W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 7/2018

Luxtorpeda - w muzyce jest siła

Tychy • Underground Pub

ilustracja

Głośne, rockowe rytmy, niezwykła atmosfera i doskonała zabawa- tak w skrócie można opisać koncert Luxtorpedy, który odbył się w miniony piątek w pubie Underground na osiedlu K. Artyści mieli już okazję występować w Tychach, między innymi w tym właśnie pubie, dlatego też zostali przyjęci z podwójnym entuzjazmem ze strony publiczności.

Koncert Luxtorpedy zgromadził w klubie fanów nie tylko z Tychów, ale również z całego regionu. Przyjechali między innymi fani zespołu z Bielska, Katowic, Pszczyny. Już na długo przed rozpoczęciem
w klubie panowało poruszenie - najwięksi fani czekali na otwarcie bram, żeby znaleźć się jak najbliżej sceny i móc z bliska zobaczyć swoich ulubionych muzyków. Oczekiwaniu towarzyszyły puszczane
z głośników kawałki Luxtorpedy, które wprowadziły wszystkich zebranych w odpowiedni nastrój.
W tłumie uczestników można było dostrzec ludzi w różnym wieku - była zarówno młodzież jak i starsi, a nawet dzieci. Wielu fanów postanowiło okazać szczególną sympatię zespołowi i włożyć koszulki z logo Luxtorpedy. Niektórzy z nich, wzorem piłkarskich kibiców posiadali nawet szaliki z nazwą formacji.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 14 lutego 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Warto żyć dla ludzi i im służyć!

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom". Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu, pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się, jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Józefem Twardzikiem, który co prawda nie ma własnych dzieci, ani wnucząt, ale jest „dobrym” dziadkiem dla wielu młodych tyszan, z którymi się spotyka i wyjeżdża na wycieczki.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy