Sondaż publiczny

Czy skorzystałaś/eś lub skorzystasz z bezpłatnego publicznego transportu podczas smogu?

W numerze

Powiat
Tychy
Wydanie
Numer 41/2017

Zadbajmy o swoje zdrowie

Tychy • Eko-Kiermasz

ilustracja

W sobotę (7 października) kapryśna aura nie sprzyjała długim spacerom. Wielu tyszan wybrało się na XIV Eko-Kiermasz dla zdrowia, który w zespole Szkół nr 1 na osiedlu F zorganizował pod patronatem prezydenta miasta tyski oddział Polskiego Klubu Ekologicznego.

Ponad 20 wystawców z Tychów, okolicy i innych miast południowej (z rejonu Żywca, Bielska- Białej) i północnej (Siedlec) Polski, zaprezentowało na stoiskach wszystko to, co może pomóc w dbaniu o dobre zdrowie i urodę: żywność naturalną, tradycyjną i ekologiczną, artykuły spożywcze, produkty regionalne, napoje, soki, produkty bezglutenowe i wegetariańskie a także kosmetyki naturalne, ekologiczne rękodzieło artystyczne i urządzenia energooszczędne
Wszystkie gospodarstwa i firmy wystawiające się na targach posiadają stosowne certyfikaty potwierdzające, iż produkują zdrową żywność. Dla klientów to gwarancja, że nie będą jedli warzyw i owoców faszerowanych chemią, pryskanych, podsypywanych nawozami sztucznymi. Są takie, jakimi stworzyła je matka natura.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z 11 października 2017r

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Stanisław Dziegieć – Najważniejsza jest rodzina, nawet mała…

Cyklicznie na łamach Echa publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom" w myśl idei Papieża Franciszka, który w lipcu 2016 roku, w trakcie ŚDM w Krakowie zaapelował do młodych ludzi, aby odwiedzali swoich dziadków i babcie i poświęcili im swój czas. Nie wystarczy zadzwonić do nich od czasu od czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę z Stanisławem Dziegieciem, porucznikiem Wojska Polskiego.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Portugalia - tam, gdzie kończyła się Ziemia

13 maja papież Franciszek dokonał w Fatimie kanonizacji pastuszków Franciszka i Hiacynty, którym 100 lat temu objawiła się w tym miejscu Matka Boża. Na beatyfikację czeka siostra Łucja, która zmarła 13. grudnia 2005 w klasztorze w Coimbrze. Ja długi majowy weekend, niezbadanymi wyrokami Opatrzności Bożej, spędziłam na wycieczce w Portugalii. Mało wiedziałam o tym kraju, który jest ponad trzy razy mniejszy pod względem powierzchni i ludności od Polski, ale bardzo podobny jeśli chodzi o tradycje patriotyczne i religijne.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy