Sondaż publiczny

Wybory samorządowe już niebawem. W naszej okolicy najważniejszym samorzowcem jest prezydent Tychów. Obecny – Andrzej Dziuba – pełni tę funkcję już od 18 lat.

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 10/2018

Czy Dzika Plaża pozostanie dzika?

Tychy • Paprocański diament

ilustracja

Paprocany to jedno z najpopularniejszych miejsc naszego miasta. Tu, w otoczeniu malowniczego jeziora na skraju miasta, otoczonego lasem, wypoczywają w wolnych chwilach całe rodziny. Spacerują, spotykają się ze znajomymi, bawią się ze swoimi pociechami.

To miejsce przyciąga też amatorów sportu, którzy wytrwale biegają po ścieżce okalającej jezioro lub próbują swoich sił w grach drużynowych na tutejszych boiskach. Paprocany niemal przez cały rok tętnią życiem.

Paprocany są zielonym diamentem rekreacyjnym Tychów. Nie brakuje tu atrakcji dla całych rodzin. Nieopodal jeziora znajduje się główna atrakcja Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany - Wodny Plac Zabaw. Stał się on doskonałą alternatywą dla kąpieli w jeziorze. W 2012 roku wodny plac został doceniony m.in przez amerykański portal „Flavorwire”. Tyski plac został zaliczony do najbardziej niezwykłych placów zabaw świata, obok 15 innych m.in. ze Szwecji, Japonii, Niemiec, Francji, Hiszpanii czy Chin.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  7 marca 2018 r.

 

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wrzesień '39 w naszej okolicy

Autentyczne wspomnienia Ślązaków z września 1939 roku, a nie opracowania historyków. Prawdę powiedziawszy, znacznie się od tych opracowań różnią. I chyba warto spojrzeć na wrzesień 1939 roku ich oczami. Wtedy łatwiej zrozumieć, że dla mieszkańców województwa śląskiego wkroczenie Niemców było czymś zupełnie innym, niż dla reszty mieszkańców Polski. Warto ją przeczytać, by zrozumieć, jak złożona jest śląska historia. I jak inna od choćby warszawskiej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Żurawina – mały owoc o dużym potencjale

O zaletach owoców żurawiny wielkoowocowej wieki temu bardzo dobrze wiedzieli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Cenili zarówno jej smak jak i właściwości, dlatego poza włączeniem jej do codziennej diety, zaczęli ją wykorzystywać w medycynie i jako naturalny barwnik do farbowania tkanin.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Partnerzy