Sondaż publiczny

Czy przejęcie Zameczku Myśliwskiego w Promnicach przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie jest dobrym pomysłem?

W numerze

Wydanie
Numer 28/2018

„Kasia Skiba i Ja” - energia i kontakt z drugim człowiekiem

Tychy • Nowa fala tyskich brzmień

ilustracja

Podczas tegorocznej edycji Święta Miasta Tychy, podbili serca publiczności niezwykle energetycznym występem, dziś w nieco wolniejszym tempie rozmawiamy z Kasią Skibą i Wojciechem Bajerem (Boogie) o tym, czym właściwie jest formacja “Kasia Skiba i Ja”. Zespół tyszanie co prawda mogli już usłyszeć wielokrotnie, jednak po raz pierwszy zaistnieli na dużej scenie. Stało się to dzięki konkursowi “Dla Tych zagrają - nowa fala tyskich brzmień”.

Echo: - Jak odnaleźliście się na przeglądzie?
Boogie: - Bardzo się cieszę, że mogliśmy się tam znaleźć i poznać inne tyskie zespoły. Większość z nich ma mocniejsze brzmienia i było to wyczuwalne. W wielu momentach byłem pod dużym wrażeniem.
Kasia: - Tychy mają po prostu bardzo silny pazur! (śmiech). Dla mnie było to bardzo pozytywnym przeżyciem. Cieszę się, że mogliśmy się wspólnie pobawić i zobaczyć wiele ciekawych projektów.
Echo: - Jednym z warunków konkursu była muzyczna interpretacja utworów autorstwa Wojciecha Młynarskiego. Jak spodobał wam się ten pomysł?
Boogie: - W moim odczuciu Młynarski ma utwory aktorskie, w których głównie chodzi o tekst. Melodia jest jakby kwestią poboczną. Dlatego właśnie było to tak ciężkim zadaniem, aby w prawdziwy sposób stworzyć swój własny aranż. Przesłuchałem kilku płyt i ostatecznie zdecydowałem się na kawałek, który chodził mi właściwie po głowie od dzieciństwa. Mamy nadzieję, że słuchaczom się to spodobało, bo nam praca nad piosenką “Jesteśmy na wczasach” bardzo.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Stanisław Kawęcki: - Najważniejsze, żeby robić to co się lubi

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom. Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Stanisławem Kawęckim, którego pasją jest turystyka.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy