Sondaż publiczny

Ile wydajesz na zakupy związane ze Wszystkimi Świętymi?

Aktualności

Co się stało koło stawu Grabowiec w Tychach?

Tychy

W czwartek 1 sierpnia, przy Drodze Krajowej numer 1 wszystkich przejeżdżających dziwiła ogromna aktywność służb, zwłaszcza policji. Zamieszanie,  które od tego czasu było na ustach tyszan szybko się wyjaśniło -  w stawie Grabowiec (to ten staw po drugiej stronie DK-1 patrząc od Straży Pożarnej) odkryto ciało mężczyzny. Teraz trwa śledztwo, tyska prokuratura nie wyklucza, że mogło być to morderstwo, a w całe zdarzenia mogły być zaangażowane inne osoby. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon wyłowionego z wody mężczyzny w średnim wieku. Ze wstępnych oględzin wynika, że mężczyzna miał obrażenia, które mogły spowodować inne osoby, prowadzone  były też oględziny miejsca zdarzenia i stawu w którym znaleziono różne przedmioty, które na pierwszy rzut oka pasowały do obrażeń na ciele denata. Dzień po odnalezieniu zwłok została zaplanowana sekcja mężczyzny, niestety nie znamy wyników. Ale dalej prowadzone jest śledztwo, które ma wyjaśnić czy ślady na ciele denata mogły przyczynić się do śmierci mężczyzny i czy było to morderstwo.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

W opozycji jest dziwnie

z Michałem Gramatyką, radnym wojewódzkim rozmawia Dariusz Dyrda

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Zapomniana kompania

W rocznicę wybuchu II wojny światowej w okolicy przypomina się Bitwę Wyrską i walki wokół Mikołowa, przypomina się to, że jedni Ślązacy ramię w ramię z wojskiem polskim stanęli do obrony, a inni (pisaliśmy o nich tydzień temu) ramię w ramię z Wehrmachtem wojsko to atakowali. Jedni płakali za utraconą Polską, inni radośnie witali wkraczający Wehrmacht. I tylko nikt nie wspomina losów „Zapomnianej kompanii”.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Chutney czyli co?

Tę egzotyczną nazwę słyszałam na tyle często przez ostatnie miesiące, że w końcu postanowiłam ostatecznie rozwiązać zagadkę i rozprawić się z tematem raz, a dobrze. Zgodzę się - chutney brzmi orientalnie i - co tu dużo gadać - dość pretensjonalnie, co fanów prostoty w kuchni jest w stanie skutecznie powstrzymać od wypróbowania nowego smaku…

więcej

Reportaż

ilustracja

Góra śmieci czy też wyspa skarbów?

Ostatnio był u nas wywóz tak zwanych śmieci wielkogabarytowych, ludzie powystawiali stare kanapy, sprzęt AGD, zabawki dziecięce którymi już się ich pociechy się nie bawią albo sprzęty z których już wyrosły. Wynoszenie zaczęło się już w weekend. I gdy siedziałam na schodach paląc papierosa jechała bagażówka - i ni z tego ni z owego zatrzymała się na ulicy; mężczyzna siedzący przedtem na miejscu pasażera wysiadł z auta i zabrał sprzed jednego z domów stojący wśród innych śmieci mały, różowy, dziecięcy rowerek, po czym zaniósł go do samochodu. Najwyraźniej dla niektórych śmieci, a dla innych skarby.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Imielin przegrywa z kopalnią

O konflikcie miedzy miastem Imielin a kopalnią Piast-Ziemowit pisaliśmy już kilkukrotnie. Polska Grupa Górnicza, której kopalnia jest częścią, zamierza wydobywać złoże Imielin-Północ. Dla miasteczka oznacza to degradację i szkody górnicze, bo teren może obniżyć się o 6 metrów. W przekonaniu mieszkańców zagrożony jest też zbiornik wody pitnej Dziećkowice, dostarczający jej do ¼ aglomeracji katowickiej. Mieszkańcy Imielina zapowiadają na 14 września pikietę.

więcej

Partnerzy