Aktualności

Pedofil-ekshibicjonista

Tychy

29 maja około 13.00 na placu zabaw parku „Pod Żyrafą” w Tychach pedofil-ekshibicjonista masturbował się na oczach dwóch dziewczynek, 8 i 9-letniej. W języku policyjno-prokuratorskim brzmi to: „prezentowanie z odległości czynności seksualnej, w celu swojego zaspokojenia seksualnego”

Obie dziewczynki opowiedziały natychmiast o zdarzeniu będącej tam kobiecie, która natychmiast zawiadomiła policję. Nim jednak ta się zjawiła pedofil-ekshibicjonista zdążył się ewakuować. Policjanci zawieźli dziewczynki do domu, a gdy ochłonęły, złożyły zeznania przed sądem, wraz z policyjnymi ekspertami stworzyły też portret pamięciowy, a nawet dwa, każda dziewczynka swój. Nieco się od siebie różnią, ale trudno się dziwić, a dzięki dwóm portretom można będzie łatwiej ująć zboczeńca.

Według obu dziewczynek ma on ok. 175-177cm wzrostu, jest krępej budowy ciała, w wieku około 30 lat, o okrągłej twarzy, ma proste, średniej szerokości blond brwi, oczy średnio rozwarte, bródkę kulistą. Jedna dziewczynka twierdzi, że był bez zarostu, druga że oprócz kilkudniowego ma też na policzkach blizny po trądziku.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny na prezentowanych portretach pamięciowych, są proszone o kontakt osobisty, listowny lub telefoniczny z Komendą Miejską Policji w Tychach Al. Bielska 46, bezpośrednio Wydziałem Kryminalnym KMP w Tychach na numer (32) 325-62-80, 112 bądź na dres e-mail: kryminalny@tychy.ka.policja.gov.pl.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Uczeń z depresją

Rozmowa z Elizą Cieślikowską, psychologiem ze szpitala Megrez

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Zbyt bogaci na niepodległość

Rok temu jesienią poświęciliśmy wielki tekst odradzaniu się państwa polskiego w 1918 roku. W końcu to setna rocznica niepodległej. Jednak u nas mało kto wtedy o Polsce myślał. Tutaj wtedy najważniejszym tematem było, czy uda się stworzyć państwo śląskie. A grudzień był akurat tym miesiącem, gdy w tej sprawie działo się najwięcej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Cynamon!

Pamiętam prześmieszną rozmowę między moim ojcem a jego łódzkim przyjacielem. Ojciec zawsze przekonywał go, że oryginalna mowa śląska, a nie jej kabaretowe podróbki, bardziej podobna jest do języka czeskiego niż polskiego. Tamten kiedyś wracając z Czech, zagadnął: jeśli tak, to powiedz, jak po czesku będzie cynamon. Ojciec: skurzica? Adriana zamurowało: rzeczywiście, skurice… Mnie nie, bo w domu mojej babci i ojca zawsze mówiono skurzica. Nie bez sensu, bo to przecież skóra drzewa. Idą święta, więc czas na skurzicę!

więcej

Reportaż

ilustracja

Kup sobie swoją kurtkę

Co jakiś czas każdy z nas staje przed faktem kiedy szafa się nie domyka a nowo nabytych ubrań nie ma już gdzie chować. Z tym problemem mierzą się głównie panie. Wtedy też przychodzi czas na wietrzenie szaf i sortowanie, w czym jeszcze zamierzamy chodzić, a w czym już raczej nie. I chociaż jej zawartości nadaje się jeszcze do noszenia, moda tak szybko się zmienia, że większość z ubrań albo wyszła z mody, albo już przestała się nam podobać. Dochodzimy do wniosku że trzeba się ich pozbyć i zrobić trochę miejsca na nowe rzeczy.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Planowany przy jeziorze

Kanał Wisła-Odra to inwestycja jeszcze bardziej mityczna, niż budowa nowej nitki drogi S-1, mającej od Mysłowic, przez Ustroń prowadzić na Słowację. Budowa planowanej od dobrych dwudziestu lat S-1 może się znów przesunąć, gdyż podobno zastrzeżenia zgłasza (w okolicach Bierunia i Oświęcimia) UNESCO. Natomiast Kanał Śląski Odra-Wisła, o którym mówi się od lat ponad pięćdziesięciu ma planowaną nową trasę, która tym razem ma prowadzić tuż przy Jeziorze Paprocańskim.

więcej

Partnerzy