Echo dla pań

Przed sylwestrem - jak "odświeżyć" małą czarną

ilustracja

Na szczęście, prawie każda z nas ma w szafie „małą czarną”. I taka sukienka będzie doskonałą bazą do stworzenia nowej kreacji. „Małą czarną” możemy odświeżyć na kilka sposobów.

1. Po pierwsze – możemy całkowicie przeszyć , jednak tu potrzeba pewnych  umiejętności krawieckich i czasu.

2. Po drugie – do prostej „małej czarnej” można doszyć frędzle i wtedy zyskamy supermodną toaletę w stylu lat 20-tych – taką jak miała Catherine Zeta-Jones w musicalu „Chicago.

3. Po trzecie – „małą czarną” można odmienić doszywając własnoręcznie wykonaną kokardę. Kokarda może być z błyszczącej satyny ( tak jak na fotografiach) , z weluru albo z tkanin ze złotymi lub srebrnymi metalizowanymi nitkami. Kokarda może być wymodelowana, wzmocniona drutem i tekturą ale może też być po prostu luźno przewiązana. Można ją przymocować na ramieniu, z tyłu, na klapie żakietu , na biodrze albo klasycznie w talii lub na dekolcie.

Agnieszka Łyko

Wywiad

ilustracja

Warto żyć dla ludzi i im służyć!

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom". Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu, pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się, jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Józefem Twardzikiem, który co prawda nie ma własnych dzieci, ani wnucząt, ale jest „dobrym” dziadkiem dla wielu młodych tyszan, z którymi się spotyka i wyjeżdża na wycieczki.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy