W numerze

Powiat
powiat bieruńsko-lędziński
Wydanie
Numer 28/2018

W biznesie liczy się talent

Imielin • Święto przedsiębiorczości i ekologii

ilustracja

Ostatni weekend, 8 i 9 lipca, obfitował w wiele wydarzeń. Jednym z nich były Powiatowe Targi Przedsiębiorczości, które zagościły w Imielinie już po raz XII. To wydarzenie jest okazją do tego, aby zapoznać się z lokalnymi przedsiębiorcami, a także poznać ich ofertę.

Choć na ul. Hallera w Imielinie tłoczno było już od piątku, to oficjalne otwarcie targów nastąpiło tradycyjnie w sobotnie przedpołudnie. Wyjątkowo, jak na taką uroczystość przystało, targi rozpoczęły się występem Orkiestry Dętej KWK Piast. Następnie głos zabrali gospodarze wydarzenia - starosta bieruńsko-lędziński Bernard Bednorz, przewodnicząca Rady Powiatu Anna Kubica oraz burmistrz Imielina Jan Chwiędacz. Głos zabrał także profesor Jan Klimek, który opowiedział zebranym o dzisiejszym trudnym rynku pracy.
- Najważniejsze dziś są talent i pasja. To właśnie takiego pracownika poszukuje rynek - zaznaczył.
Jak z kolei mówił starosta powiatu bieruńsko-lędzińskiego, Bernard Bednorz, powiatowe Targi Przedsiębiorczości i Ekologii mają już ugruntowaną pozycję pośród śląskich imprez wystawienniczych i są jedynym tego typu przedsięwzięciem, przygotowywanym przez samorząd. Głównym celem targów jest promocja lokalnych firm i integracja środowiska.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Poparcie dla aspiracji Ślązaków

Z Łukaszem Kohutem, liderem partii Wiosna na nasze województwo rozmawia Dariusz Dyrda

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Optyka bez demonów

 Witelo – naukowiec nr 2. średniowiecza był Ślązakiem

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Niedoceniany długouch

Królik europejski pojawił się na Półwyspie Iberyjskim około pół miliona lat temu. Stamtąd, dzięki Fenicjanom rozprzestrzenił się po całej Europie i w rezultacie od trzech tysięcy lat gości na naszych stołach jako tradycyjne mięso - najczęściej podawane podczas świąt. Dość kontrowersyjne, bo przez wieki królik przeszedł w naszych oczach niemałą metamorfozę – od zwierzyny łownej, która zapewniała pożywny posiłek i futro pomagające przetrwać mroźne zimy, przez uciążliwego szkodnika aż po...domowego pupila.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Psia kość czyli o psach sprzed wieku

Mówi się że pies jest największym przyjacielem człowieka. Szczęśliwy czworonóg obdarzy swojego pana miłością bezwarunkowo. Na pewno każdy słyszał kiedyś w swoim życiu historie o psie, który czekał na swojego pana na jego grobie. Pies jest przyjacielem, przewodnikiem, opiekunem,’ obrońcą; jest tym wszystkim dla człowieka, w zależności czego potrzebuje. Mówi się, że pies upodabnia się do swojego ludzkiego towarzysza, ale warto pomyśleć, jak my zmieniliśmy psa, tylko po to by sprostał naszym - czasem dziwnym - wymaganiom.

więcej

Partnerzy