W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer6/2018

TTBS vs „Mieszkanie Plus”

Tychy • Będą nowe mieszkania

ilustracja

Na styczniowym posiedzeniu Rady Miasta Tychy gorącą dyskusję wzbudził projekt uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i przekazania spółce działki u zbiegu ulic Jana Pawła II i Bielskiej. Wszystko po to, aby TTBS mogło wybudować na niej kolejne mieszkania i lokale usługowe.

Mogłoby się wydawać, że tak istotna sprawa jak uchwała umożliwiająca powstanie nowych mieszkań w mieście powinna się odbywać ponad podziałami politycznymi. Że najważniejszą kwestią jest, jak wybudować je tanio i to, aby czynsze były w nich jak najniższe, na tyle, aby było na nie stać tyszan. Niestety w dyskusji nie udało się uniknąć podziału politycznego wśród radnych. Linia sporu przebiegała pomiędzy rządowym programem „Mieszkanie Plus” a propozycją prezydenta – jak najtaniej.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 7 lutego 2018 r.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Czasem włącza mi się „śląski tryb”

Rozmowa z Waldemarem Cichoniem, tyskim pisarzem, autorem książek dla dzieci

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Polska nie wtedy się odrodziła!

Mało kto wie, co 11 listopada świętujemy

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Nie taki zwykły ten ziemniak

Wartość odżywcza kartofli jest tak duża, że mogą one – oczywiście przez jakiś czas – stanowić jedyny składnik pożywienia człowieka bez uszczerbku na zdrowiu. Odmian tego niezwykłego warzywa jest około 4000, choć nie wszystkie są jadalne (większość zjadaczy ziemniaków pewnie będzie zdziwiona – jak to, jest więcej rodzajów niż młode i stare?!). Możemy spotkać odmiany białe, żółte, różowe, czerwone, fioletowe a nawet niebieskie (popularne w Irlandii). I właśnie od koloru ziemniaka zależy ilość mikroelementów
i przeciwutleniaczy. Wspólna dla wszystkich rodzajów jest niska zawartość tłuszczów i niezwykłe bogactwo węglowodanów o średnim indeksie glikemicznym. Gotowane bulwy mają więcej białka niż kukurydza i prawie dwa razy więcej wapnia. Oprócz tego maja w sobie błonnik i składniki mineralne takie jak: potas, fosfor, kwas foliowy i witaminy - szczególnie C.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy