W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 2/2018

Gdzie zmierzacie Trzej Królowie? Do Tychów!

”Bóg jest dla wszystkich, dalekich i bliskich”

ilustracja

Za nami kolejna edycja Orszaku Trzech Króli. Już po raz szósty mędrcy przybyli do Tychów by w swoje święto, wraz z mieszkańcami miasta wyruszyć do stajenki, w której narodził się Jezus. Organizatorzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania i poza barwnymi koronami i strojami dla dzieci zapewnili uczestnikom wiele innych atrakcji.

Główne hasło tegorocznego orszaku brzmiało „Bóg jest dla wszystkich - wszyscy do stajenki”. Te słowa miały przypomnieć uczestnikom, że Jezus przyszedł na świat w celu odkupienia każdego człowieka, niezależnie od płci, koloru skóry, wieku i światopoglądu. Tyszanie wzięli sobie te słowa do serca - licznie stawili się na rynku pod kościołem św. Marii Magdaleny, by wraz z Trzema Królami ruszyć w podróż do stajenki i przywitać nowonarodzonego Chrystusa.

Więcej zdjęć na: http://tygodnikecho.pl/bylismy/10599-orszak-trzech-kroli-2018/

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 10 stycznia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Co by pedzioł Szekspir po naszymu?

Za kilka dni ukaże się w księgarniach niezwykła książka tyskiego nauczyciela języka angielskiego, Marcina Melona. Ponieważ jednak niedawno udzielał nam on wywiadu, tym razem rozmowa z rysownikiem, który książkę ilustrował.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Czy Jan Paweł II mógł być ślązakiem?

To zaskakujące pytanie zadałem sobie pewnego pięknego dnia podczas wycieczki do Wadowic. To miasto, leżące w województwie małopolskim, jest – jak powszechnie wiadomo - miejscem urodzenia Karola Wojtyły czyli późniejszego papieża Jana Pawła II. Niezbyt już powszechnie wiadomo, że jego pradziadek był wyznawcą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli potocznie luteraninem.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

A to flądra!

„Nawet flądra nie jest bezstronna” - Stanisław Jerzy Lec

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy