Sondaż publiczny

Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy?

W numerze

Wydanie
Numer 11/2018

Samochodowa wiosna już jest

Tychy • Inauguracja SMT

ilustracja
fot. Jakub Rozmus

Choć w kalendarzu nadal zima, to pierwsza runda sezonu 2018 Samochodowych Mistrzostw Tychów została rozegrana w słonecznej, prawdziwie wiosennej aurze. Nie brakowało przyczepności, a także – jak zwykle – dobrej obsady. Na starcie inauguracyjnej rundy stanęło aż 81 załóg. Najszybszą załogą niedzielnych zawodów okazali się Artur Kobiela i Kamil Wala (Subaru Impreza), którzy zdominowali także rywalizację w klasie 4.

Inauguracja sezonu 2018 na torze prób Fiat Chrysler Automobiles była powtórką z ubiegłego roku, kiedy także rywalizacja SMT rozpoczęła się przy pięknej, wiosennej pogodzie. W minioną niedzielę (11 marca) warunki na obiekcie w Bieruniu sprzyjały sprawnym kierowcom lekkich i zwinnych samochodów z napędem na jedną oś. Szorstki i suchy asfalt toru był bardzo przyczepny, co powodowało, że nawet samochody z napędem na jedną oś nie miały najmniejszych problemów z rozpędzaniem.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  14 marca 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Wszyscy w rodzinie czuli się Ślązakami

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom. Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu, pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się, jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Reginą Sierak, emerytowaną nauczycielką, która opowiada o zawiłych śląskich losach.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy