Sondaż publiczny

Ile wydajesz na zakupy związane ze Wszystkimi Świętymi?

Aktualności

Za ciche syreny?

Tychy

W poniedziałek 29 lipca po godzinie 18 doszło do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulicy Mikołowskiej, Burschego i Dołowej w Tychach.
W zdarzeniu uczestniczyło osobowe volvo i… radiowóz jadący na sygnałach na pilną interwencje. Policyjny radiowóz wjechał na skrzyżowanie mimo czerwonego światła, ale niby mógł, bo był w tym momencie pojazdem uprzywilejowanym (sygnałem błyskowym i dźwiękowym). Kobieta za kierownicą volvo wjechała na skrzyżowanie, gdyż miała światło zielone - doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku czego jeden z policjantów z urazem ręki  trafił do szpitala. Kobieta tłumacząc się po stłuczce mówiła, że radiowozu nie słyszała aż do chwili, kiedy na jakąkolwiek reakcje było już za późno, wersję zbyt cichej syreny potwierdzali też świadkowie zdarzenia.
Około dwóch godzin później pojazdy zostały usunięte z drogi co częściowo przewróciło ruch na skrzyżowaniu. Teraz trwa ustalenie rzeczywistego przebiegu oraz przyczyn zdarzenia, w tym celu został też zabezpieczony monitoring.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

W opozycji jest dziwnie

z Michałem Gramatyką, radnym wojewódzkim rozmawia Dariusz Dyrda

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Zapomniana kompania

W rocznicę wybuchu II wojny światowej w okolicy przypomina się Bitwę Wyrską i walki wokół Mikołowa, przypomina się to, że jedni Ślązacy ramię w ramię z wojskiem polskim stanęli do obrony, a inni (pisaliśmy o nich tydzień temu) ramię w ramię z Wehrmachtem wojsko to atakowali. Jedni płakali za utraconą Polską, inni radośnie witali wkraczający Wehrmacht. I tylko nikt nie wspomina losów „Zapomnianej kompanii”.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Chutney czyli co?

Tę egzotyczną nazwę słyszałam na tyle często przez ostatnie miesiące, że w końcu postanowiłam ostatecznie rozwiązać zagadkę i rozprawić się z tematem raz, a dobrze. Zgodzę się - chutney brzmi orientalnie i - co tu dużo gadać - dość pretensjonalnie, co fanów prostoty w kuchni jest w stanie skutecznie powstrzymać od wypróbowania nowego smaku…

więcej

Reportaż

ilustracja

Góra śmieci czy też wyspa skarbów?

Ostatnio był u nas wywóz tak zwanych śmieci wielkogabarytowych, ludzie powystawiali stare kanapy, sprzęt AGD, zabawki dziecięce którymi już się ich pociechy się nie bawią albo sprzęty z których już wyrosły. Wynoszenie zaczęło się już w weekend. I gdy siedziałam na schodach paląc papierosa jechała bagażówka - i ni z tego ni z owego zatrzymała się na ulicy; mężczyzna siedzący przedtem na miejscu pasażera wysiadł z auta i zabrał sprzed jednego z domów stojący wśród innych śmieci mały, różowy, dziecięcy rowerek, po czym zaniósł go do samochodu. Najwyraźniej dla niektórych śmieci, a dla innych skarby.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Imielin przegrywa z kopalnią

O konflikcie miedzy miastem Imielin a kopalnią Piast-Ziemowit pisaliśmy już kilkukrotnie. Polska Grupa Górnicza, której kopalnia jest częścią, zamierza wydobywać złoże Imielin-Północ. Dla miasteczka oznacza to degradację i szkody górnicze, bo teren może obniżyć się o 6 metrów. W przekonaniu mieszkańców zagrożony jest też zbiornik wody pitnej Dziećkowice, dostarczający jej do ¼ aglomeracji katowickiej. Mieszkańcy Imielina zapowiadają na 14 września pikietę.

więcej

Partnerzy