Sondaż publiczny

Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy?

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 11/2018

Jubileuszowy finał konkursu

Tychy • XV Press Photo

ilustracja
fot.Grzegorz Krzysztofik

W sobotę (10 marca), odbył się jubileuszowy – 15. już finał konkursu fotograficznego Tychy Press Photo. Wydarzenie uświetnił obecnością oraz wystawą swoich zdjęć i slide show słynny polski fotoreporter, Chris Niedenthal. Nietypowo odbył się też w tym roku finał TPP, bo w podziemiach Pasażu Kultury Andromeda.

W jubileuszowej 15. edycji konkursu udział wzięło 37 fotografów, którzy dostarczyli 360 zdjęć. Na wystawę pokonkursową jurorzy wybrali 74 zdjęcia 18 autorów. Pula nagród wyniosła 3000 zł, a jurorami byli: Dominik Gajda (fotograf, pomysłodawca i współorganizator TPP), Rafał Klimkiewicz (fotograf, szef agencji edytor.net) oraz Arkadiusz Ławrywianiec (fotograf, prezes Okręgu Śląskiego ZPAF).
Sekretarzem jury, który nie oceniał jednak zdjęć, był Marcin Zimnal, współorganizator TPP, prezes Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Tradycyjnie w konkursie mogły wziąć udział osoby, które w poprzednim roku pracowały lub mieszkały w Tychach, ze zdjęciami pochodzącymi z dowolnego zakątka świata, oraz wszyscy pozostali, pod warunkiem, że swoje fotografie wykonali na terenie Tychów.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  14 marca 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Wszyscy w rodzinie czuli się Ślązakami

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom. Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu, pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się, jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Reginą Sierak, emerytowaną nauczycielką, która opowiada o zawiłych śląskich losach.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy