Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Frekwencja podczas wyborów samorządowych wyniesie

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer6/2018

Jubileuszowy koncert

Tychy • Tyskie Dni Suzuki

ilustracja

Tegoroczna edycja Tyskich Dni Suzuki, którą zwieńczył w minioną niedzielę (4 lutego) uroczysty, jubileuszowy koncert z okazji 15-lecia Tyskiej Szkoły Suzuki był niezwykłym wydarzeniem międzynarodowym dla utalentowanych muzycznie małych i nieco większych tyszan, dla ich rodzin oraz wszystkich, którzy przybyli na to wydarzenie.

Ciągle mamy jeszcze zimowe ferie. Dla większości dzieci to czas odpoczynku. Część z nich preferuje zimowe szaleństwo w górach, inni wolą go spędzać w domowych pieleszach, często przed komputerem. Dzieci Suzuki, co roku wybierają
w tym okresie intensywne, pracowite i motywujące warsztaty muzyczne.
Serce rośnie

Serce rośnie, kiedy widzi się i słyszy się tak liczną grupę dzieci i młodzieży, która potrafi nie tylko słuchać różnorodnej muzyki, od klasycznej (która kiedyś, jak podkreślała Elżbieta Węgrzyn, założycielka Tyskiej Szkoły Suzuki, spełniała rolę muzyki rozrywkowej) po standardy tej jazzowej i popularnej, ale także ją wykonywać z ogromną pasją i zaangażowaniem. I najcenniejsze jest to, że bez względu jak potoczą się przyszłe losy dzisiejszych muzykujących w Szkole Suzuki kilku i kilkunastolatków, czy zwiążą się w przyszłości z muzyką, to ona w nich do końca życia pozostanie. Będzie towarzyszyć im już zawsze. Bo nie tylko gry na instrumentach, ale także świadomego słuchania muzyki, po to by ją docenić, trzeba się nauczyć. Podobnie jak skupienia, cierpliwości, wytrwałości, które są niezbędne w czasie nauki gry na każdym instrumencie. A skrzypce są pośród nich jednym z najbardziej wymagających.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 7 lutego 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niezbędny kwiatek do kożucha

Rozmowa z, nauczycielem, pisarzem, propagatorem edukacji regionalnej

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Papież śląski ale niewygodny

Pius X prawie na pewno był Ślązakiem. Ale cicho-sza

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Czas na bakłażana!

Bakłażan, czy oberżyna? Nie do końca wiadomo, która z tych nazw jest bardziej popularna. Wiadomo jednak, że jeśli kiedyś usłyszymy o psiance podłużnej, jajku krzewiastym, bakmanie, czy gruszce miłosnej możemy się bardzo zdziwić...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Giżyński Gate!

Znowu nas wyrolowali. Rolnicy w swoich sprawach zamiast do Mikołowa, będą jeździć do Częstochowy

więcej

Partnerzy