Sondaż publiczny

Wybory samorządowe już niebawem. W naszej okolicy najważniejszym samorzowcem jest prezydent Tychów. Obecny – Andrzej Dziuba – pełni tę funkcję już od 18 lat.

W numerze

Powiat
powiat bieruńsko-lędziński
Wydanie
Numer 2/2018

Jedenaście zarzutów dla starosty powiatu bieruńsko-lędzińskiego

Prokuratura Okręgowa w Katowicach

ilustracja

Prokuratura Okręgowa w Katowicach 4 stycznia poinformowała na swojej stronie internetowej, że 28 grudnia 2017 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Tychach akt oskarżenia przeciwko Bernardowi B., Dorocie U. i innym osobom, dotyczący przestępstw związanych z tzw. „ustawianiem przetargów”.

Prokuratura oskarżyła Bernarda B., starostę powiatu bieruńsko-lędzińskiego, że działając w okresie od czerwca do listopada 2014 roku jako funkcjonariusz publiczny, w związku z zamówieniami publicznymi przeprowadzonymi przez Powiat Bieruńsko- Lędziński - Powiatowy Zarząd Dróg w Bieruniu, naruszył przepisy ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Przekroczył swoje uprawnienia wchodząc w porozumienie z przedstawicielami różnych spółek w efekcie powodując ograniczenie zasad uczciwej konkurencji i mechanizmów wolnorynkowych, a w konsekwencji ograniczenie możliwości wyboru najkorzystniejszej oferty, działając na szkodę interesu publicznego, Skarbu Państwa i Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 10 stycznia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wrzesień '39 w naszej okolicy

Autentyczne wspomnienia Ślązaków z września 1939 roku, a nie opracowania historyków. Prawdę powiedziawszy, znacznie się od tych opracowań różnią. I chyba warto spojrzeć na wrzesień 1939 roku ich oczami. Wtedy łatwiej zrozumieć, że dla mieszkańców województwa śląskiego wkroczenie Niemców było czymś zupełnie innym, niż dla reszty mieszkańców Polski. Warto ją przeczytać, by zrozumieć, jak złożona jest śląska historia. I jak inna od choćby warszawskiej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Żurawina – mały owoc o dużym potencjale

O zaletach owoców żurawiny wielkoowocowej wieki temu bardzo dobrze wiedzieli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Cenili zarówno jej smak jak i właściwości, dlatego poza włączeniem jej do codziennej diety, zaczęli ją wykorzystywać w medycynie i jako naturalny barwnik do farbowania tkanin.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Partnerzy