Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 7/2018

Ostrzelał trolejbus

 Tychy • Wandale nie znają granic

ilustracja

Dlaczego ktoś strzelał do trolejbusu? Czy powinniśmy się obawiać o swoje zdrowie i życie, gdy korzystamy z transportu publicznego? - takie pytania w ostatnich dniach zadają sobie tyszanie.

We wtorek (6 lutego) doszło w Tychach do niecodziennego incydentu. Na dworcu PKP ktoś ostrzelał z broni pneumatycznej trolejbus. Informacja została szybko rozpowszechniona w mediach w całej Polsce, a tyszanie zaczęli się zastanawiać, czy aby podróżowanie komunikacją miejską jest dla nich bezpieczne. Już w trzy dni po zajściu, 9 lutego rano, policjanci zatrzymali podejrzanego 37-latka w jego własnym mieszkaniu. Zabezpieczyli też broń pneumatyczną, z której najprawdopodobniej strzelał w kierunku pojazdu TLT.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 14 lutego 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy