Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

W numerze

Wydanie
Numer 28/2018

IKE - w świecie komiksu

Tychy • Galeria Sztuki Obok

ilustracja

W ubiegły piątek (6 lipca) w tyskiej galerii „Obok” odbył się wernisaż wystawy IKE Ilustracja/Komiks/Ekslibris. Ekspozycja obejmuje prace stworzone przez studentów Zakładu Grafiki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. 

Wystawę otworzyli wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego Dr Katarzyna Hilszczańska oraz Prodziekan Krzysztof Bąk, pod których okiem tworzone były zaprezentowane prace. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także studenci, którzy chętnie wdawali się w dyskusje i pomagali oglądającym zrozumieć przekaz swoich obrazów.
Na wernisaż przybyło wielu tyskich fanów komiksu i nowoczesnych form sztuki. Uczestnicy nie tylko podziwiali prace studentów, ale starali się zrozumieć przekaz, jaki chcieli zawrzeć w nich autorzy.
 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy