Sondaż publiczny

Ile wydajesz na zakupy związane ze Wszystkimi Świętymi?

Aktualności

Puste półki w tyskim Tesco

Tychy

ilustracja

Chociaż zamknięcie hipermarketu Tesco w Tychach zapowiedziano dopiero na październik, to półki już świecą pustkami, a na parkingu pod sklepem można zobaczyć samochody nie tylko rodzimych mieszkańców, ale również tych z Mikołowa czy Sosnowca. I na parkingu i w samym sklepie tłumy. Wszystko przez obniżki i promocje, które od ponad tygodnia królują na sklepowych półkach. Wiele towarów sprzedawanych jest po 50% dotychczasowej ceny, ludzie idą do kas w wózkami wyładowanymi jak na święta, chociaż wybierać jest coraz mniej w czym. Opustoszały zwłaszcza półki  z markowymi alkoholami, ze słodyczami, z napojami, z chemią gospodarczą. Podobnie jest zresztą w znacznie mniejszym Tesco w Mysłowicach, choć tam przecenionych towarów jakby mniej.
Już w tym roku decyzją dyrekcji sieci handlowej Tesco ma się zamknąć osiem hipermarketów na terenie naszego kraju, miedzy innymi ten w Tychach przy Towarowej. Wszystko przez nierentowność placówek, które przeznaczono do zamknięcia. Zamknięcie sklepów może oznaczać, że zwolnionych zostanie wiele osób, ale władze firmy zastrzegają, że nie wszyscy pracownicy stracą stanowiska - cześć będzie mogła pójść do innych sklepów i wykonywać w nim taką samą lub inną pracę.
 Nie jest to nowa sytuacja bo brytyjski gigant wycofuje się z kraju już od czterech lat i w tym czasie co roku dyrekcja zamykała średnio osiem punktów w kraju.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

W opozycji jest dziwnie

z Michałem Gramatyką, radnym wojewódzkim rozmawia Dariusz Dyrda

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Zapomniana kompania

W rocznicę wybuchu II wojny światowej w okolicy przypomina się Bitwę Wyrską i walki wokół Mikołowa, przypomina się to, że jedni Ślązacy ramię w ramię z wojskiem polskim stanęli do obrony, a inni (pisaliśmy o nich tydzień temu) ramię w ramię z Wehrmachtem wojsko to atakowali. Jedni płakali za utraconą Polską, inni radośnie witali wkraczający Wehrmacht. I tylko nikt nie wspomina losów „Zapomnianej kompanii”.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Chutney czyli co?

Tę egzotyczną nazwę słyszałam na tyle często przez ostatnie miesiące, że w końcu postanowiłam ostatecznie rozwiązać zagadkę i rozprawić się z tematem raz, a dobrze. Zgodzę się - chutney brzmi orientalnie i - co tu dużo gadać - dość pretensjonalnie, co fanów prostoty w kuchni jest w stanie skutecznie powstrzymać od wypróbowania nowego smaku…

więcej

Reportaż

ilustracja

Góra śmieci czy też wyspa skarbów?

Ostatnio był u nas wywóz tak zwanych śmieci wielkogabarytowych, ludzie powystawiali stare kanapy, sprzęt AGD, zabawki dziecięce którymi już się ich pociechy się nie bawią albo sprzęty z których już wyrosły. Wynoszenie zaczęło się już w weekend. I gdy siedziałam na schodach paląc papierosa jechała bagażówka - i ni z tego ni z owego zatrzymała się na ulicy; mężczyzna siedzący przedtem na miejscu pasażera wysiadł z auta i zabrał sprzed jednego z domów stojący wśród innych śmieci mały, różowy, dziecięcy rowerek, po czym zaniósł go do samochodu. Najwyraźniej dla niektórych śmieci, a dla innych skarby.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Imielin przegrywa z kopalnią

O konflikcie miedzy miastem Imielin a kopalnią Piast-Ziemowit pisaliśmy już kilkukrotnie. Polska Grupa Górnicza, której kopalnia jest częścią, zamierza wydobywać złoże Imielin-Północ. Dla miasteczka oznacza to degradację i szkody górnicze, bo teren może obniżyć się o 6 metrów. W przekonaniu mieszkańców zagrożony jest też zbiornik wody pitnej Dziećkowice, dostarczający jej do ¼ aglomeracji katowickiej. Mieszkańcy Imielina zapowiadają na 14 września pikietę.

więcej

Partnerzy