Aktualności

Kradzież i utopiona zdobycz

 Pszczyna

Po nocnej zabawie w pszczyńskiej dyskotece grupka imprezowiczów, wracających do domów, zauważyła na ławce śpiącego mężczyznę. Widok już trochę opatrzony i nie powinien dziwić. Co innego jednak zwróciło uwagę młodych balowiczów, a mianowicie kosztowny telefon komórkowy który spoczywał na brzuchu śpiącego ławkowicza. Pokusa zabrania drogiego telefonu okazała się bardzo silna dla będącego w grupce 27- letniego mieszkańca Pszczyny, który telefon postanowił zabrać śpiącemu. Podjął niemal udaną próbę kradzieży huawei’a - uścisk mężczyzny był na tyle słaby, że młodemu złodziejowi udało się wyciągnąć łup, ale w tym momencie mężczyzna obudził się i zaczął  szarpać ze złodziejem. Młody imprezowicz, by polubownie zakończyć awanturę zaproponował wymianę, której warunkiem było, że jeśli mężczyzna zakupi grupce flaszkę, to on natychmiast odda telefon. Jednak okradziony mężczyzna nie miał przy sobie gotówki, ale zaoferował że może zapłacić za flaszkę kartą bankomatową, które znajdowała się w futerale telefonu. Gdy chwilowy posiadacz smartfona usłyszał tą kwestię, zdenerwował się, czego dał wyraz wyrzucając telefon wraz ze znajdującą się tam kartą do pobliskiej rzeki. Rozżalony pokrzywdzony udał się bez telefonu i karty na policje gdzie zgłosił zdarzenie które miało miejsce w nocy. Po kilkudniowym śledztwie policjantów wydziału kryminalnego 27- latek usłyszał zarzuty.•

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Uczeń z depresją

Rozmowa z Elizą Cieślikowską, psychologiem ze szpitala Megrez

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Zbyt bogaci na niepodległość

Rok temu jesienią poświęciliśmy wielki tekst odradzaniu się państwa polskiego w 1918 roku. W końcu to setna rocznica niepodległej. Jednak u nas mało kto wtedy o Polsce myślał. Tutaj wtedy najważniejszym tematem było, czy uda się stworzyć państwo śląskie. A grudzień był akurat tym miesiącem, gdy w tej sprawie działo się najwięcej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Cynamon!

Pamiętam prześmieszną rozmowę między moim ojcem a jego łódzkim przyjacielem. Ojciec zawsze przekonywał go, że oryginalna mowa śląska, a nie jej kabaretowe podróbki, bardziej podobna jest do języka czeskiego niż polskiego. Tamten kiedyś wracając z Czech, zagadnął: jeśli tak, to powiedz, jak po czesku będzie cynamon. Ojciec: skurzica? Adriana zamurowało: rzeczywiście, skurice… Mnie nie, bo w domu mojej babci i ojca zawsze mówiono skurzica. Nie bez sensu, bo to przecież skóra drzewa. Idą święta, więc czas na skurzicę!

więcej

Reportaż

ilustracja

Kup sobie swoją kurtkę

Co jakiś czas każdy z nas staje przed faktem kiedy szafa się nie domyka a nowo nabytych ubrań nie ma już gdzie chować. Z tym problemem mierzą się głównie panie. Wtedy też przychodzi czas na wietrzenie szaf i sortowanie, w czym jeszcze zamierzamy chodzić, a w czym już raczej nie. I chociaż jej zawartości nadaje się jeszcze do noszenia, moda tak szybko się zmienia, że większość z ubrań albo wyszła z mody, albo już przestała się nam podobać. Dochodzimy do wniosku że trzeba się ich pozbyć i zrobić trochę miejsca na nowe rzeczy.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Planowany przy jeziorze

Kanał Wisła-Odra to inwestycja jeszcze bardziej mityczna, niż budowa nowej nitki drogi S-1, mającej od Mysłowic, przez Ustroń prowadzić na Słowację. Budowa planowanej od dobrych dwudziestu lat S-1 może się znów przesunąć, gdyż podobno zastrzeżenia zgłasza (w okolicach Bierunia i Oświęcimia) UNESCO. Natomiast Kanał Śląski Odra-Wisła, o którym mówi się od lat ponad pięćdziesięciu ma planowaną nową trasę, która tym razem ma prowadzić tuż przy Jeziorze Paprocańskim.

więcej

Partnerzy