Sondaż publiczny

Wybory samorządowe już niebawem. W naszej okolicy najważniejszym samorzowcem jest prezydent Tychów. Obecny – Andrzej Dziuba – pełni tę funkcję już od 18 lat.

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer6/2018

Teatr Konesera w Teatrze Małym

Tychy • „Ślub” Gombrowicza, czyli jak owinąć publiczność wokół palca

ilustracja

W niedzielę (4 lutego) odbył się pierwszy w tym roku spektakl w cyklu „Teatr Konesera”, który zdążył na nowo zyskać sobie licznych sympatyków. „Ślub” Gombrowicza to jeden z tych dramatów, które zamiast się starzeć, nabierają niepokojącej aktualności. Pokazała to znakomicie inscenizacja tej sztuki w reżyserii Anny Augustynowicz w wykonaniu aktorów z Teatru im. Kochanowskiego z Opola i Teatru Współczesnego ze Szczecina.

Inscenizacja była pełna skupienia, wyważona, pozbawiona efekciarstwa, w której liczyło się każde słowo i każdy gest. Widownia
w pełnym uwagi napięciu chłonęła dwugodzinny spektakl. Po wszystkim w garderobach można było nie tylko pogratulować aktorom, ale i uścisnąć dłoń reżyserce, która także przyjechała specjalnie na ten wyjątkowy występ do Tychów.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 7 lutego 2018 r.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wrzesień '39 w naszej okolicy

Autentyczne wspomnienia Ślązaków z września 1939 roku, a nie opracowania historyków. Prawdę powiedziawszy, znacznie się od tych opracowań różnią. I chyba warto spojrzeć na wrzesień 1939 roku ich oczami. Wtedy łatwiej zrozumieć, że dla mieszkańców województwa śląskiego wkroczenie Niemców było czymś zupełnie innym, niż dla reszty mieszkańców Polski. Warto ją przeczytać, by zrozumieć, jak złożona jest śląska historia. I jak inna od choćby warszawskiej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Żurawina – mały owoc o dużym potencjale

O zaletach owoców żurawiny wielkoowocowej wieki temu bardzo dobrze wiedzieli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Cenili zarówno jej smak jak i właściwości, dlatego poza włączeniem jej do codziennej diety, zaczęli ją wykorzystywać w medycynie i jako naturalny barwnik do farbowania tkanin.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Partnerzy