Sondaż publiczny

Wybory samorządowe już niebawem. W naszej okolicy najważniejszym samorzowcem jest prezydent Tychów. Obecny – Andrzej Dziuba – pełni tę funkcję już od 18 lat.

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 2/2018

Możesz posiąść cenną umiejętność „migania”

 Miejska Biblioteka Publiczna

ilustracja

Od 9 stycznia ruszył kolejny cykl zajęć warsztatowych poświęconych językowi migowemu. Jego organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach. Kurs jest bezpłatny i umożliwia poznanie, doskonalenie jednego z naszych najbardziej naturalnych sposobów komunikacji - języka ciała, mimiki oraz gestów.
Cykl kursów w Mediatece
W głównej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w każdy wtorek o godzinie 16:00 będą odbywać się specjalnie przygotowane warsztaty z PJM, czyli Polskiego Języka Migowego. Kurs ma charakter informacyjno-poznawczy, ponieważ nie kończy się uzyskaniem certyfikatu. Na zajęciach dowiemy się nie tylko na czym lingwistyka migowa się opiera, ale też chętni uczestnicy nauczą się podstawowych zwrotów tego języka. Warsztaty prowadzi wolontariusz - Marcin Brodowiak, biegle posługujący się PJM-em.
Takie kursy odbywają się już drugi rok. Pierwsze tego typu zajęcia miały miejsce w kwietniu ubiegłego roku. Jak informuje Anna Krawczyk, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej, do tej pory, w 31 spotkaniach warsztatowych udział wzięło ponad trzysta osób.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 10 stycznia 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wrzesień '39 w naszej okolicy

Autentyczne wspomnienia Ślązaków z września 1939 roku, a nie opracowania historyków. Prawdę powiedziawszy, znacznie się od tych opracowań różnią. I chyba warto spojrzeć na wrzesień 1939 roku ich oczami. Wtedy łatwiej zrozumieć, że dla mieszkańców województwa śląskiego wkroczenie Niemców było czymś zupełnie innym, niż dla reszty mieszkańców Polski. Warto ją przeczytać, by zrozumieć, jak złożona jest śląska historia. I jak inna od choćby warszawskiej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Żurawina – mały owoc o dużym potencjale

O zaletach owoców żurawiny wielkoowocowej wieki temu bardzo dobrze wiedzieli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Cenili zarówno jej smak jak i właściwości, dlatego poza włączeniem jej do codziennej diety, zaczęli ją wykorzystywać w medycynie i jako naturalny barwnik do farbowania tkanin.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Partnerzy