W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 10/2018

Budynek SP 21 czeka na remont

Tychy • A jednak szkoła

ilustracja

eszcze w listopadzie zeszłego roku nie było wiadomo, co stanie się z budynkiem dawnej SP 21. Po niespełna czterech miesiącach zapadła wreszcie decyzja – powstanie jednak nowa szkoła podstawowa.

Opuszczony budynek po dawnej Szkole Podstawowej 21 i Gimnazjum nr 5 przy ulicy Młodzieżowej 7 wiele lat stał pusty (pisaliśmy o tym w jednym z ubiegłorocznych numerów „Echa”). Swoje zainteresowanie jego losami wyraził prezydent Tychów, Andrzej Dziuba.
Na ubiegłorocznej grudniowej sesji Rady Miasta prezydent przyznał, że obecna reforma oświatowa wprowadzona przez rząd, wymusza podjęcie stanowczego kroku w tej sprawie. W związku z powyższym z początkiem nowego roku władze miasta postanowiły, że budynek zostanie odremontowany i nastąpi w nim reaktywacja placówki szkolnej.
Obecnie nieruchomość znajduje się w zasobach Gminy. Jednak już wstępne postępowanie zaczęło się nieznacznie wydłużać.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  7 marca 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Czasem włącza mi się „śląski tryb”

Rozmowa z Waldemarem Cichoniem, tyskim pisarzem, autorem książek dla dzieci

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Polska nie wtedy się odrodziła!

Mało kto wie, co 11 listopada świętujemy

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Nie taki zwykły ten ziemniak

Wartość odżywcza kartofli jest tak duża, że mogą one – oczywiście przez jakiś czas – stanowić jedyny składnik pożywienia człowieka bez uszczerbku na zdrowiu. Odmian tego niezwykłego warzywa jest około 4000, choć nie wszystkie są jadalne (większość zjadaczy ziemniaków pewnie będzie zdziwiona – jak to, jest więcej rodzajów niż młode i stare?!). Możemy spotkać odmiany białe, żółte, różowe, czerwone, fioletowe a nawet niebieskie (popularne w Irlandii). I właśnie od koloru ziemniaka zależy ilość mikroelementów
i przeciwutleniaczy. Wspólna dla wszystkich rodzajów jest niska zawartość tłuszczów i niezwykłe bogactwo węglowodanów o średnim indeksie glikemicznym. Gotowane bulwy mają więcej białka niż kukurydza i prawie dwa razy więcej wapnia. Oprócz tego maja w sobie błonnik i składniki mineralne takie jak: potas, fosfor, kwas foliowy i witaminy - szczególnie C.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy