Sondaż publiczny

Czy uważasz, że zima w tym roku znów zaskoczy drogowców?

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 2/2018

Możesz posiąść cenną umiejętność „migania”

 Miejska Biblioteka Publiczna

ilustracja

Od 9 stycznia ruszył kolejny cykl zajęć warsztatowych poświęconych językowi migowemu. Jego organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach. Kurs jest bezpłatny i umożliwia poznanie, doskonalenie jednego z naszych najbardziej naturalnych sposobów komunikacji - języka ciała, mimiki oraz gestów.
Cykl kursów w Mediatece
W głównej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w każdy wtorek o godzinie 16:00 będą odbywać się specjalnie przygotowane warsztaty z PJM, czyli Polskiego Języka Migowego. Kurs ma charakter informacyjno-poznawczy, ponieważ nie kończy się uzyskaniem certyfikatu. Na zajęciach dowiemy się nie tylko na czym lingwistyka migowa się opiera, ale też chętni uczestnicy nauczą się podstawowych zwrotów tego języka. Warsztaty prowadzi wolontariusz - Marcin Brodowiak, biegle posługujący się PJM-em.
Takie kursy odbywają się już drugi rok. Pierwsze tego typu zajęcia miały miejsce w kwietniu ubiegłego roku. Jak informuje Anna Krawczyk, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej, do tej pory, w 31 spotkaniach warsztatowych udział wzięło ponad trzysta osób.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 10 stycznia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Miśka, Ślązaczka i Twoja twarz brzmi znajomo

Bieruńska Michalina Sosna po tyskim „Kruczku”, podbija warszawskie sceny

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Ślązacy rozgromili Bonapartego

To  u nas dano hasło… zrzucenia jarzma cesarza Napoleona

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Polska cytryna – czas na pigwę!

Niby wszyscy ją znamy, wiemy jak wygląda, ale kojarzymy ją głównie z nalewkami. Fakt, pigwa jest dzisiaj mało popularnym owocem, mało kto wie jak ją odpowiednio przygotować - nie da się jej tak po prostu zerwać z drzewa jak jabłka, albo gruszki i zjeść. Trzeba ją najpierw odpowiednio przetworzyć, surowa rzeczywiście może odstraszyć – jest twarda jak kamień i jak na polską cytrynę przystało, bardzo kwaśna. Wierzcie mi, warto wiedzieć o co w tej całej pigwie chodzi!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Święty czy podciep czyli kim jest Mikołaj

Wyobrażacie sobie, że w rocznicę urodzin papieża-Polaka ktoś – twierdząc, że to ku jego pamięci – będzie chodził ubrany w strój klauna i przedstawiał się, jako Jan Paweł II? Najdalej za dwie godziny ktoś poleci  na prokuraturę, donieść o obrazie uczuć religijnych. I w zasadzie można zrozumieć, że taka sytuacja kogoś, kto czci Jana Pawła II, bądź co bądź świętego, może obrażać. Podobnie jak ktoś, kto wciągnie na siebie skórę niedźwiedzia – i nie będzie twierdził, że jest teraz miśkiem, tylko, powiedzmy, św. Krzysztofem, patronem Tychów. To chyba też obraza uczuć religijnych, też na prokuraturę trzeba lecieć.

więcej

Partnerzy