Sondaż publiczny

Sylwestrową Noc lubisz spędzać:

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer6/2018

Jubileuszowy koncert

Tychy • Tyskie Dni Suzuki

ilustracja

Tegoroczna edycja Tyskich Dni Suzuki, którą zwieńczył w minioną niedzielę (4 lutego) uroczysty, jubileuszowy koncert z okazji 15-lecia Tyskiej Szkoły Suzuki był niezwykłym wydarzeniem międzynarodowym dla utalentowanych muzycznie małych i nieco większych tyszan, dla ich rodzin oraz wszystkich, którzy przybyli na to wydarzenie.

Ciągle mamy jeszcze zimowe ferie. Dla większości dzieci to czas odpoczynku. Część z nich preferuje zimowe szaleństwo w górach, inni wolą go spędzać w domowych pieleszach, często przed komputerem. Dzieci Suzuki, co roku wybierają
w tym okresie intensywne, pracowite i motywujące warsztaty muzyczne.
Serce rośnie

Serce rośnie, kiedy widzi się i słyszy się tak liczną grupę dzieci i młodzieży, która potrafi nie tylko słuchać różnorodnej muzyki, od klasycznej (która kiedyś, jak podkreślała Elżbieta Węgrzyn, założycielka Tyskiej Szkoły Suzuki, spełniała rolę muzyki rozrywkowej) po standardy tej jazzowej i popularnej, ale także ją wykonywać z ogromną pasją i zaangażowaniem. I najcenniejsze jest to, że bez względu jak potoczą się przyszłe losy dzisiejszych muzykujących w Szkole Suzuki kilku i kilkunastolatków, czy zwiążą się w przyszłości z muzyką, to ona w nich do końca życia pozostanie. Będzie towarzyszyć im już zawsze. Bo nie tylko gry na instrumentach, ale także świadomego słuchania muzyki, po to by ją docenić, trzeba się nauczyć. Podobnie jak skupienia, cierpliwości, wytrwałości, które są niezbędne w czasie nauki gry na każdym instrumencie. A skrzypce są pośród nich jednym z najbardziej wymagających.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 7 lutego 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Miśka, Ślązaczka i Twoja twarz brzmi znajomo

Bieruńska Michalina Sosna po tyskim „Kruczku”, podbija warszawskie sceny

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bożek – przegrał ze Stephensonem

Dla wynalazcy liczy się miejsce, gdzie pracuje

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Dajmy brukselce szansę!

Z brukselką jest trochę jak ze szpinakiem, czy wątróbką – większość z nas ma związane z nimi złe wspomnienia z czasów dzieciństwa. Czemu tak się stało? Po pierwsze do niektórych smaków trzeba zwyczajnie dojrzeć, ale myślę, że najważniejszy jest jednak sposób przyrządzenia. Z tego miejsca chciałabym pozdrowić wszystkie przemiłe panie przedszkolanki, które z pełnym przekonaniem usiłowały wciskać mi i moim kolegom gorzką, rozgotowaną brukselkę... Tak być nie musi! A skoro właśnie ruszył sezon na najciekawszą i zarazem najrzadziej przyrządzaną kapustkę, to mamy okazję dać jej szansę i docenić jej walory!

 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Święty czy podciep czyli kim jest Mikołaj

Wyobrażacie sobie, że w rocznicę urodzin papieża-Polaka ktoś – twierdząc, że to ku jego pamięci – będzie chodził ubrany w strój klauna i przedstawiał się, jako Jan Paweł II? Najdalej za dwie godziny ktoś poleci  na prokuraturę, donieść o obrazie uczuć religijnych. I w zasadzie można zrozumieć, że taka sytuacja kogoś, kto czci Jana Pawła II, bądź co bądź świętego, może obrażać. Podobnie jak ktoś, kto wciągnie na siebie skórę niedźwiedzia – i nie będzie twierdził, że jest teraz miśkiem, tylko, powiedzmy, św. Krzysztofem, patronem Tychów. To chyba też obraza uczuć religijnych, też na prokuraturę trzeba lecieć.

więcej

Partnerzy