Sondaż publiczny

Wybory samorządowe już niebawem. W naszej okolicy najważniejszym samorzowcem jest prezydent Tychów. Obecny – Andrzej Dziuba – pełni tę funkcję już od 18 lat.

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 2/2018

Gdzie zmierzacie Trzej Królowie? Do Tychów!

”Bóg jest dla wszystkich, dalekich i bliskich”

ilustracja

Za nami kolejna edycja Orszaku Trzech Króli. Już po raz szósty mędrcy przybyli do Tychów by w swoje święto, wraz z mieszkańcami miasta wyruszyć do stajenki, w której narodził się Jezus. Organizatorzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania i poza barwnymi koronami i strojami dla dzieci zapewnili uczestnikom wiele innych atrakcji.

Główne hasło tegorocznego orszaku brzmiało „Bóg jest dla wszystkich - wszyscy do stajenki”. Te słowa miały przypomnieć uczestnikom, że Jezus przyszedł na świat w celu odkupienia każdego człowieka, niezależnie od płci, koloru skóry, wieku i światopoglądu. Tyszanie wzięli sobie te słowa do serca - licznie stawili się na rynku pod kościołem św. Marii Magdaleny, by wraz z Trzema Królami ruszyć w podróż do stajenki i przywitać nowonarodzonego Chrystusa.

Więcej zdjęć na: http://tygodnikecho.pl/bylismy/10599-orszak-trzech-kroli-2018/

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 10 stycznia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wrzesień '39 w naszej okolicy

Autentyczne wspomnienia Ślązaków z września 1939 roku, a nie opracowania historyków. Prawdę powiedziawszy, znacznie się od tych opracowań różnią. I chyba warto spojrzeć na wrzesień 1939 roku ich oczami. Wtedy łatwiej zrozumieć, że dla mieszkańców województwa śląskiego wkroczenie Niemców było czymś zupełnie innym, niż dla reszty mieszkańców Polski. Warto ją przeczytać, by zrozumieć, jak złożona jest śląska historia. I jak inna od choćby warszawskiej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Żurawina – mały owoc o dużym potencjale

O zaletach owoców żurawiny wielkoowocowej wieki temu bardzo dobrze wiedzieli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Cenili zarówno jej smak jak i właściwości, dlatego poza włączeniem jej do codziennej diety, zaczęli ją wykorzystywać w medycynie i jako naturalny barwnik do farbowania tkanin.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Partnerzy