Sondaż publiczny

Wybory samorządowe już niebawem. W naszej okolicy najważniejszym samorzowcem jest prezydent Tychów. Obecny – Andrzej Dziuba – pełni tę funkcję już od 18 lat.

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 11/2018

Jubileuszowy finał konkursu

Tychy • XV Press Photo

ilustracja
fot.Grzegorz Krzysztofik

W sobotę (10 marca), odbył się jubileuszowy – 15. już finał konkursu fotograficznego Tychy Press Photo. Wydarzenie uświetnił obecnością oraz wystawą swoich zdjęć i slide show słynny polski fotoreporter, Chris Niedenthal. Nietypowo odbył się też w tym roku finał TPP, bo w podziemiach Pasażu Kultury Andromeda.

W jubileuszowej 15. edycji konkursu udział wzięło 37 fotografów, którzy dostarczyli 360 zdjęć. Na wystawę pokonkursową jurorzy wybrali 74 zdjęcia 18 autorów. Pula nagród wyniosła 3000 zł, a jurorami byli: Dominik Gajda (fotograf, pomysłodawca i współorganizator TPP), Rafał Klimkiewicz (fotograf, szef agencji edytor.net) oraz Arkadiusz Ławrywianiec (fotograf, prezes Okręgu Śląskiego ZPAF).
Sekretarzem jury, który nie oceniał jednak zdjęć, był Marcin Zimnal, współorganizator TPP, prezes Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Tradycyjnie w konkursie mogły wziąć udział osoby, które w poprzednim roku pracowały lub mieszkały w Tychach, ze zdjęciami pochodzącymi z dowolnego zakątka świata, oraz wszyscy pozostali, pod warunkiem, że swoje fotografie wykonali na terenie Tychów.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  14 marca 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wrzesień '39 w naszej okolicy

Autentyczne wspomnienia Ślązaków z września 1939 roku, a nie opracowania historyków. Prawdę powiedziawszy, znacznie się od tych opracowań różnią. I chyba warto spojrzeć na wrzesień 1939 roku ich oczami. Wtedy łatwiej zrozumieć, że dla mieszkańców województwa śląskiego wkroczenie Niemców było czymś zupełnie innym, niż dla reszty mieszkańców Polski. Warto ją przeczytać, by zrozumieć, jak złożona jest śląska historia. I jak inna od choćby warszawskiej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Żurawina – mały owoc o dużym potencjale

O zaletach owoców żurawiny wielkoowocowej wieki temu bardzo dobrze wiedzieli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Cenili zarówno jej smak jak i właściwości, dlatego poza włączeniem jej do codziennej diety, zaczęli ją wykorzystywać w medycynie i jako naturalny barwnik do farbowania tkanin.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Partnerzy