W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 7/2018

Ostrzelał trolejbus

 Tychy • Wandale nie znają granic

ilustracja

Dlaczego ktoś strzelał do trolejbusu? Czy powinniśmy się obawiać o swoje zdrowie i życie, gdy korzystamy z transportu publicznego? - takie pytania w ostatnich dniach zadają sobie tyszanie.

We wtorek (6 lutego) doszło w Tychach do niecodziennego incydentu. Na dworcu PKP ktoś ostrzelał z broni pneumatycznej trolejbus. Informacja została szybko rozpowszechniona w mediach w całej Polsce, a tyszanie zaczęli się zastanawiać, czy aby podróżowanie komunikacją miejską jest dla nich bezpieczne. Już w trzy dni po zajściu, 9 lutego rano, policjanci zatrzymali podejrzanego 37-latka w jego własnym mieszkaniu. Zabezpieczyli też broń pneumatyczną, z której najprawdopodobniej strzelał w kierunku pojazdu TLT.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 14 lutego 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Maszeruje już od 30 lat

Yochanan Fried dla „Echa”

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy