W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 2/2018

Nowy laser w tyskiej policji

Zdejmij nogę z gazu – tłumaczenia nie pomogą

ilustracja

W ubiegły czwartek (4 stycznia) tyska policja zaprezentowała nowe urządzenie mierzące prędkość poruszających się na drodze pojazdów. To kolejna generacja laserowych radarów TruCam LTI 20/20 produkcji amerykańskiej. Nowy laser jest doskonalszy, lżejszy i przede wszystkim rejestruje nie tylko prędkość namierzanego pojazdu, ale także szerokość wiązki laserowej i miejsce, w którym został dokonany pomiar. Skończą się tłumaczenia – Panie policjancie, to nie ja! To ten obok jechał za szybko…

Nowa generacja urządzenia laserowego TruCam ma kształt większego, trzylufowego pistoletu o dość sporych gabarytach, ale waży zaledwie około kilograma. Wyposażona jest także w kamerę oraz ekran, na którym można odtworzyć wszystkie dane z pomiaru wraz z pojedynczymi zdjęciami, także w serii klatka po klatce oraz w trybie wideo.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 10 stycznia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Co by pedzioł Szekspir po naszymu?

Za kilka dni ukaże się w księgarniach niezwykła książka tyskiego nauczyciela języka angielskiego, Marcina Melona. Ponieważ jednak niedawno udzielał nam on wywiadu, tym razem rozmowa z rysownikiem, który książkę ilustrował.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Czy Jan Paweł II mógł być ślązakiem?

To zaskakujące pytanie zadałem sobie pewnego pięknego dnia podczas wycieczki do Wadowic. To miasto, leżące w województwie małopolskim, jest – jak powszechnie wiadomo - miejscem urodzenia Karola Wojtyły czyli późniejszego papieża Jana Pawła II. Niezbyt już powszechnie wiadomo, że jego pradziadek był wyznawcą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli potocznie luteraninem.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

A to flądra!

„Nawet flądra nie jest bezstronna” - Stanisław Jerzy Lec

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy