Sondaż publiczny

Czy miałbyś coś przeciwko lokalizacji spalarni śmieci w twojej okolicy?

Aktualności

Strzały ostrzegawcze i niebezpieczne liście w Imielinie

Imielin

29 października trochę przed godzina 17.00 kierowca radiowozu zauważył ryzykowne zachowanie za kółkiem jednego z kierowców, więc postanowił zatrzymać go do kontroli drogowej i napomnieć kierowcę. Kierowcy jednak nie zależało na reprymendzie a nawet więcej nie chciał jej. Widząc za sobą policjanta, który dawał mu sygnały by zjechał na pobocze - przyspieszył. Jadący za nim funkcjonariusz zdecydował się na pościg za fiatem.

W trakcie pościgu zachowanie pirata stało się jeszcze bardziej nieodpowiedzialne i narażało życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego - jego szalona jazda zmuszała inne samochody nadjeżdżające z naprzeciwka by zjeżdżały na pobocze. Wszystko zakończyło się na ulicy Drzymały, gdzie złośliwie leżące jesienne liście zakończyły jazdę pirata, kierowca stracił panowanie nad samochodem i uderzył z zaparkowany tam inny samochód - na szczęście bez pasażerów. A chociaż pościg samochodowy się skończył, kierowca nie chciał się poddać i swoją ucieczkę kontynuował pieszo, w kierunku klejowego nasypu. Ścigający go policjant również nie dał za wygraną i dalej ścigał mężczyznę. W końcu po oddaniu strzału ostrzegawczego udało się ująć sprawcę, którym okazał się 32- letnim mieszkańcem powiatu. Dlaczego uciekał? Być może z powodu braku uprawnień do prowadzenia pojazdu, a może ze względu na wypity alkohol (alkomat pokazał dwa promile alkoholu). Mężczyzna usłyszał już szereg zarzutów, miedzy innymi za jazdę bez uprawnień i jazdę na „podwójnym gazie”. Za wszystkie czyny jakich się dopuścił może mu grozić nawet 5 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Uśmiech ładuje nasze akumulatory

Rozmowa z Katarzyną Polok- Marcol, Prezesem Fundacji Bajtel- Mysłowice Pomagają

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Trójwieś nad Przemszą

Przyjęło się mówić, że granica pomiędzy Śląskiem a Małopolską była najtrwalszą granicą państwową środkowej Europy, która niezmieniona przetrwała niemal 500 lat, najpierw pomiędzy koroną czeską a Polską, potem między Austrią a Polską, następnie miedzy Prusami a Polską a na koniec między Prusami (Niemcami), a Rosją. To prawda, ale niezupełnie – bo nie dotyczy trzech wsi. Które przez długi czas… nie należały do żadnego państwa.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Romanesco - dzieło sztuki na talerzu

Są rzeczy obok których nie da się przejść obojętnie. Niedawno odkryłam jedną z nich w warzywniaku i na fali zachwytu od razu postanowiłam się nią podzielić. Dzieło sztuki na talerzu, kulinarne cudo, kolejny dowód na istnienie boskiej proporcji - a to wszystko w jednej, zielonej główce… kalafiora! Brzmi jak zwiastun kinowy nowego filmu science fiction, a mowa o warzywie, które coraz częściej zaczyna się pojawiać na naszych sklepowych półkach. Wszystkim tym, którzy jeszcze nie znają tego fascynującego, zielonego objawienia - pragnę go dzisiaj przedstawić. Drodzy Państwo - kalafior romanesco!

więcej

Reportaż

ilustracja

Góra śmieci czy też wyspa skarbów?

Ostatnio był u nas wywóz tak zwanych śmieci wielkogabarytowych, ludzie powystawiali stare kanapy, sprzęt AGD, zabawki dziecięce którymi już się ich pociechy się nie bawią albo sprzęty z których już wyrosły. Wynoszenie zaczęło się już w weekend. I gdy siedziałam na schodach paląc papierosa jechała bagażówka - i ni z tego ni z owego zatrzymała się na ulicy; mężczyzna siedzący przedtem na miejscu pasażera wysiadł z auta i zabrał sprzed jednego z domów stojący wśród innych śmieci mały, różowy, dziecięcy rowerek, po czym zaniósł go do samochodu. Najwyraźniej dla niektórych śmieci, a dla innych skarby.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Młodzi na zakręcie śmierci

Gdy widzimy na ulicy kilkoro uczniów, to możemy być niemal pewni, że jeden z nich ma za sobą samookalecznie, lub nawet próbę samobójczą. Statystyki nie kłamią, polska młodzież, nie nauczona rodzić sobie ze stresem, często postanawia zlikwidować go w właśnie tak drastyczny sposób.

więcej

Partnerzy