Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 28/2018

Kolejna siatkarska sobota za nami

Tychy • Grand Prix w Siatkówce Plażowej

ilustracja

 Za nami kolejna w tym sezonie sportowym siatkarska sobota w naszym mieście. W miniony weekend fani siatkówki mieli podwójną okazję wyrażenia swojej pasji do tej dyscypliny.

Sobotni dzień przebiegał pod znakiem trzeciego turnieju z cyklu Letniego Grand Prix Tychów w siatkówce plażowej, a niedziela to turniej mikstów. W pierwszym dniu siatkarskich zmagań wystartowało 12 drużyn – 11 męskich i jedna żeńska. Po bardzo zaciętych bojach, w rozgrywkach o Letnie Grand Prix triumfował Hubert Klyta i Karol Undas. Tyska para pokonała duet z Będzina Mateusz Wikło – Maciej Borzęcki 2:1 (w setach 21:17, 14:21, 17:15). W spotkaniu o trzecie miejsce lepiej poradziła sobie para Daniel Chemicz i Maurycy Koćwin, która wygrała spotkanie z duetem Adrian Rybak i Adam Łata 2:0 (21:18, 21:19). Był to trzeci i zarazem ostatni turniej kwalifikacyjny. 
 

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy