W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 10/2018

Budynek SP 21 czeka na remont

Tychy • A jednak szkoła

ilustracja

eszcze w listopadzie zeszłego roku nie było wiadomo, co stanie się z budynkiem dawnej SP 21. Po niespełna czterech miesiącach zapadła wreszcie decyzja – powstanie jednak nowa szkoła podstawowa.

Opuszczony budynek po dawnej Szkole Podstawowej 21 i Gimnazjum nr 5 przy ulicy Młodzieżowej 7 wiele lat stał pusty (pisaliśmy o tym w jednym z ubiegłorocznych numerów „Echa”). Swoje zainteresowanie jego losami wyraził prezydent Tychów, Andrzej Dziuba.
Na ubiegłorocznej grudniowej sesji Rady Miasta prezydent przyznał, że obecna reforma oświatowa wprowadzona przez rząd, wymusza podjęcie stanowczego kroku w tej sprawie. W związku z powyższym z początkiem nowego roku władze miasta postanowiły, że budynek zostanie odremontowany i nastąpi w nim reaktywacja placówki szkolnej.
Obecnie nieruchomość znajduje się w zasobach Gminy. Jednak już wstępne postępowanie zaczęło się nieznacznie wydłużać.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  7 marca 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Stanisław Kawęcki: - Najważniejsze, żeby robić to co się lubi

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom. Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Stanisławem Kawęckim, którego pasją jest turystyka.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy