Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że nasze miejscowości mają dobrą ofertę naferie dla dzieci?

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 10/2018

Czy Dzika Plaża pozostanie dzika?

Tychy • Paprocański diament

ilustracja

Paprocany to jedno z najpopularniejszych miejsc naszego miasta. Tu, w otoczeniu malowniczego jeziora na skraju miasta, otoczonego lasem, wypoczywają w wolnych chwilach całe rodziny. Spacerują, spotykają się ze znajomymi, bawią się ze swoimi pociechami.

To miejsce przyciąga też amatorów sportu, którzy wytrwale biegają po ścieżce okalającej jezioro lub próbują swoich sił w grach drużynowych na tutejszych boiskach. Paprocany niemal przez cały rok tętnią życiem.

Paprocany są zielonym diamentem rekreacyjnym Tychów. Nie brakuje tu atrakcji dla całych rodzin. Nieopodal jeziora znajduje się główna atrakcja Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany - Wodny Plac Zabaw. Stał się on doskonałą alternatywą dla kąpieli w jeziorze. W 2012 roku wodny plac został doceniony m.in przez amerykański portal „Flavorwire”. Tyski plac został zaliczony do najbardziej niezwykłych placów zabaw świata, obok 15 innych m.in. ze Szwecji, Japonii, Niemiec, Francji, Hiszpanii czy Chin.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  7 marca 2018 r.

 

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Zbiorowe wyparcie

Z Markiem Łuszczyną, autorem „Polskich Obozów Koncentracyjnych” rozmawia Dariusz Dyrda

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Biały pułkownik

Komisarz stanu wojennego, który stanął po stronie załogi

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Zozwór, jak go tu dawniej zwano

Przyszedł styczeń - miesiąc postanowień noworocznych. Podziwiam z dumą powtarzane hasła w stylu: Nowy Rok – nowa ja. Albo „nowy ja”, bo coroczne szaleństwo dotyczy wszystkich, bez wyjątku. Dla tych, którzy za chwilę po raz pierwszy włożą buty do biegania i postanowią zafundować swojemu nieprzygotowanemu organizmowi terapię szokową (albo już to zrobili i czekają na efekty) mam dwie wiadomości - jak w kawałach... złą i dobrą. Pierwsza jest taka, że z kiepską odpornością i kondycją prawie na pewno zapracujecie na przeziębienie, a druga – żeby nie zniechęcać tak do gruntu – są na to sposoby. Dobre i domowe. Sprawa wygląda tak – chcecie igrać ze styczniową pogodą? Zróbcie zapas imbiru!

 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Mały ZUS, wielkie cygaństwo!

Z dniem 1 stycznia wszedł „mały ZUS”. Obecne władze reklamują ją jako niezwykłą ulgę dla mikroprzedsiębiorstw. A ja zakładam się w ciemno, że na terenie działania całego tyskiego urzędu skarbowego załapie się na nią nie więcej, niż 100 przedsiębiorców. A może mniej, niż 20. Bo tak naprawdę ci, którzy spełniali kryteria wymyślone przez  rząd PiS-u, albo już umarli z głodu, albo wyemigrowali zbierać pomidory do Holandii, albo zamknęli firmę, żeby iść do najgorzej nawet płatnej roboty.

więcej

Partnerzy