W numerze

Powiat
powiat bieruńsko-lędziński
Wydanie
Numer 28/2018

W biznesie liczy się talent

Imielin • Święto przedsiębiorczości i ekologii

ilustracja

Ostatni weekend, 8 i 9 lipca, obfitował w wiele wydarzeń. Jednym z nich były Powiatowe Targi Przedsiębiorczości, które zagościły w Imielinie już po raz XII. To wydarzenie jest okazją do tego, aby zapoznać się z lokalnymi przedsiębiorcami, a także poznać ich ofertę.

Choć na ul. Hallera w Imielinie tłoczno było już od piątku, to oficjalne otwarcie targów nastąpiło tradycyjnie w sobotnie przedpołudnie. Wyjątkowo, jak na taką uroczystość przystało, targi rozpoczęły się występem Orkiestry Dętej KWK Piast. Następnie głos zabrali gospodarze wydarzenia - starosta bieruńsko-lędziński Bernard Bednorz, przewodnicząca Rady Powiatu Anna Kubica oraz burmistrz Imielina Jan Chwiędacz. Głos zabrał także profesor Jan Klimek, który opowiedział zebranym o dzisiejszym trudnym rynku pracy.
- Najważniejsze dziś są talent i pasja. To właśnie takiego pracownika poszukuje rynek - zaznaczył.
Jak z kolei mówił starosta powiatu bieruńsko-lędzińskiego, Bernard Bednorz, powiatowe Targi Przedsiębiorczości i Ekologii mają już ugruntowaną pozycję pośród śląskich imprez wystawienniczych i są jedynym tego typu przedsięwzięciem, przygotowywanym przez samorząd. Głównym celem targów jest promocja lokalnych firm i integracja środowiska.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Warto żyć dla ludzi i im służyć!

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom". Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu, pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się, jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Józefem Twardzikiem, który co prawda nie ma własnych dzieci, ani wnucząt, ale jest „dobrym” dziadkiem dla wielu młodych tyszan, z którymi się spotyka i wyjeżdża na wycieczki.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy