Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy wierzysz, że wpadka polityków PiS-u z materiałami wyborczymi opatrzonymi numerami listy przed ich losowaniem?

Aktualności

Pedofil-ekshibicjonista

Tychy

29 maja około 13.00 na placu zabaw parku „Pod Żyrafą” w Tychach pedofil-ekshibicjonista masturbował się na oczach dwóch dziewczynek, 8 i 9-letniej. W języku policyjno-prokuratorskim brzmi to: „prezentowanie z odległości czynności seksualnej, w celu swojego zaspokojenia seksualnego”

Obie dziewczynki opowiedziały natychmiast o zdarzeniu będącej tam kobiecie, która natychmiast zawiadomiła policję. Nim jednak ta się zjawiła pedofil-ekshibicjonista zdążył się ewakuować. Policjanci zawieźli dziewczynki do domu, a gdy ochłonęły, złożyły zeznania przed sądem, wraz z policyjnymi ekspertami stworzyły też portret pamięciowy, a nawet dwa, każda dziewczynka swój. Nieco się od siebie różnią, ale trudno się dziwić, a dzięki dwóm portretom można będzie łatwiej ująć zboczeńca.

Według obu dziewczynek ma on ok. 175-177cm wzrostu, jest krępej budowy ciała, w wieku około 30 lat, o okrągłej twarzy, ma proste, średniej szerokości blond brwi, oczy średnio rozwarte, bródkę kulistą. Jedna dziewczynka twierdzi, że był bez zarostu, druga że oprócz kilkudniowego ma też na policzkach blizny po trądziku.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny na prezentowanych portretach pamięciowych, są proszone o kontakt osobisty, listowny lub telefoniczny z Komendą Miejską Policji w Tychach Al. Bielska 46, bezpośrednio Wydziałem Kryminalnym KMP w Tychach na numer (32) 325-62-80, 112 bądź na dres e-mail: kryminalny@tychy.ka.policja.gov.pl.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Wierzę w ten Teatr

Rozmowa ze Sławkiem Żukowskim, reżyserem, aktorem, rysownikiem, malarzem, a nawet muzykiem!

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wio koniku

Przełom XIX i XX wieku to czas, kiedy rozwój cywilizacji bardzo przyspieszył. Mówimy  o nim w kontekście elektryczności, hut, samochodów, samolotów, chirurgii nawet. Tymczasem dla naszych górnośląskich przodków najważniejsze były być może zmiany, które zachodziły w transporcie… konnym. Ponieważ jednak najlepiej znam temat z okolic Mysłowic, będę operował przede wszystkim tutejszymi przykładami.

 

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Śląska oberiba!

Alka, Delikates Biała, Gabi czy Wiedeńska Biała - coś wam to mówi? No tak. A może po prostu…oberiba? Pewnie części nie trzeba już bardziej tłumaczyć. Tak proszę Państwa - dzisiaj biorę na warsztat kalarepę.

więcej

Reportaż

ilustracja

Góra śmieci czy też wyspa skarbów?

Ostatnio był u nas wywóz tak zwanych śmieci wielkogabarytowych, ludzie powystawiali stare kanapy, sprzęt AGD, zabawki dziecięce którymi już się ich pociechy się nie bawią albo sprzęty z których już wyrosły. Wynoszenie zaczęło się już w weekend. I gdy siedziałam na schodach paląc papierosa jechała bagażówka - i ni z tego ni z owego zatrzymała się na ulicy; mężczyzna siedzący przedtem na miejscu pasażera wysiadł z auta i zabrał sprzed jednego z domów stojący wśród innych śmieci mały, różowy, dziecięcy rowerek, po czym zaniósł go do samochodu. Najwyraźniej dla niektórych śmieci, a dla innych skarby.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

W Kamionce nie chcą szerokiej drogi

Plan zagospodarowania przestrzennego, który burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula pokazał mieszkańcom dzielnicy Kamionka – bardzo się im nie spodobał. Mało powiedziane, na spotkaniu 25 lipca było bardzo gorąco. Padały pod adresem burmistrza i planu gorące słowa. Najwięcej kontrowersji wzbudza szeroka ulica, prowadząca przez środek dzielnicy. Mieszkańcy nie wiedzą, czemu ma ona służyć, ale obawiają się, że stanie się drogą praktycznie tranzytową, a ich spokojna, cicha, wiejska w zasadzie dzielnica zmieni się nie do poznania.

więcej

Partnerzy