Aktualności

Nawalony dookoła stłuczki

Bieruń

21 grudnia w sobotę wczesnym wieczorem (około 18.30) do dyżurnego bieruńskiej policji i straży pożarnej z Tychów wpłynęła informacje o zderzeniu dwóch osobówek w Lędzinach w okolicach szkoły podstawowej numer 3, znajdującej się przy ulicy Hołdunowskiej. Na miejscu pojawił się zastępy straży pożarnej, zespół PRM oraz policja - okazało się że osobowa skoda zderzyła się tam z fiatem, a wśród trzech poszkodowanym w wyniku zdarzenia osób jest też kobieta w ciąży - cała trójka trafiła pod fachową opiekę ratowników, ale na szczęście osoby te nie doznały groźnych obrażeń. Na czas oględzin miejsca wypadku został wprowadzony ruch wahadłowy.
Ale właśnie w tym samym czasie doszło do dosyć niespodziewanej sytuacji, zważając na obecność służb wszelkiej maści, a mianowicie w trakcje ich pracy na miejscu wypadku, jeden z samochodów przejeżdżający tamtędy (osobowy) uderzył w tam zaparkowany, a następnie szybko się oddalił. Po kilku minutach od zdarzenia ten sam opel pojawił się znowu na horyzoncie i tym razem samochód został zatrzymany, a kierowca jak się okazało był kompletnie pijany - badanie alkomatem wykazał że w jego krwi znajduje się 2,67 promila. Oprócz tego że kierujący był pod znacznym wpływem alkoholu, to nawet na trzeźwo nie powinien siadać za kółko, gdyż  posiada on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który został na niego nałożony właśnie po jeździe pod wpływem. Najstraszniejsze jest jednak to, że właśnie był w drodze po kolejną butelkę… Policja dalej prowadzi postępowanie w sprawie obu zdarzeń w Lędzinach, a pijany kierowca odpowie za jazdę na podwójnym gazie i złamanie zakazu. Będzie mógł mówić o dużym szczęściu, jeśli po flaszeczkę będzie mógł chodzić pieszo a nie czekać, aż mu ją przemycą pod celę…

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Uczeń z depresją

Rozmowa z Elizą Cieślikowską, psychologiem ze szpitala Megrez

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Zbyt bogaci na niepodległość

Rok temu jesienią poświęciliśmy wielki tekst odradzaniu się państwa polskiego w 1918 roku. W końcu to setna rocznica niepodległej. Jednak u nas mało kto wtedy o Polsce myślał. Tutaj wtedy najważniejszym tematem było, czy uda się stworzyć państwo śląskie. A grudzień był akurat tym miesiącem, gdy w tej sprawie działo się najwięcej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Cynamon!

Pamiętam prześmieszną rozmowę między moim ojcem a jego łódzkim przyjacielem. Ojciec zawsze przekonywał go, że oryginalna mowa śląska, a nie jej kabaretowe podróbki, bardziej podobna jest do języka czeskiego niż polskiego. Tamten kiedyś wracając z Czech, zagadnął: jeśli tak, to powiedz, jak po czesku będzie cynamon. Ojciec: skurzica? Adriana zamurowało: rzeczywiście, skurice… Mnie nie, bo w domu mojej babci i ojca zawsze mówiono skurzica. Nie bez sensu, bo to przecież skóra drzewa. Idą święta, więc czas na skurzicę!

więcej

Reportaż

ilustracja

Kup sobie swoją kurtkę

Co jakiś czas każdy z nas staje przed faktem kiedy szafa się nie domyka a nowo nabytych ubrań nie ma już gdzie chować. Z tym problemem mierzą się głównie panie. Wtedy też przychodzi czas na wietrzenie szaf i sortowanie, w czym jeszcze zamierzamy chodzić, a w czym już raczej nie. I chociaż jej zawartości nadaje się jeszcze do noszenia, moda tak szybko się zmienia, że większość z ubrań albo wyszła z mody, albo już przestała się nam podobać. Dochodzimy do wniosku że trzeba się ich pozbyć i zrobić trochę miejsca na nowe rzeczy.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Planowany przy jeziorze

Kanał Wisła-Odra to inwestycja jeszcze bardziej mityczna, niż budowa nowej nitki drogi S-1, mającej od Mysłowic, przez Ustroń prowadzić na Słowację. Budowa planowanej od dobrych dwudziestu lat S-1 może się znów przesunąć, gdyż podobno zastrzeżenia zgłasza (w okolicach Bierunia i Oświęcimia) UNESCO. Natomiast Kanał Śląski Odra-Wisła, o którym mówi się od lat ponad pięćdziesięciu ma planowaną nową trasę, która tym razem ma prowadzić tuż przy Jeziorze Paprocańskim.

więcej

Partnerzy