Aktualności

Policjanci odnaleźli dom dla psiaków

Region

Sześciotygodniowe pieski dzięki zaangażowaniu łaziskich policjantów odnalazły nowy dom. I chociaż psiaki nie były zaniedbane i były w dobrej kondycji, właścicele stwierdzili że już nie chcą się nimi zajmować. Ich dotychczasowy dom nie był miejscem spokojnym i wielokrotnie w budynku wielorodzinnym dochodziło do awantur spowodowanych nadużywaniem alkoholu – tak więc budynek był policjantom bardzo dobrze znany.
Gdy tylko szczeniaki przyszły na świat ,od razu pojawiła się pierwsza pomoc ze strony łaziskiego komisariatu, a konkretnie dzielnicowego Michała Czerpkowskiego, który przyniósł zwierzakom karmę i ciepłe koce, wtedy też właśnie dowiedział się od właścicieli, że nie dadzą rady zająć się taką ilością psów i trzeba znaleźć im nowy dom. W poszukiwania zaangażowała się również starsza posterunkowa Kamila Niećko. Cała akcja poszukiwania przytulnego kąta dla piesków trwała niespełna 24 godziny. Psie sześcioraczki po kilkunastu godzinach na komisariacie zostały przygarnięte przez nowych właścicieli, mieszkających
w Jastrzębiu- Zdroju, Katowicach i Wyrach.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Uczeń z depresją

Rozmowa z Elizą Cieślikowską, psychologiem ze szpitala Megrez

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Zbyt bogaci na niepodległość

Rok temu jesienią poświęciliśmy wielki tekst odradzaniu się państwa polskiego w 1918 roku. W końcu to setna rocznica niepodległej. Jednak u nas mało kto wtedy o Polsce myślał. Tutaj wtedy najważniejszym tematem było, czy uda się stworzyć państwo śląskie. A grudzień był akurat tym miesiącem, gdy w tej sprawie działo się najwięcej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Cynamon!

Pamiętam prześmieszną rozmowę między moim ojcem a jego łódzkim przyjacielem. Ojciec zawsze przekonywał go, że oryginalna mowa śląska, a nie jej kabaretowe podróbki, bardziej podobna jest do języka czeskiego niż polskiego. Tamten kiedyś wracając z Czech, zagadnął: jeśli tak, to powiedz, jak po czesku będzie cynamon. Ojciec: skurzica? Adriana zamurowało: rzeczywiście, skurice… Mnie nie, bo w domu mojej babci i ojca zawsze mówiono skurzica. Nie bez sensu, bo to przecież skóra drzewa. Idą święta, więc czas na skurzicę!

więcej

Reportaż

ilustracja

Kup sobie swoją kurtkę

Co jakiś czas każdy z nas staje przed faktem kiedy szafa się nie domyka a nowo nabytych ubrań nie ma już gdzie chować. Z tym problemem mierzą się głównie panie. Wtedy też przychodzi czas na wietrzenie szaf i sortowanie, w czym jeszcze zamierzamy chodzić, a w czym już raczej nie. I chociaż jej zawartości nadaje się jeszcze do noszenia, moda tak szybko się zmienia, że większość z ubrań albo wyszła z mody, albo już przestała się nam podobać. Dochodzimy do wniosku że trzeba się ich pozbyć i zrobić trochę miejsca na nowe rzeczy.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Planowany przy jeziorze

Kanał Wisła-Odra to inwestycja jeszcze bardziej mityczna, niż budowa nowej nitki drogi S-1, mającej od Mysłowic, przez Ustroń prowadzić na Słowację. Budowa planowanej od dobrych dwudziestu lat S-1 może się znów przesunąć, gdyż podobno zastrzeżenia zgłasza (w okolicach Bierunia i Oświęcimia) UNESCO. Natomiast Kanał Śląski Odra-Wisła, o którym mówi się od lat ponad pięćdziesięciu ma planowaną nową trasę, która tym razem ma prowadzić tuż przy Jeziorze Paprocańskim.

więcej

Partnerzy