Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że dzieci nieszczepione nie powinny być przyjmowane do szkół i przedszkoli?

Aktualności

PIERWSZE ODEJŚCIA Z GKS TYCHY

Piłka nożna

Pierwsze decyzje kadrowe już zapadły. W przyszłym sezonie w barwach GKS Tychy nie zagrają Łukasz Bogusławski i Edgar Bernhardt. Obowiązujące do 30 czerwca 2019 roku kontrakty nie zostały przedłużone.
Łukasz Bogusławski spędził w Tychach dwa sezony. W tym czasie na pierwszoligowych boiskach rozegrał 35 spotkań w których zdobył dwie bramki. Na swoim koncie ma również *trzy występy* w rozgrywkach Pucharu Polski.

Edgar Bernhardt do GKS Tychy dołączył w styczniu 2018 roku. W trójkolorowych barwach reprezentant Kirgistanu rozegrał 31 spotkań. Zdobył w nich jedną bramkę w meczu przeciwko Ruchowi Chorzów.


NAPASTNICY ODCHODZĄ Z GKS TYCHY

Jakub Vojtuš i Artur Siemaszko w przyszłym sezonie nie będą już występować w GKS Tychy. Obowiązujący do 30 czerwca 2019 roku kontrakt ze słowackim napastnikiem nie został przedłużony. Końca dobiegło również wypożyczenie Siemaszko z Zagłębia Lubin.
Dla Vojtusa było, to już drugie podejście do GKS Tychy. W lutym 2018 roku słowacki napastnik został wypożyczony do Tychów z Miedzi Legnica. Na stadion przy Edukacji trafił ponownie w przedostatnim dniu letniego
okienka transferowego. W sumie w trójkolorowych barwach wystąpił w 36 spotkaniach. Zdobył w nich osiem bramek i zanotował *dwie asysty.

Artur Siemaszko do Tychów trafił w zimowym okienku transferowym na zasadzie wypożyczenia z Zagłębia Lubin. W sumie wystąpił w sześciu

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Pojazd uprzywilejowany to mit

Rozmowa ze starszym brygadierem Piotrem Szojdą, komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Tychach

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Konstytucja nie dumy lecz wstydu

Druga na świecie, wyprzedzająca swoją epokę, pionierska, postępowa – za kilka dni znów uraczą nas opowieściami o Konstytucji 3 Maja. I wszystko to będzie prawdą. Tylko… uchwalenie tej konstytucji było jedną z największych głupot, jakie w swojej historii zrobili Polacy.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Bażant dla każdego

Kiedyś podawany jako rarytas przeszedł długą i trudną drogę kulinarną, żeby po wielu latach znów wrócić do naszego menu. Znów jako rarytas. Zdaję sobie sprawę z tego, że bażant traktowany jest jako zbyt wyrafinowany, trudno dostępny i drogi przysmak – usłyszałam nawet, że wręcz „pretensjonalny”. To nie jest do końca prawda, choć znając jego losy (ostatnie sto lat omal nie skończyło się dla niego tragicznie) podejrzewam, dlaczego myślimy o bażancie jakby dalej chadzał wyłącznie po sarmackich stołach. Skoro mamy dostęp do kawioru, możemy w każdej chwili skoczyć na sushi lub ramen, albo w formie ciekawostki spróbować strusiny w praktycznie każdym większym mieście, to uwierzcie – bażant nie będzie już takim wyzwaniem.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Każdy obcy to wróg - niebezpieczne dzielnice

W każdym mieście mieszkaniec może wskazać miejsce grozy, gdzie strach spacerować gdy zgasną ostatnie promienie słońca. Nie inaczej jest na Śląsku. Powodów z których do niektórych miejsc śląskich miast przylgnęła łatka dzielnic grozy jest wiele, począwszy od biedy, częstych libacji alkoholowych, a na wysokim odsetku przestępstw kończąc. W niektórych miastach przyczyniły się do tego makabryczne wydarzenia, które po czasie urosły do wielkości legend miejskich, skutecznie odstraszających mieszkańców. Czasem by zebrać baty wystarczy być „obcym” na dzielnicy, wiec jak się nikogo tam nie zna, lub nie idzie się w konkretnym zamiarem odwiedzanie kogoś, lepiej się tam nie zapuszczać. A jak wygląda dziś sytuacja w miejscach grozy oraz gdzie się znajdują? Czy miasta starają się zmienić wizerunek tych miejsc?

więcej

Partnerzy