Aktualności

Puste półki w tyskim Tesco

Tychy

ilustracja

Chociaż zamknięcie hipermarketu Tesco w Tychach zapowiedziano dopiero na październik, to półki już świecą pustkami, a na parkingu pod sklepem można zobaczyć samochody nie tylko rodzimych mieszkańców, ale również tych z Mikołowa czy Sosnowca. I na parkingu i w samym sklepie tłumy. Wszystko przez obniżki i promocje, które od ponad tygodnia królują na sklepowych półkach. Wiele towarów sprzedawanych jest po 50% dotychczasowej ceny, ludzie idą do kas w wózkami wyładowanymi jak na święta, chociaż wybierać jest coraz mniej w czym. Opustoszały zwłaszcza półki  z markowymi alkoholami, ze słodyczami, z napojami, z chemią gospodarczą. Podobnie jest zresztą w znacznie mniejszym Tesco w Mysłowicach, choć tam przecenionych towarów jakby mniej.
Już w tym roku decyzją dyrekcji sieci handlowej Tesco ma się zamknąć osiem hipermarketów na terenie naszego kraju, miedzy innymi ten w Tychach przy Towarowej. Wszystko przez nierentowność placówek, które przeznaczono do zamknięcia. Zamknięcie sklepów może oznaczać, że zwolnionych zostanie wiele osób, ale władze firmy zastrzegają, że nie wszyscy pracownicy stracą stanowiska - cześć będzie mogła pójść do innych sklepów i wykonywać w nim taką samą lub inną pracę.
 Nie jest to nowa sytuacja bo brytyjski gigant wycofuje się z kraju już od czterech lat i w tym czasie co roku dyrekcja zamykała średnio osiem punktów w kraju.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Uczeń z depresją

Rozmowa z Elizą Cieślikowską, psychologiem ze szpitala Megrez

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Zbyt bogaci na niepodległość

Rok temu jesienią poświęciliśmy wielki tekst odradzaniu się państwa polskiego w 1918 roku. W końcu to setna rocznica niepodległej. Jednak u nas mało kto wtedy o Polsce myślał. Tutaj wtedy najważniejszym tematem było, czy uda się stworzyć państwo śląskie. A grudzień był akurat tym miesiącem, gdy w tej sprawie działo się najwięcej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Cynamon!

Pamiętam prześmieszną rozmowę między moim ojcem a jego łódzkim przyjacielem. Ojciec zawsze przekonywał go, że oryginalna mowa śląska, a nie jej kabaretowe podróbki, bardziej podobna jest do języka czeskiego niż polskiego. Tamten kiedyś wracając z Czech, zagadnął: jeśli tak, to powiedz, jak po czesku będzie cynamon. Ojciec: skurzica? Adriana zamurowało: rzeczywiście, skurice… Mnie nie, bo w domu mojej babci i ojca zawsze mówiono skurzica. Nie bez sensu, bo to przecież skóra drzewa. Idą święta, więc czas na skurzicę!

więcej

Reportaż

ilustracja

Kup sobie swoją kurtkę

Co jakiś czas każdy z nas staje przed faktem kiedy szafa się nie domyka a nowo nabytych ubrań nie ma już gdzie chować. Z tym problemem mierzą się głównie panie. Wtedy też przychodzi czas na wietrzenie szaf i sortowanie, w czym jeszcze zamierzamy chodzić, a w czym już raczej nie. I chociaż jej zawartości nadaje się jeszcze do noszenia, moda tak szybko się zmienia, że większość z ubrań albo wyszła z mody, albo już przestała się nam podobać. Dochodzimy do wniosku że trzeba się ich pozbyć i zrobić trochę miejsca na nowe rzeczy.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Planowany przy jeziorze

Kanał Wisła-Odra to inwestycja jeszcze bardziej mityczna, niż budowa nowej nitki drogi S-1, mającej od Mysłowic, przez Ustroń prowadzić na Słowację. Budowa planowanej od dobrych dwudziestu lat S-1 może się znów przesunąć, gdyż podobno zastrzeżenia zgłasza (w okolicach Bierunia i Oświęcimia) UNESCO. Natomiast Kanał Śląski Odra-Wisła, o którym mówi się od lat ponad pięćdziesięciu ma planowaną nową trasę, która tym razem ma prowadzić tuż przy Jeziorze Paprocańskim.

więcej

Partnerzy