Sondaż publiczny

Wybory samorządowe już niebawem. W naszej okolicy najważniejszym samorzowcem jest prezydent Tychów. Obecny – Andrzej Dziuba – pełni tę funkcję już od 18 lat.

W numerze

Powiat
powiat bieruńsko-lędziński
Wydanie
Numer 2/2018

Wicepremier Beata Szydło słuchała Ponticello

Bojszowy • VI Koncert Noworoczny

ilustracja

W niedzielę 7 stycznia w hali sportowej w Bojszowach odbył się VI Koncert Noworoczny na który zapraszaliśmy naszych czytelników w poprzednim wydaniu Echa. Tym razem Bojszowska Orkiestra "Ponticello" pod batutą Roberta Koźbiała zaprezentowała licznie zgromadzonej publiczności dzieła Johanna Straussa oraz Johanna Straussa syna, które są stałym elementem noworocznych koncertów najznakomitszych orkiestr świata.

Tegoroczny program zespół wzbogacił o popularne arie operetkowe między, innymi: „Bajadera”, „Księżniczka czardasza” czy „Clivia, którą wykonali współpracujący z orkiestrą soliści: Joanna Wojnowska, Maciej Komandera oraz Adam Żaak. Na zaproszenie Wójta Gminy Bojszowy, Henryka Utraty, Koncert Noworoczny zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz państwowych: wicepremier Beata Szydło, minister Witold Bańka, wiceminister Grzegorz Tobiszowski oraz posłowie Bożena Borys–Szopa, Ewa Kołodziej, Marek Wójcik, senator Czesław Ryszka i gen. Roman Polko.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 10 stycznia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wrzesień '39 w naszej okolicy

Autentyczne wspomnienia Ślązaków z września 1939 roku, a nie opracowania historyków. Prawdę powiedziawszy, znacznie się od tych opracowań różnią. I chyba warto spojrzeć na wrzesień 1939 roku ich oczami. Wtedy łatwiej zrozumieć, że dla mieszkańców województwa śląskiego wkroczenie Niemców było czymś zupełnie innym, niż dla reszty mieszkańców Polski. Warto ją przeczytać, by zrozumieć, jak złożona jest śląska historia. I jak inna od choćby warszawskiej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Żurawina – mały owoc o dużym potencjale

O zaletach owoców żurawiny wielkoowocowej wieki temu bardzo dobrze wiedzieli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Cenili zarówno jej smak jak i właściwości, dlatego poza włączeniem jej do codziennej diety, zaczęli ją wykorzystywać w medycynie i jako naturalny barwnik do farbowania tkanin.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Partnerzy