Sondaż publiczny

Kiedy przestałeś wierzyć w świętego Mikołaja?

Aktualności

Agresywna kierująca i nastolatek z marihuaną

Łaziska Górne

11 listopada dyżurny z komisariatu w Łaziskach Górnych otrzymał zgłoszenie o tym, że po ulicach Orzesza porusza się samochód, który stwarza realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. We wskazane miejsce został zadysponowany patrol policji z Łazisk, któremu szybko udało się zidentyfikować samochód o „dzikich” ruchach.
Interwencja okazała się trudna i złożona. I chociaż kierująca pojazdem kobieta od razu, gdy tylko zauważyła radiowóz zatrzymała się - to chyba tylko po to, by wypuścić z auta siedzącego obok nastolatka. Gdy tylko stanęła, drzwi pasażera otworzyły się i z auta wybiegł młody mężczyzna, który jednak daleko nie uciekł, ponieważ po krótkiej gonitwie został zatrzymany przez jednego z policjantów. Dlaczego uciekał? Z pewnością z powodu „trawki”, którą 17- latek miał przy sobie. Na tym jednak policyjna akcja się nie skończyła, ponieważ została jeszcze sprawa kierującej w sposób chaotyczny samochodem kobiety. W trakcie czynności zarówno nastolatek jak i 21-letnia pani zza kierownicy zachowywali się agresywnie.
Mówią „kobieta - słaba płeć”, a w trakcje interwencji awanturowała się bardziej niż jej 17-letni towarzysz - kopała i wyzywała interweniujących policjantów. Badanie alkomatem wykazało u niej dwa promile alkoholu we krwi. Kobieta i młodzieniec trafili do aresztu i usłyszeli już zarzuty. 17- latek odpowie za posiadanie narkotyków, a kobieta za prowadzenie auta na podwójnym gazie oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. 21- latka może pójść nawet na trzy lata do więzienia. .

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Uśmiech ładuje nasze akumulatory

Rozmowa z Katarzyną Polok- Marcol, Prezesem Fundacji Bajtel- Mysłowice Pomagają

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Zapomniani, bo Żydzi

Nauczono nas uważać, że jest tylko siedmiu polskich laureatów Nagrody Nobla: Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Maria Skłodowska-Curie , Lech Wałęsa, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska i Olga Tokarczuk. Polacy zapomnieli o dodatkowych dziesięciu swoich noblistach! Dlaczego? Bo byli polskimi Żydami! Czyż to nie antysemityzm? Zwłaszcza, że na stronach Komitetu Nobla o każdym z nich przy kraju pochodzenia przeczytamy: Polska.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Zupa rybna - powrót w wielkim stylu

Do pewnych smaków się dojrzewa, wiem to na pewno. Chociaż im dłużej próbuję nowości, tym częściej łapię się na tym, że po komentarzu: „No co ty, nie lubisz koziego sera? Może nie jadłaś dobrego?”, zaczynam myśleć, że „do pewnych smaków się dojrzewa” to najmądrzejsze i najtrafniejsze co można powiedzieć w takiej sytuacji, zakładając, że mamy ambicję powiedzieć cokolwiek. Tak było z wieloma smakami, o jednym przekonałam się stosunkowo niedawno.

więcej

Reportaż

ilustracja

Góra śmieci czy też wyspa skarbów?

Ostatnio był u nas wywóz tak zwanych śmieci wielkogabarytowych, ludzie powystawiali stare kanapy, sprzęt AGD, zabawki dziecięce którymi już się ich pociechy się nie bawią albo sprzęty z których już wyrosły. Wynoszenie zaczęło się już w weekend. I gdy siedziałam na schodach paląc papierosa jechała bagażówka - i ni z tego ni z owego zatrzymała się na ulicy; mężczyzna siedzący przedtem na miejscu pasażera wysiadł z auta i zabrał sprzed jednego z domów stojący wśród innych śmieci mały, różowy, dziecięcy rowerek, po czym zaniósł go do samochodu. Najwyraźniej dla niektórych śmieci, a dla innych skarby.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Smog – bo nie umiemy palić

Zadymiły kominy. Wraz z jesiennymi chłodami nad dzielnicami domów jednorodzinnych uniosły się dymy, pojawił się charakterystyczny zapach spalanego węgla. Mniej w nowych zamożnych dzielnicach willowych, bo tam palenie węglem należy do rzadkości – bardziej w dzielnicach starego budownictwa jednorodzinnego, jak tyskie Urbanowice czy Cielmice oraz okoliczne Wyry, Kobiór, Bojszowy, Lędziny. Wszędzie tam palenie węglem jest wciąż powszechnym standardem. I musimy się liczyć, że do marca, może kwietnia, normy pyłu zawieszonego i niektórych szkodliwych związków będą przekroczone wielokrotnie. A śląskie miasta będą w czołówce najbardziej zanieczyszczonych w Europie.

więcej

Partnerzy