Aktualności

Bal w Szybie Bończyk w szczytnym celu

Mysłowice

W tym roku odbędzie się już po raz piąty Bal Charytatywny w mysłowickim Szybie Bończyk, który nie tylko będzie okazją do zwiedzenia tego niezwykłego miejsca, wspólnej zabawy ale również okazją by kolejny raz pomóc hospicjum Cordis, które już od trzech dekad pomaga zarówno dorosłym, jak i tym najmłodszym pacjentom, zmagającym się z nowotworem czy innymi ciężkimi chorobami.
Do tej pory cztery edycje balu w Szybie Bończyk wsparły te charytatywną inicjatywę kwotą ponad 100 tysięcy złotych.
W murach Szybu Bończyk uczestnicy będą nie tylko mogli wspaniale się pobawić, ale również spróbować wybornej kuchni, wziąć udział w zabawach przygotowanych przez organizatorów i wziąć udział w licytacji, na której będzie można „ustrzelić” unikatowe fanty. Zabawę w tym roku będzie rozkręcał Kuba Kurzela, a ze sceny zagra Duet Art.Silesia – Aneta i Łukasz.
Tym razem balowicze, którzy spotkają się na parkiecie 25 stycznia, będą się bawić w rytm szalonych lat 20, więc też uczestnicy powinni nawiązać strojem do tego międzywojennego czasu.
Koszt udziału w wydarzeniu to 250 złotych od osoby, z czego 150 złotych pójdzie na rzecz hospicjum. W cenie: aperitif, przystawka, 3 ciepłe kolacje, deser, zimna płyta, bufet kawowo-herbaciany bez limitu, napoje zimne gazowane i niegazowane 1 l/os. Alkohol możliwy do zakupu w specjalnych promocyjnych cenach.
Rezerwacja miejsc i szczegółowe informacje są dostępne pod numerem telefonu 519 116 713 lub mailowo: biuro@szybbonczyk.p.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Uczeń z depresją

Rozmowa z Elizą Cieślikowską, psychologiem ze szpitala Megrez

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Zbyt bogaci na niepodległość

Rok temu jesienią poświęciliśmy wielki tekst odradzaniu się państwa polskiego w 1918 roku. W końcu to setna rocznica niepodległej. Jednak u nas mało kto wtedy o Polsce myślał. Tutaj wtedy najważniejszym tematem było, czy uda się stworzyć państwo śląskie. A grudzień był akurat tym miesiącem, gdy w tej sprawie działo się najwięcej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Cynamon!

Pamiętam prześmieszną rozmowę między moim ojcem a jego łódzkim przyjacielem. Ojciec zawsze przekonywał go, że oryginalna mowa śląska, a nie jej kabaretowe podróbki, bardziej podobna jest do języka czeskiego niż polskiego. Tamten kiedyś wracając z Czech, zagadnął: jeśli tak, to powiedz, jak po czesku będzie cynamon. Ojciec: skurzica? Adriana zamurowało: rzeczywiście, skurice… Mnie nie, bo w domu mojej babci i ojca zawsze mówiono skurzica. Nie bez sensu, bo to przecież skóra drzewa. Idą święta, więc czas na skurzicę!

więcej

Reportaż

ilustracja

Kup sobie swoją kurtkę

Co jakiś czas każdy z nas staje przed faktem kiedy szafa się nie domyka a nowo nabytych ubrań nie ma już gdzie chować. Z tym problemem mierzą się głównie panie. Wtedy też przychodzi czas na wietrzenie szaf i sortowanie, w czym jeszcze zamierzamy chodzić, a w czym już raczej nie. I chociaż jej zawartości nadaje się jeszcze do noszenia, moda tak szybko się zmienia, że większość z ubrań albo wyszła z mody, albo już przestała się nam podobać. Dochodzimy do wniosku że trzeba się ich pozbyć i zrobić trochę miejsca na nowe rzeczy.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Planowany przy jeziorze

Kanał Wisła-Odra to inwestycja jeszcze bardziej mityczna, niż budowa nowej nitki drogi S-1, mającej od Mysłowic, przez Ustroń prowadzić na Słowację. Budowa planowanej od dobrych dwudziestu lat S-1 może się znów przesunąć, gdyż podobno zastrzeżenia zgłasza (w okolicach Bierunia i Oświęcimia) UNESCO. Natomiast Kanał Śląski Odra-Wisła, o którym mówi się od lat ponad pięćdziesięciu ma planowaną nową trasę, która tym razem ma prowadzić tuż przy Jeziorze Paprocańskim.

więcej

Partnerzy