Sondaż publiczny

Wybory samorządowe już niebawem. W naszej okolicy najważniejszym samorzowcem jest prezydent Tychów. Obecny – Andrzej Dziuba – pełni tę funkcję już od 18 lat.

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer6/2018

TTBS vs „Mieszkanie Plus”

Tychy • Będą nowe mieszkania

ilustracja

Na styczniowym posiedzeniu Rady Miasta Tychy gorącą dyskusję wzbudził projekt uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i przekazania spółce działki u zbiegu ulic Jana Pawła II i Bielskiej. Wszystko po to, aby TTBS mogło wybudować na niej kolejne mieszkania i lokale usługowe.

Mogłoby się wydawać, że tak istotna sprawa jak uchwała umożliwiająca powstanie nowych mieszkań w mieście powinna się odbywać ponad podziałami politycznymi. Że najważniejszą kwestią jest, jak wybudować je tanio i to, aby czynsze były w nich jak najniższe, na tyle, aby było na nie stać tyszan. Niestety w dyskusji nie udało się uniknąć podziału politycznego wśród radnych. Linia sporu przebiegała pomiędzy rządowym programem „Mieszkanie Plus” a propozycją prezydenta – jak najtaniej.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 7 lutego 2018 r.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wrzesień '39 w naszej okolicy

Autentyczne wspomnienia Ślązaków z września 1939 roku, a nie opracowania historyków. Prawdę powiedziawszy, znacznie się od tych opracowań różnią. I chyba warto spojrzeć na wrzesień 1939 roku ich oczami. Wtedy łatwiej zrozumieć, że dla mieszkańców województwa śląskiego wkroczenie Niemców było czymś zupełnie innym, niż dla reszty mieszkańców Polski. Warto ją przeczytać, by zrozumieć, jak złożona jest śląska historia. I jak inna od choćby warszawskiej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Żurawina – mały owoc o dużym potencjale

O zaletach owoców żurawiny wielkoowocowej wieki temu bardzo dobrze wiedzieli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Cenili zarówno jej smak jak i właściwości, dlatego poza włączeniem jej do codziennej diety, zaczęli ją wykorzystywać w medycynie i jako naturalny barwnik do farbowania tkanin.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Partnerzy