Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy podejmujesz postanowienia wielkopostne?

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 7/2018

Luxtorpeda - w muzyce jest siła

Tychy • Underground Pub

ilustracja

Głośne, rockowe rytmy, niezwykła atmosfera i doskonała zabawa- tak w skrócie można opisać koncert Luxtorpedy, który odbył się w miniony piątek w pubie Underground na osiedlu K. Artyści mieli już okazję występować w Tychach, między innymi w tym właśnie pubie, dlatego też zostali przyjęci z podwójnym entuzjazmem ze strony publiczności.

Koncert Luxtorpedy zgromadził w klubie fanów nie tylko z Tychów, ale również z całego regionu. Przyjechali między innymi fani zespołu z Bielska, Katowic, Pszczyny. Już na długo przed rozpoczęciem
w klubie panowało poruszenie - najwięksi fani czekali na otwarcie bram, żeby znaleźć się jak najbliżej sceny i móc z bliska zobaczyć swoich ulubionych muzyków. Oczekiwaniu towarzyszyły puszczane
z głośników kawałki Luxtorpedy, które wprowadziły wszystkich zebranych w odpowiedni nastrój.
W tłumie uczestników można było dostrzec ludzi w różnym wieku - była zarówno młodzież jak i starsi, a nawet dzieci. Wielu fanów postanowiło okazać szczególną sympatię zespołowi i włożyć koszulki z logo Luxtorpedy. Niektórzy z nich, wzorem piłkarskich kibiców posiadali nawet szaliki z nazwą formacji.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 14 lutego 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Stanisław Dziegieć – Najważniejsza jest rodzina, nawet mała…

Cyklicznie na łamach Echa publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom" w myśl idei Papieża Franciszka, który w lipcu 2016 roku, w trakcie ŚDM w Krakowie zaapelował do młodych ludzi, aby odwiedzali swoich dziadków i babcie i poświęcili im swój czas. Nie wystarczy zadzwonić do nich od czasu od czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę z Stanisławem Dziegieciem, porucznikiem Wojska Polskiego.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Portugalia - tam, gdzie kończyła się Ziemia

13 maja papież Franciszek dokonał w Fatimie kanonizacji pastuszków Franciszka i Hiacynty, którym 100 lat temu objawiła się w tym miejscu Matka Boża. Na beatyfikację czeka siostra Łucja, która zmarła 13. grudnia 2005 w klasztorze w Coimbrze. Ja długi majowy weekend, niezbadanymi wyrokami Opatrzności Bożej, spędziłam na wycieczce w Portugalii. Mało wiedziałam o tym kraju, który jest ponad trzy razy mniejszy pod względem powierzchni i ludności od Polski, ale bardzo podobny jeśli chodzi o tradycje patriotyczne i religijne.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy