Sondaż publiczny

Czy w Tychach jest potrzebna nowa galeria handlowa?

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 10/2018

Budynek SP 21 czeka na remont

Tychy • A jednak szkoła

ilustracja

eszcze w listopadzie zeszłego roku nie było wiadomo, co stanie się z budynkiem dawnej SP 21. Po niespełna czterech miesiącach zapadła wreszcie decyzja – powstanie jednak nowa szkoła podstawowa.

Opuszczony budynek po dawnej Szkole Podstawowej 21 i Gimnazjum nr 5 przy ulicy Młodzieżowej 7 wiele lat stał pusty (pisaliśmy o tym w jednym z ubiegłorocznych numerów „Echa”). Swoje zainteresowanie jego losami wyraził prezydent Tychów, Andrzej Dziuba.
Na ubiegłorocznej grudniowej sesji Rady Miasta prezydent przyznał, że obecna reforma oświatowa wprowadzona przez rząd, wymusza podjęcie stanowczego kroku w tej sprawie. W związku z powyższym z początkiem nowego roku władze miasta postanowiły, że budynek zostanie odremontowany i nastąpi w nim reaktywacja placówki szkolnej.
Obecnie nieruchomość znajduje się w zasobach Gminy. Jednak już wstępne postępowanie zaczęło się nieznacznie wydłużać.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  7 marca 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Janina Nawrot: – Dzielić się tym, co się ma, a nie co nam zbywa

Cyklicznie na łamach Echa publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim   wnuczętom" w myśl idei Papieża Franciszka, który w lipcu 2016 roku, w trakcie ŚDM w Krakowie zaapelował do młodych ludzi, aby odwiedzali swoich dziadków i babcie i poświęcili im swój czas. Nie wystarczy zadzwonić do nich od czasu od czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, i aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Janiną Nawrot, emerytowaną nauczycielką.    

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Portugalia - tam, gdzie kończyła się Ziemia

13 maja papież Franciszek dokonał w Fatimie kanonizacji pastuszków Franciszka i Hiacynty, którym 100 lat temu objawiła się w tym miejscu Matka Boża. Na beatyfikację czeka siostra Łucja, która zmarła 13. grudnia 2005 w klasztorze w Coimbrze. Ja długi majowy weekend, niezbadanymi wyrokami Opatrzności Bożej, spędziłam na wycieczce w Portugalii. Mało wiedziałam o tym kraju, który jest ponad trzy razy mniejszy pod względem powierzchni i ludności od Polski, ale bardzo podobny jeśli chodzi o tradycje patriotyczne i religijne.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy