Sondaż publiczny

Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy?

W numerze

Powiat
powiat bieruńsko-lędziński
Wydanie
Numer 2/2018

Wicepremier Beata Szydło słuchała Ponticello

Bojszowy • VI Koncert Noworoczny

ilustracja

W niedzielę 7 stycznia w hali sportowej w Bojszowach odbył się VI Koncert Noworoczny na który zapraszaliśmy naszych czytelników w poprzednim wydaniu Echa. Tym razem Bojszowska Orkiestra "Ponticello" pod batutą Roberta Koźbiała zaprezentowała licznie zgromadzonej publiczności dzieła Johanna Straussa oraz Johanna Straussa syna, które są stałym elementem noworocznych koncertów najznakomitszych orkiestr świata.

Tegoroczny program zespół wzbogacił o popularne arie operetkowe między, innymi: „Bajadera”, „Księżniczka czardasza” czy „Clivia, którą wykonali współpracujący z orkiestrą soliści: Joanna Wojnowska, Maciej Komandera oraz Adam Żaak. Na zaproszenie Wójta Gminy Bojszowy, Henryka Utraty, Koncert Noworoczny zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz państwowych: wicepremier Beata Szydło, minister Witold Bańka, wiceminister Grzegorz Tobiszowski oraz posłowie Bożena Borys–Szopa, Ewa Kołodziej, Marek Wójcik, senator Czesław Ryszka i gen. Roman Polko.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 10 stycznia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Wszyscy w rodzinie czuli się Ślązakami

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom. Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu, pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się, jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Reginą Sierak, emerytowaną nauczycielką, która opowiada o zawiłych śląskich losach.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy