Sondaż publiczny

Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy?

Echo dla pań

KWIATOWE SZALEŃSTWO, czyli LETNIE SUKIENKI

Wyraźnie widać, że moda na bardzo kobiece fasony i wzory wróciła na dobre. Wystarczy rozejrzeć się po ulicach, żeby mieć pewność , że kobietom sprawia dużą przyjemność możliwość podkreślania swej urody i figury.

ilustracja

W tym sezonie projektanci zdecydowali się na jeszcze większe podkreślenie tej zmysłowej i romantycznej części natury kobiecej.
Jako hit lata 2011 proponują nam sukienki  w kwiatowe wzory. Wbrew pozorom, sukienki w kwiaty są idealne na każdą okazję.
Od uroczystej gali do wypadu za miasto. Wszystko jednak zależy jaki fason i wzór kwiatowy dobierzemy.

Najmodniejsze wzory przywodzą na myśl ukwiecone łąki i przydomowe ogródki. Czasem kolory mieszają się i zlewają w wielobarwne plamy, tworząc coś na kształt abstrakcyjnego wzoru. Czasem na całej sukience jest po prostu jeden dominujący kwiat, najlepiej jeszcze ręcznie namalowany. Barwne kwiaty mogą być na jasnym i ciemnym tle, na jedwabiu, muślinie,
bawełnie, dżinsie, koronce, a nawet na skórze. Mogą być ogromne i mogą być drobniutkie typu „łączka”.

Wśród kwiatowych sukienek mamy również wiele modnych trendów do wyboru. Są więc sukienki w stylu lat 50-tych , poszerzane,
z podkreśloną talią, w drobne łączki albo odwrotnie  w wyraźne kwiaty. Z drugiej strony, mamy szalenie modny styl „hippie” ,
gdzie kwiaty są ogromne i w wielu barwach albo styl  „retro”, w którym kolory kwiatów są delikatne, pastelowe i zlewają się jak na
obrazach impresjonistów.

Wracają do mody sukienki, na których kwiaty są ręcznie malowane. Taka kreacja jest wtedy bardzo oryginalna i można mieć pewność, że nie spotkamy drugiej osoby w takiej  samej sukience. Sukienki w kwiaty dodają nam uroku, a naszym mężczyznom dostarczają wielu wrażeń estetycznych. Więc póki lato, korzystajmy z tej wyjątkowo przyjaznej kobietom mody.


Opracowanie: Agnieszka łyko

Wywiad

ilustracja

Tychy stały się piękne, kolorowe, tętniące życiem

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom". Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu, pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się, jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z mającą 95 lat tyszanką - Lidią Draga.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy