Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy podejmujesz postanowienia wielkopostne?

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer6/2018

Jubileuszowy koncert

Tychy • Tyskie Dni Suzuki

ilustracja

Tegoroczna edycja Tyskich Dni Suzuki, którą zwieńczył w minioną niedzielę (4 lutego) uroczysty, jubileuszowy koncert z okazji 15-lecia Tyskiej Szkoły Suzuki był niezwykłym wydarzeniem międzynarodowym dla utalentowanych muzycznie małych i nieco większych tyszan, dla ich rodzin oraz wszystkich, którzy przybyli na to wydarzenie.

Ciągle mamy jeszcze zimowe ferie. Dla większości dzieci to czas odpoczynku. Część z nich preferuje zimowe szaleństwo w górach, inni wolą go spędzać w domowych pieleszach, często przed komputerem. Dzieci Suzuki, co roku wybierają
w tym okresie intensywne, pracowite i motywujące warsztaty muzyczne.
Serce rośnie

Serce rośnie, kiedy widzi się i słyszy się tak liczną grupę dzieci i młodzieży, która potrafi nie tylko słuchać różnorodnej muzyki, od klasycznej (która kiedyś, jak podkreślała Elżbieta Węgrzyn, założycielka Tyskiej Szkoły Suzuki, spełniała rolę muzyki rozrywkowej) po standardy tej jazzowej i popularnej, ale także ją wykonywać z ogromną pasją i zaangażowaniem. I najcenniejsze jest to, że bez względu jak potoczą się przyszłe losy dzisiejszych muzykujących w Szkole Suzuki kilku i kilkunastolatków, czy zwiążą się w przyszłości z muzyką, to ona w nich do końca życia pozostanie. Będzie towarzyszyć im już zawsze. Bo nie tylko gry na instrumentach, ale także świadomego słuchania muzyki, po to by ją docenić, trzeba się nauczyć. Podobnie jak skupienia, cierpliwości, wytrwałości, które są niezbędne w czasie nauki gry na każdym instrumencie. A skrzypce są pośród nich jednym z najbardziej wymagających.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 7 lutego 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Stanisław Dziegieć – Najważniejsza jest rodzina, nawet mała…

Cyklicznie na łamach Echa publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom" w myśl idei Papieża Franciszka, który w lipcu 2016 roku, w trakcie ŚDM w Krakowie zaapelował do młodych ludzi, aby odwiedzali swoich dziadków i babcie i poświęcili im swój czas. Nie wystarczy zadzwonić do nich od czasu od czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę z Stanisławem Dziegieciem, porucznikiem Wojska Polskiego.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Portugalia - tam, gdzie kończyła się Ziemia

13 maja papież Franciszek dokonał w Fatimie kanonizacji pastuszków Franciszka i Hiacynty, którym 100 lat temu objawiła się w tym miejscu Matka Boża. Na beatyfikację czeka siostra Łucja, która zmarła 13. grudnia 2005 w klasztorze w Coimbrze. Ja długi majowy weekend, niezbadanymi wyrokami Opatrzności Bożej, spędziłam na wycieczce w Portugalii. Mało wiedziałam o tym kraju, który jest ponad trzy razy mniejszy pod względem powierzchni i ludności od Polski, ale bardzo podobny jeśli chodzi o tradycje patriotyczne i religijne.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy