Sondaż publiczny

Sylwestrową Noc lubisz spędzać:

Echo dla pań

Przed sylwestrem - jak "odświeżyć" małą czarną

ilustracja

Na szczęście, prawie każda z nas ma w szafie „małą czarną”. I taka sukienka będzie doskonałą bazą do stworzenia nowej kreacji. „Małą czarną” możemy odświeżyć na kilka sposobów.

1. Po pierwsze – możemy całkowicie przeszyć , jednak tu potrzeba pewnych  umiejętności krawieckich i czasu.

2. Po drugie – do prostej „małej czarnej” można doszyć frędzle i wtedy zyskamy supermodną toaletę w stylu lat 20-tych – taką jak miała Catherine Zeta-Jones w musicalu „Chicago.

3. Po trzecie – „małą czarną” można odmienić doszywając własnoręcznie wykonaną kokardę. Kokarda może być z błyszczącej satyny ( tak jak na fotografiach) , z weluru albo z tkanin ze złotymi lub srebrnymi metalizowanymi nitkami. Kokarda może być wymodelowana, wzmocniona drutem i tekturą ale może też być po prostu luźno przewiązana. Można ją przymocować na ramieniu, z tyłu, na klapie żakietu , na biodrze albo klasycznie w talii lub na dekolcie.

Agnieszka Łyko

Wywiad

ilustracja

Miśka, Ślązaczka i Twoja twarz brzmi znajomo

Bieruńska Michalina Sosna po tyskim „Kruczku”, podbija warszawskie sceny

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bożek – przegrał ze Stephensonem

Dla wynalazcy liczy się miejsce, gdzie pracuje

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Dajmy brukselce szansę!

Z brukselką jest trochę jak ze szpinakiem, czy wątróbką – większość z nas ma związane z nimi złe wspomnienia z czasów dzieciństwa. Czemu tak się stało? Po pierwsze do niektórych smaków trzeba zwyczajnie dojrzeć, ale myślę, że najważniejszy jest jednak sposób przyrządzenia. Z tego miejsca chciałabym pozdrowić wszystkie przemiłe panie przedszkolanki, które z pełnym przekonaniem usiłowały wciskać mi i moim kolegom gorzką, rozgotowaną brukselkę... Tak być nie musi! A skoro właśnie ruszył sezon na najciekawszą i zarazem najrzadziej przyrządzaną kapustkę, to mamy okazję dać jej szansę i docenić jej walory!

 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Święty czy podciep czyli kim jest Mikołaj

Wyobrażacie sobie, że w rocznicę urodzin papieża-Polaka ktoś – twierdząc, że to ku jego pamięci – będzie chodził ubrany w strój klauna i przedstawiał się, jako Jan Paweł II? Najdalej za dwie godziny ktoś poleci  na prokuraturę, donieść o obrazie uczuć religijnych. I w zasadzie można zrozumieć, że taka sytuacja kogoś, kto czci Jana Pawła II, bądź co bądź świętego, może obrażać. Podobnie jak ktoś, kto wciągnie na siebie skórę niedźwiedzia – i nie będzie twierdził, że jest teraz miśkiem, tylko, powiedzmy, św. Krzysztofem, patronem Tychów. To chyba też obraza uczuć religijnych, też na prokuraturę trzeba lecieć.

więcej

Partnerzy