W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 7/2018

Prapremiera albumu „Fyodor”

Tychy • Scena Aukso – Igor Boxx

ilustracja

W minioną sobotę (10 lutego) na deskach sceny Aukso wystąpił Igor Boxx. Boxx to pseudonim sceniczny Igora Pudło, współtwórcy legendarnego, wrocławskiego duetu Skalpel oraz autora solowych projektów. Wrocławianin gościł w tyskiej Mediatece w ramach cyklu Next Wave.

widowni sali koncertowej Aukso miała niebywałą okazję usłyszeć jako pierwsza na świecie prapremierowe wykonanie nowego albumu „Fyodor”. Artysta inspirował się twórczością rosyjskiego pisarza Fiodora Dostojewskiego, uważanego za mistrza prozy psychologicznej.
Nowa płyta Boxx'a jest próbą oddania stanów emocjonalnych za pomocą współczesnych brzmień. Awangardowa muzyka elektroniczna w połączeniu z wizualizacjami wykonanymi przez VJ-ja Spcetribe'a jest niczym psychodelia. Niekonwencjonalne obrazy bez wątpienia wprowadzały widzów w świat nieszablonowej wyobraźni oraz przybliżyły zagadnienie, jakim jest psychologia umysłu.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 14 lutego 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Warto żyć dla ludzi i im służyć!

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom". Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu, pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się, jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Józefem Twardzikiem, który co prawda nie ma własnych dzieci, ani wnucząt, ale jest „dobrym” dziadkiem dla wielu młodych tyszan, z którymi się spotyka i wyjeżdża na wycieczki.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy