Sondaż publiczny

Czy uważasz, że zima w tym roku znów zaskoczy drogowców?

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 11/2018

Jubileuszowy finał konkursu

Tychy • XV Press Photo

ilustracja
fot.Grzegorz Krzysztofik

W sobotę (10 marca), odbył się jubileuszowy – 15. już finał konkursu fotograficznego Tychy Press Photo. Wydarzenie uświetnił obecnością oraz wystawą swoich zdjęć i slide show słynny polski fotoreporter, Chris Niedenthal. Nietypowo odbył się też w tym roku finał TPP, bo w podziemiach Pasażu Kultury Andromeda.

W jubileuszowej 15. edycji konkursu udział wzięło 37 fotografów, którzy dostarczyli 360 zdjęć. Na wystawę pokonkursową jurorzy wybrali 74 zdjęcia 18 autorów. Pula nagród wyniosła 3000 zł, a jurorami byli: Dominik Gajda (fotograf, pomysłodawca i współorganizator TPP), Rafał Klimkiewicz (fotograf, szef agencji edytor.net) oraz Arkadiusz Ławrywianiec (fotograf, prezes Okręgu Śląskiego ZPAF).
Sekretarzem jury, który nie oceniał jednak zdjęć, był Marcin Zimnal, współorganizator TPP, prezes Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Tradycyjnie w konkursie mogły wziąć udział osoby, które w poprzednim roku pracowały lub mieszkały w Tychach, ze zdjęciami pochodzącymi z dowolnego zakątka świata, oraz wszyscy pozostali, pod warunkiem, że swoje fotografie wykonali na terenie Tychów.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  14 marca 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Miśka, Ślązaczka i Twoja twarz brzmi znajomo

Bieruńska Michalina Sosna po tyskim „Kruczku”, podbija warszawskie sceny

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Ślązacy rozgromili Bonapartego

To  u nas dano hasło… zrzucenia jarzma cesarza Napoleona

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Polska cytryna – czas na pigwę!

Niby wszyscy ją znamy, wiemy jak wygląda, ale kojarzymy ją głównie z nalewkami. Fakt, pigwa jest dzisiaj mało popularnym owocem, mało kto wie jak ją odpowiednio przygotować - nie da się jej tak po prostu zerwać z drzewa jak jabłka, albo gruszki i zjeść. Trzeba ją najpierw odpowiednio przetworzyć, surowa rzeczywiście może odstraszyć – jest twarda jak kamień i jak na polską cytrynę przystało, bardzo kwaśna. Wierzcie mi, warto wiedzieć o co w tej całej pigwie chodzi!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Święty czy podciep czyli kim jest Mikołaj

Wyobrażacie sobie, że w rocznicę urodzin papieża-Polaka ktoś – twierdząc, że to ku jego pamięci – będzie chodził ubrany w strój klauna i przedstawiał się, jako Jan Paweł II? Najdalej za dwie godziny ktoś poleci  na prokuraturę, donieść o obrazie uczuć religijnych. I w zasadzie można zrozumieć, że taka sytuacja kogoś, kto czci Jana Pawła II, bądź co bądź świętego, może obrażać. Podobnie jak ktoś, kto wciągnie na siebie skórę niedźwiedzia – i nie będzie twierdził, że jest teraz miśkiem, tylko, powiedzmy, św. Krzysztofem, patronem Tychów. To chyba też obraza uczuć religijnych, też na prokuraturę trzeba lecieć.

więcej

Partnerzy