W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 7/2018

Prapremiera albumu „Fyodor”

Tychy • Scena Aukso – Igor Boxx

ilustracja

W minioną sobotę (10 lutego) na deskach sceny Aukso wystąpił Igor Boxx. Boxx to pseudonim sceniczny Igora Pudło, współtwórcy legendarnego, wrocławskiego duetu Skalpel oraz autora solowych projektów. Wrocławianin gościł w tyskiej Mediatece w ramach cyklu Next Wave.

widowni sali koncertowej Aukso miała niebywałą okazję usłyszeć jako pierwsza na świecie prapremierowe wykonanie nowego albumu „Fyodor”. Artysta inspirował się twórczością rosyjskiego pisarza Fiodora Dostojewskiego, uważanego za mistrza prozy psychologicznej.
Nowa płyta Boxx'a jest próbą oddania stanów emocjonalnych za pomocą współczesnych brzmień. Awangardowa muzyka elektroniczna w połączeniu z wizualizacjami wykonanymi przez VJ-ja Spcetribe'a jest niczym psychodelia. Niekonwencjonalne obrazy bez wątpienia wprowadzały widzów w świat nieszablonowej wyobraźni oraz przybliżyły zagadnienie, jakim jest psychologia umysłu.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 14 lutego 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Maszeruje już od 30 lat

Yochanan Fried dla „Echa”

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy