Sondaż publiczny

Wybory samorządowe już niebawem. W naszej okolicy najważniejszym samorzowcem jest prezydent Tychów. Obecny – Andrzej Dziuba – pełni tę funkcję już od 18 lat.

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 28/2018

Kolejna siatkarska sobota za nami

Tychy • Grand Prix w Siatkówce Plażowej

ilustracja

 Za nami kolejna w tym sezonie sportowym siatkarska sobota w naszym mieście. W miniony weekend fani siatkówki mieli podwójną okazję wyrażenia swojej pasji do tej dyscypliny.

Sobotni dzień przebiegał pod znakiem trzeciego turnieju z cyklu Letniego Grand Prix Tychów w siatkówce plażowej, a niedziela to turniej mikstów. W pierwszym dniu siatkarskich zmagań wystartowało 12 drużyn – 11 męskich i jedna żeńska. Po bardzo zaciętych bojach, w rozgrywkach o Letnie Grand Prix triumfował Hubert Klyta i Karol Undas. Tyska para pokonała duet z Będzina Mateusz Wikło – Maciej Borzęcki 2:1 (w setach 21:17, 14:21, 17:15). W spotkaniu o trzecie miejsce lepiej poradziła sobie para Daniel Chemicz i Maurycy Koćwin, która wygrała spotkanie z duetem Adrian Rybak i Adam Łata 2:0 (21:18, 21:19). Był to trzeci i zarazem ostatni turniej kwalifikacyjny. 
 

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wrzesień '39 w naszej okolicy

Autentyczne wspomnienia Ślązaków z września 1939 roku, a nie opracowania historyków. Prawdę powiedziawszy, znacznie się od tych opracowań różnią. I chyba warto spojrzeć na wrzesień 1939 roku ich oczami. Wtedy łatwiej zrozumieć, że dla mieszkańców województwa śląskiego wkroczenie Niemców było czymś zupełnie innym, niż dla reszty mieszkańców Polski. Warto ją przeczytać, by zrozumieć, jak złożona jest śląska historia. I jak inna od choćby warszawskiej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Żurawina – mały owoc o dużym potencjale

O zaletach owoców żurawiny wielkoowocowej wieki temu bardzo dobrze wiedzieli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Cenili zarówno jej smak jak i właściwości, dlatego poza włączeniem jej do codziennej diety, zaczęli ją wykorzystywać w medycynie i jako naturalny barwnik do farbowania tkanin.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Partnerzy