Sondaż publiczny

Wybory samorządowe już niebawem. W naszej okolicy najważniejszym samorzowcem jest prezydent Tychów. Obecny – Andrzej Dziuba – pełni tę funkcję już od 18 lat.

W numerze

Wydanie
Numer 28/2018

„Kasia Skiba i Ja” - energia i kontakt z drugim człowiekiem

Tychy • Nowa fala tyskich brzmień

ilustracja

Podczas tegorocznej edycji Święta Miasta Tychy, podbili serca publiczności niezwykle energetycznym występem, dziś w nieco wolniejszym tempie rozmawiamy z Kasią Skibą i Wojciechem Bajerem (Boogie) o tym, czym właściwie jest formacja “Kasia Skiba i Ja”. Zespół tyszanie co prawda mogli już usłyszeć wielokrotnie, jednak po raz pierwszy zaistnieli na dużej scenie. Stało się to dzięki konkursowi “Dla Tych zagrają - nowa fala tyskich brzmień”.

Echo: - Jak odnaleźliście się na przeglądzie?
Boogie: - Bardzo się cieszę, że mogliśmy się tam znaleźć i poznać inne tyskie zespoły. Większość z nich ma mocniejsze brzmienia i było to wyczuwalne. W wielu momentach byłem pod dużym wrażeniem.
Kasia: - Tychy mają po prostu bardzo silny pazur! (śmiech). Dla mnie było to bardzo pozytywnym przeżyciem. Cieszę się, że mogliśmy się wspólnie pobawić i zobaczyć wiele ciekawych projektów.
Echo: - Jednym z warunków konkursu była muzyczna interpretacja utworów autorstwa Wojciecha Młynarskiego. Jak spodobał wam się ten pomysł?
Boogie: - W moim odczuciu Młynarski ma utwory aktorskie, w których głównie chodzi o tekst. Melodia jest jakby kwestią poboczną. Dlatego właśnie było to tak ciężkim zadaniem, aby w prawdziwy sposób stworzyć swój własny aranż. Przesłuchałem kilku płyt i ostatecznie zdecydowałem się na kawałek, który chodził mi właściwie po głowie od dzieciństwa. Mamy nadzieję, że słuchaczom się to spodobało, bo nam praca nad piosenką “Jesteśmy na wczasach” bardzo.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wrzesień '39 w naszej okolicy

Autentyczne wspomnienia Ślązaków z września 1939 roku, a nie opracowania historyków. Prawdę powiedziawszy, znacznie się od tych opracowań różnią. I chyba warto spojrzeć na wrzesień 1939 roku ich oczami. Wtedy łatwiej zrozumieć, że dla mieszkańców województwa śląskiego wkroczenie Niemców było czymś zupełnie innym, niż dla reszty mieszkańców Polski. Warto ją przeczytać, by zrozumieć, jak złożona jest śląska historia. I jak inna od choćby warszawskiej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Żurawina – mały owoc o dużym potencjale

O zaletach owoców żurawiny wielkoowocowej wieki temu bardzo dobrze wiedzieli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Cenili zarówno jej smak jak i właściwości, dlatego poza włączeniem jej do codziennej diety, zaczęli ją wykorzystywać w medycynie i jako naturalny barwnik do farbowania tkanin.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Partnerzy