Echo dla pań

Przed sylwestrem - jak "odświeżyć" małą czarną

ilustracja

Na szczęście, prawie każda z nas ma w szafie „małą czarną”. I taka sukienka będzie doskonałą bazą do stworzenia nowej kreacji. „Małą czarną” możemy odświeżyć na kilka sposobów.

1. Po pierwsze – możemy całkowicie przeszyć , jednak tu potrzeba pewnych  umiejętności krawieckich i czasu.

2. Po drugie – do prostej „małej czarnej” można doszyć frędzle i wtedy zyskamy supermodną toaletę w stylu lat 20-tych – taką jak miała Catherine Zeta-Jones w musicalu „Chicago.

3. Po trzecie – „małą czarną” można odmienić doszywając własnoręcznie wykonaną kokardę. Kokarda może być z błyszczącej satyny ( tak jak na fotografiach) , z weluru albo z tkanin ze złotymi lub srebrnymi metalizowanymi nitkami. Kokarda może być wymodelowana, wzmocniona drutem i tekturą ale może też być po prostu luźno przewiązana. Można ją przymocować na ramieniu, z tyłu, na klapie żakietu , na biodrze albo klasycznie w talii lub na dekolcie.

Agnieszka Łyko

Wywiad

ilustracja

Ewa Gorczyca o zsyłce na Sybir, świętach i pogodnej jesieni

Kto nie był na zesłaniu, nie zrozumie, kto był, nigdy nie zapomni

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Portugalia - tam, gdzie kończyła się Ziemia

13 maja papież Franciszek dokonał w Fatimie kanonizacji pastuszków Franciszka i Hiacynty, którym 100 lat temu objawiła się w tym miejscu Matka Boża. Na beatyfikację czeka siostra Łucja, która zmarła 13. grudnia 2005 w klasztorze w Coimbrze. Ja długi majowy weekend, niezbadanymi wyrokami Opatrzności Bożej, spędziłam na wycieczce w Portugalii. Mało wiedziałam o tym kraju, który jest ponad trzy razy mniejszy pod względem powierzchni i ludności od Polski, ale bardzo podobny jeśli chodzi o tradycje patriotyczne i religijne.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy