Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy wierzysz, że wpadka polityków PiS-u z materiałami wyborczymi opatrzonymi numerami listy przed ich losowaniem?

Aktualności

Seniorzy na celowniku oszustów

Region

Polowanie na seniorów trwa w najlepsze, ale choć prób wyłudzeń jest coraz więcej, to seniorzy są już też bardziej czujni i nie dają się nabrać na - coraz to nowe – sztuczki, które wymyślają dla nich oszuście, by wyłudzić od nich oszczędności życia. Jednego dnia tyska policja dostała zgłoszenie o siedmiu takich próbach, ale na szczęście nikt nie dał się zwieść. By nie stać się ofiarami i nie pozbyć się oszczędności życia należy zapamiętać kilka zasad: po pierwsze jeśli odbieramy telefon w którym rzekomy krewny prosi nas o pieniądze, to nie biegnijmy od razu do banku je podjąć, zachowajmy chłodny umysł. Gdy odbieramy telefon od „policji”, należy zapamiętać że policjant nigdy nie prosi o pieniądze, czy też nie informuje o prowadzonych działaniach telefonicznie. Jeśli otrzymamy takiego typu telefon powinno od razu nas to zaniepokoić. Gdy już zaświeci się ostrzegawcza czerwona lampka w naszej głowie powinniśmy niezwłocznie przerwać połączenie, im dłuższa dyskusja z oszustem tym gorzej. Najlepiej też od razu samemu zadzwonić na policję.

Ale aby uniknąć takich telefonów, najlepiej nie chwalić się zasobnością swojego konta w banku czy też oszczędnościami schowanymi w przysłowiowej skarpecie. I najważniejsze, zweryfikujmy informacje, najlepiej dzwoniąc do członków rodziny, którzy rzekomo potrzebowali od nas pieniędzy- może się okazać że wcale tak nie było.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Wierzę w ten Teatr

Rozmowa ze Sławkiem Żukowskim, reżyserem, aktorem, rysownikiem, malarzem, a nawet muzykiem!

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wio koniku

Przełom XIX i XX wieku to czas, kiedy rozwój cywilizacji bardzo przyspieszył. Mówimy  o nim w kontekście elektryczności, hut, samochodów, samolotów, chirurgii nawet. Tymczasem dla naszych górnośląskich przodków najważniejsze były być może zmiany, które zachodziły w transporcie… konnym. Ponieważ jednak najlepiej znam temat z okolic Mysłowic, będę operował przede wszystkim tutejszymi przykładami.

 

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Śląska oberiba!

Alka, Delikates Biała, Gabi czy Wiedeńska Biała - coś wam to mówi? No tak. A może po prostu…oberiba? Pewnie części nie trzeba już bardziej tłumaczyć. Tak proszę Państwa - dzisiaj biorę na warsztat kalarepę.

więcej

Reportaż

ilustracja

Góra śmieci czy też wyspa skarbów?

Ostatnio był u nas wywóz tak zwanych śmieci wielkogabarytowych, ludzie powystawiali stare kanapy, sprzęt AGD, zabawki dziecięce którymi już się ich pociechy się nie bawią albo sprzęty z których już wyrosły. Wynoszenie zaczęło się już w weekend. I gdy siedziałam na schodach paląc papierosa jechała bagażówka - i ni z tego ni z owego zatrzymała się na ulicy; mężczyzna siedzący przedtem na miejscu pasażera wysiadł z auta i zabrał sprzed jednego z domów stojący wśród innych śmieci mały, różowy, dziecięcy rowerek, po czym zaniósł go do samochodu. Najwyraźniej dla niektórych śmieci, a dla innych skarby.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

W Kamionce nie chcą szerokiej drogi

Plan zagospodarowania przestrzennego, który burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula pokazał mieszkańcom dzielnicy Kamionka – bardzo się im nie spodobał. Mało powiedziane, na spotkaniu 25 lipca było bardzo gorąco. Padały pod adresem burmistrza i planu gorące słowa. Najwięcej kontrowersji wzbudza szeroka ulica, prowadząca przez środek dzielnicy. Mieszkańcy nie wiedzą, czemu ma ona służyć, ale obawiają się, że stanie się drogą praktycznie tranzytową, a ich spokojna, cicha, wiejska w zasadzie dzielnica zmieni się nie do poznania.

więcej

Partnerzy