Sondaż publiczny

Czy w Tychach jest potrzebna nowa galeria handlowa?

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 11/2018

Jubileuszowy finał konkursu

Tychy • XV Press Photo

ilustracja
fot.Grzegorz Krzysztofik

W sobotę (10 marca), odbył się jubileuszowy – 15. już finał konkursu fotograficznego Tychy Press Photo. Wydarzenie uświetnił obecnością oraz wystawą swoich zdjęć i slide show słynny polski fotoreporter, Chris Niedenthal. Nietypowo odbył się też w tym roku finał TPP, bo w podziemiach Pasażu Kultury Andromeda.

W jubileuszowej 15. edycji konkursu udział wzięło 37 fotografów, którzy dostarczyli 360 zdjęć. Na wystawę pokonkursową jurorzy wybrali 74 zdjęcia 18 autorów. Pula nagród wyniosła 3000 zł, a jurorami byli: Dominik Gajda (fotograf, pomysłodawca i współorganizator TPP), Rafał Klimkiewicz (fotograf, szef agencji edytor.net) oraz Arkadiusz Ławrywianiec (fotograf, prezes Okręgu Śląskiego ZPAF).
Sekretarzem jury, który nie oceniał jednak zdjęć, był Marcin Zimnal, współorganizator TPP, prezes Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Tradycyjnie w konkursie mogły wziąć udział osoby, które w poprzednim roku pracowały lub mieszkały w Tychach, ze zdjęciami pochodzącymi z dowolnego zakątka świata, oraz wszyscy pozostali, pod warunkiem, że swoje fotografie wykonali na terenie Tychów.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  14 marca 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Janina Nawrot: – Dzielić się tym, co się ma, a nie co nam zbywa

Cyklicznie na łamach Echa publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim   wnuczętom" w myśl idei Papieża Franciszka, który w lipcu 2016 roku, w trakcie ŚDM w Krakowie zaapelował do młodych ludzi, aby odwiedzali swoich dziadków i babcie i poświęcili im swój czas. Nie wystarczy zadzwonić do nich od czasu od czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, i aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Janiną Nawrot, emerytowaną nauczycielką.    

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Portugalia - tam, gdzie kończyła się Ziemia

13 maja papież Franciszek dokonał w Fatimie kanonizacji pastuszków Franciszka i Hiacynty, którym 100 lat temu objawiła się w tym miejscu Matka Boża. Na beatyfikację czeka siostra Łucja, która zmarła 13. grudnia 2005 w klasztorze w Coimbrze. Ja długi majowy weekend, niezbadanymi wyrokami Opatrzności Bożej, spędziłam na wycieczce w Portugalii. Mało wiedziałam o tym kraju, który jest ponad trzy razy mniejszy pod względem powierzchni i ludności od Polski, ale bardzo podobny jeśli chodzi o tradycje patriotyczne i religijne.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy