Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 7/2018

Prapremiera albumu „Fyodor”

Tychy • Scena Aukso – Igor Boxx

ilustracja

W minioną sobotę (10 lutego) na deskach sceny Aukso wystąpił Igor Boxx. Boxx to pseudonim sceniczny Igora Pudło, współtwórcy legendarnego, wrocławskiego duetu Skalpel oraz autora solowych projektów. Wrocławianin gościł w tyskiej Mediatece w ramach cyklu Next Wave.

widowni sali koncertowej Aukso miała niebywałą okazję usłyszeć jako pierwsza na świecie prapremierowe wykonanie nowego albumu „Fyodor”. Artysta inspirował się twórczością rosyjskiego pisarza Fiodora Dostojewskiego, uważanego za mistrza prozy psychologicznej.
Nowa płyta Boxx'a jest próbą oddania stanów emocjonalnych za pomocą współczesnych brzmień. Awangardowa muzyka elektroniczna w połączeniu z wizualizacjami wykonanymi przez VJ-ja Spcetribe'a jest niczym psychodelia. Niekonwencjonalne obrazy bez wątpienia wprowadzały widzów w świat nieszablonowej wyobraźni oraz przybliżyły zagadnienie, jakim jest psychologia umysłu.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 14 lutego 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy