania:

44%
31%
25%
 
Nie wierzę, że chodzi im o dobro szkoły. Tylko o kasę!
 
Oświata wymaga reformy, ale się jej boję, bo co jedna, to gorsza
 
Jak nie chcą uczyć dzieci, niech się zwolnią!!

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 28/2018

Kolejna siatkarska sobota za nami

Tychy • Grand Prix w Siatkówce Plażowej

ilustracja

 Za nami kolejna w tym sezonie sportowym siatkarska sobota w naszym mieście. W miniony weekend fani siatkówki mieli podwójną okazję wyrażenia swojej pasji do tej dyscypliny.

Sobotni dzień przebiegał pod znakiem trzeciego turnieju z cyklu Letniego Grand Prix Tychów w siatkówce plażowej, a niedziela to turniej mikstów. W pierwszym dniu siatkarskich zmagań wystartowało 12 drużyn – 11 męskich i jedna żeńska. Po bardzo zaciętych bojach, w rozgrywkach o Letnie Grand Prix triumfował Hubert Klyta i Karol Undas. Tyska para pokonała duet z Będzina Mateusz Wikło – Maciej Borzęcki 2:1 (w setach 21:17, 14:21, 17:15). W spotkaniu o trzecie miejsce lepiej poradziła sobie para Daniel Chemicz i Maurycy Koćwin, która wygrała spotkanie z duetem Adrian Rybak i Adam Łata 2:0 (21:18, 21:19). Był to trzeci i zarazem ostatni turniej kwalifikacyjny. 
 

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Rowery nie zastąpią samochodów, ale ….

Rozmowa z Wiesławem Bełzem, prezesem stowarzyszenia Rowerowe Katowice

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Odchodzący świat waserturmów

Od  dziesięcioleci stanowią nieodłączny  element naszego krajobrazu, a  nierzadko też punkt  orientacyjny, bo widać je  z daleka. Teraz jednak odchodzą, podobnie jak wiele innych obiektów  wczesnej epoki industrialnej. Trudno ratować każdą starą fabryczkę, ale waserturmów szkoda, bo mają szczególne piękno. Są jakieś takie dostojne. Zaś te w naszej  najbliższej okolicy najwyraźniej nie mają szczęścia do właścicieli.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rosole mio!

Dużo jest smaków bez których nie wyobrażamy sobie kuchni. I co ciekawe, najczęściej są to proste potrawy - jedzenie, które od zawsze nam towarzyszy i do którego najczęściej wracamy. Pamiętam jak wyjechałam z domu do akademika, myśląc, że teraz w końcu będę mogła jeść tylko to, na co będę miała ochotę. Rebelia, prawdziwa wolność, słowem: czyste szaleństwo. Pizza, zupki chińskie, hamburgery i tony słodyczy na okrągło. Nawet nie wiem jak to się stało, że pewnego dnia, po zaledwie kilku miesiącach sielanki, wykonałam ten jeden, przełomowy w życiu prawie każdego, młodego człowieka telefon - „Babciu...to jak się robi ten cały rosół”? 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ziobro szuka mafii górniczej

Minister wie lepiej od sądu?

więcej

Partnerzy