Aktualności

Strzały ostrzegawcze i niebezpieczne liście w Imielinie

Imielin

29 października trochę przed godzina 17.00 kierowca radiowozu zauważył ryzykowne zachowanie za kółkiem jednego z kierowców, więc postanowił zatrzymać go do kontroli drogowej i napomnieć kierowcę. Kierowcy jednak nie zależało na reprymendzie a nawet więcej nie chciał jej. Widząc za sobą policjanta, który dawał mu sygnały by zjechał na pobocze - przyspieszył. Jadący za nim funkcjonariusz zdecydował się na pościg za fiatem.

W trakcie pościgu zachowanie pirata stało się jeszcze bardziej nieodpowiedzialne i narażało życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego - jego szalona jazda zmuszała inne samochody nadjeżdżające z naprzeciwka by zjeżdżały na pobocze. Wszystko zakończyło się na ulicy Drzymały, gdzie złośliwie leżące jesienne liście zakończyły jazdę pirata, kierowca stracił panowanie nad samochodem i uderzył z zaparkowany tam inny samochód - na szczęście bez pasażerów. A chociaż pościg samochodowy się skończył, kierowca nie chciał się poddać i swoją ucieczkę kontynuował pieszo, w kierunku klejowego nasypu. Ścigający go policjant również nie dał za wygraną i dalej ścigał mężczyznę. W końcu po oddaniu strzału ostrzegawczego udało się ująć sprawcę, którym okazał się 32- letnim mieszkańcem powiatu. Dlaczego uciekał? Być może z powodu braku uprawnień do prowadzenia pojazdu, a może ze względu na wypity alkohol (alkomat pokazał dwa promile alkoholu). Mężczyzna usłyszał już szereg zarzutów, miedzy innymi za jazdę bez uprawnień i jazdę na „podwójnym gazie”. Za wszystkie czyny jakich się dopuścił może mu grozić nawet 5 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Uczeń z depresją

Rozmowa z Elizą Cieślikowską, psychologiem ze szpitala Megrez

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Zbyt bogaci na niepodległość

Rok temu jesienią poświęciliśmy wielki tekst odradzaniu się państwa polskiego w 1918 roku. W końcu to setna rocznica niepodległej. Jednak u nas mało kto wtedy o Polsce myślał. Tutaj wtedy najważniejszym tematem było, czy uda się stworzyć państwo śląskie. A grudzień był akurat tym miesiącem, gdy w tej sprawie działo się najwięcej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Cynamon!

Pamiętam prześmieszną rozmowę między moim ojcem a jego łódzkim przyjacielem. Ojciec zawsze przekonywał go, że oryginalna mowa śląska, a nie jej kabaretowe podróbki, bardziej podobna jest do języka czeskiego niż polskiego. Tamten kiedyś wracając z Czech, zagadnął: jeśli tak, to powiedz, jak po czesku będzie cynamon. Ojciec: skurzica? Adriana zamurowało: rzeczywiście, skurice… Mnie nie, bo w domu mojej babci i ojca zawsze mówiono skurzica. Nie bez sensu, bo to przecież skóra drzewa. Idą święta, więc czas na skurzicę!

więcej

Reportaż

ilustracja

Kup sobie swoją kurtkę

Co jakiś czas każdy z nas staje przed faktem kiedy szafa się nie domyka a nowo nabytych ubrań nie ma już gdzie chować. Z tym problemem mierzą się głównie panie. Wtedy też przychodzi czas na wietrzenie szaf i sortowanie, w czym jeszcze zamierzamy chodzić, a w czym już raczej nie. I chociaż jej zawartości nadaje się jeszcze do noszenia, moda tak szybko się zmienia, że większość z ubrań albo wyszła z mody, albo już przestała się nam podobać. Dochodzimy do wniosku że trzeba się ich pozbyć i zrobić trochę miejsca na nowe rzeczy.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Planowany przy jeziorze

Kanał Wisła-Odra to inwestycja jeszcze bardziej mityczna, niż budowa nowej nitki drogi S-1, mającej od Mysłowic, przez Ustroń prowadzić na Słowację. Budowa planowanej od dobrych dwudziestu lat S-1 może się znów przesunąć, gdyż podobno zastrzeżenia zgłasza (w okolicach Bierunia i Oświęcimia) UNESCO. Natomiast Kanał Śląski Odra-Wisła, o którym mówi się od lat ponad pięćdziesięciu ma planowaną nową trasę, która tym razem ma prowadzić tuż przy Jeziorze Paprocańskim.

więcej

Partnerzy