Aktualności

Agresywna kierująca i nastolatek z marihuaną

Łaziska Górne

11 listopada dyżurny z komisariatu w Łaziskach Górnych otrzymał zgłoszenie o tym, że po ulicach Orzesza porusza się samochód, który stwarza realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. We wskazane miejsce został zadysponowany patrol policji z Łazisk, któremu szybko udało się zidentyfikować samochód o „dzikich” ruchach.
Interwencja okazała się trudna i złożona. I chociaż kierująca pojazdem kobieta od razu, gdy tylko zauważyła radiowóz zatrzymała się - to chyba tylko po to, by wypuścić z auta siedzącego obok nastolatka. Gdy tylko stanęła, drzwi pasażera otworzyły się i z auta wybiegł młody mężczyzna, który jednak daleko nie uciekł, ponieważ po krótkiej gonitwie został zatrzymany przez jednego z policjantów. Dlaczego uciekał? Z pewnością z powodu „trawki”, którą 17- latek miał przy sobie. Na tym jednak policyjna akcja się nie skończyła, ponieważ została jeszcze sprawa kierującej w sposób chaotyczny samochodem kobiety. W trakcie czynności zarówno nastolatek jak i 21-letnia pani zza kierownicy zachowywali się agresywnie.
Mówią „kobieta - słaba płeć”, a w trakcje interwencji awanturowała się bardziej niż jej 17-letni towarzysz - kopała i wyzywała interweniujących policjantów. Badanie alkomatem wykazało u niej dwa promile alkoholu we krwi. Kobieta i młodzieniec trafili do aresztu i usłyszeli już zarzuty. 17- latek odpowie za posiadanie narkotyków, a kobieta za prowadzenie auta na podwójnym gazie oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. 21- latka może pójść nawet na trzy lata do więzienia. .

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Uczeń z depresją

Rozmowa z Elizą Cieślikowską, psychologiem ze szpitala Megrez

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Zbyt bogaci na niepodległość

Rok temu jesienią poświęciliśmy wielki tekst odradzaniu się państwa polskiego w 1918 roku. W końcu to setna rocznica niepodległej. Jednak u nas mało kto wtedy o Polsce myślał. Tutaj wtedy najważniejszym tematem było, czy uda się stworzyć państwo śląskie. A grudzień był akurat tym miesiącem, gdy w tej sprawie działo się najwięcej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Cynamon!

Pamiętam prześmieszną rozmowę między moim ojcem a jego łódzkim przyjacielem. Ojciec zawsze przekonywał go, że oryginalna mowa śląska, a nie jej kabaretowe podróbki, bardziej podobna jest do języka czeskiego niż polskiego. Tamten kiedyś wracając z Czech, zagadnął: jeśli tak, to powiedz, jak po czesku będzie cynamon. Ojciec: skurzica? Adriana zamurowało: rzeczywiście, skurice… Mnie nie, bo w domu mojej babci i ojca zawsze mówiono skurzica. Nie bez sensu, bo to przecież skóra drzewa. Idą święta, więc czas na skurzicę!

więcej

Reportaż

ilustracja

Kup sobie swoją kurtkę

Co jakiś czas każdy z nas staje przed faktem kiedy szafa się nie domyka a nowo nabytych ubrań nie ma już gdzie chować. Z tym problemem mierzą się głównie panie. Wtedy też przychodzi czas na wietrzenie szaf i sortowanie, w czym jeszcze zamierzamy chodzić, a w czym już raczej nie. I chociaż jej zawartości nadaje się jeszcze do noszenia, moda tak szybko się zmienia, że większość z ubrań albo wyszła z mody, albo już przestała się nam podobać. Dochodzimy do wniosku że trzeba się ich pozbyć i zrobić trochę miejsca na nowe rzeczy.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Planowany przy jeziorze

Kanał Wisła-Odra to inwestycja jeszcze bardziej mityczna, niż budowa nowej nitki drogi S-1, mającej od Mysłowic, przez Ustroń prowadzić na Słowację. Budowa planowanej od dobrych dwudziestu lat S-1 może się znów przesunąć, gdyż podobno zastrzeżenia zgłasza (w okolicach Bierunia i Oświęcimia) UNESCO. Natomiast Kanał Śląski Odra-Wisła, o którym mówi się od lat ponad pięćdziesięciu ma planowaną nową trasę, która tym razem ma prowadzić tuż przy Jeziorze Paprocańskim.

więcej

Partnerzy