Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

W numerze

Powiat
powiat bieruńsko-lędziński
Wydanie
Numer 28/2018

W biznesie liczy się talent

Imielin • Święto przedsiębiorczości i ekologii

ilustracja

Ostatni weekend, 8 i 9 lipca, obfitował w wiele wydarzeń. Jednym z nich były Powiatowe Targi Przedsiębiorczości, które zagościły w Imielinie już po raz XII. To wydarzenie jest okazją do tego, aby zapoznać się z lokalnymi przedsiębiorcami, a także poznać ich ofertę.

Choć na ul. Hallera w Imielinie tłoczno było już od piątku, to oficjalne otwarcie targów nastąpiło tradycyjnie w sobotnie przedpołudnie. Wyjątkowo, jak na taką uroczystość przystało, targi rozpoczęły się występem Orkiestry Dętej KWK Piast. Następnie głos zabrali gospodarze wydarzenia - starosta bieruńsko-lędziński Bernard Bednorz, przewodnicząca Rady Powiatu Anna Kubica oraz burmistrz Imielina Jan Chwiędacz. Głos zabrał także profesor Jan Klimek, który opowiedział zebranym o dzisiejszym trudnym rynku pracy.
- Najważniejsze dziś są talent i pasja. To właśnie takiego pracownika poszukuje rynek - zaznaczył.
Jak z kolei mówił starosta powiatu bieruńsko-lędzińskiego, Bernard Bednorz, powiatowe Targi Przedsiębiorczości i Ekologii mają już ugruntowaną pozycję pośród śląskich imprez wystawienniczych i są jedynym tego typu przedsięwzięciem, przygotowywanym przez samorząd. Głównym celem targów jest promocja lokalnych firm i integracja środowiska.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy