Sondaż publiczny

Czy uważasz, że zima w tym roku znów zaskoczy drogowców?

W numerze

Powiat
powiat bieruńsko-lędziński
Wydanie
Numer 2/2018

Wicepremier Beata Szydło słuchała Ponticello

Bojszowy • VI Koncert Noworoczny

ilustracja

W niedzielę 7 stycznia w hali sportowej w Bojszowach odbył się VI Koncert Noworoczny na który zapraszaliśmy naszych czytelników w poprzednim wydaniu Echa. Tym razem Bojszowska Orkiestra "Ponticello" pod batutą Roberta Koźbiała zaprezentowała licznie zgromadzonej publiczności dzieła Johanna Straussa oraz Johanna Straussa syna, które są stałym elementem noworocznych koncertów najznakomitszych orkiestr świata.

Tegoroczny program zespół wzbogacił o popularne arie operetkowe między, innymi: „Bajadera”, „Księżniczka czardasza” czy „Clivia, którą wykonali współpracujący z orkiestrą soliści: Joanna Wojnowska, Maciej Komandera oraz Adam Żaak. Na zaproszenie Wójta Gminy Bojszowy, Henryka Utraty, Koncert Noworoczny zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz państwowych: wicepremier Beata Szydło, minister Witold Bańka, wiceminister Grzegorz Tobiszowski oraz posłowie Bożena Borys–Szopa, Ewa Kołodziej, Marek Wójcik, senator Czesław Ryszka i gen. Roman Polko.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 10 stycznia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Miśka, Ślązaczka i Twoja twarz brzmi znajomo

Bieruńska Michalina Sosna po tyskim „Kruczku”, podbija warszawskie sceny

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Ślązacy rozgromili Bonapartego

To  u nas dano hasło… zrzucenia jarzma cesarza Napoleona

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Polska cytryna – czas na pigwę!

Niby wszyscy ją znamy, wiemy jak wygląda, ale kojarzymy ją głównie z nalewkami. Fakt, pigwa jest dzisiaj mało popularnym owocem, mało kto wie jak ją odpowiednio przygotować - nie da się jej tak po prostu zerwać z drzewa jak jabłka, albo gruszki i zjeść. Trzeba ją najpierw odpowiednio przetworzyć, surowa rzeczywiście może odstraszyć – jest twarda jak kamień i jak na polską cytrynę przystało, bardzo kwaśna. Wierzcie mi, warto wiedzieć o co w tej całej pigwie chodzi!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Święty czy podciep czyli kim jest Mikołaj

Wyobrażacie sobie, że w rocznicę urodzin papieża-Polaka ktoś – twierdząc, że to ku jego pamięci – będzie chodził ubrany w strój klauna i przedstawiał się, jako Jan Paweł II? Najdalej za dwie godziny ktoś poleci  na prokuraturę, donieść o obrazie uczuć religijnych. I w zasadzie można zrozumieć, że taka sytuacja kogoś, kto czci Jana Pawła II, bądź co bądź świętego, może obrażać. Podobnie jak ktoś, kto wciągnie na siebie skórę niedźwiedzia – i nie będzie twierdził, że jest teraz miśkiem, tylko, powiedzmy, św. Krzysztofem, patronem Tychów. To chyba też obraza uczuć religijnych, też na prokuraturę trzeba lecieć.

więcej

Partnerzy