Sondaż publiczny

W Dzień Matki:

Aktualności

Kolejny raz dilerów zdradziła nerwowość

Mysłowice

W tamtym tygodniu po części dzięki szczęściu, ale też spostrzegawczości i intuicji mysłowickich policjantów, duża ilość narkotyków nie trafi na ulicę. Podczas jednej z rutynowych kontroli policjanci zatrzymali samochód, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Na widok policjantów mężczyźni zaczęli się podejrzanie zachowywać. Powód tej nerwowości był policjantom nieznany, dopóki funkcjonariusze nie znaleźli w samochodzie woreczka z podejrzanym białym proszkiem.

Bez badania nie można było stwierdzić, co jest w woreczku ale po ich przeprowadzeniu okazało się że biały proszek to amfetaminę, z której ilości można było zrobić prawie pół tysiąca działek. 27- letni posiadacz narkotyków został osadzony w areszcie, a zebrany materiał pozwolił na przedstawianie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Po postawieniu zarzutów przez prokuratora mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. To nie wszystko bo czeka go jeszcze rozprawa sądowa, na której sąd może orzec nawet 10 lata pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niech żyje teatr

Z Dorotą Pociask-Frącek, dyrektorem Teatru Małego w Tychach rozmawia Dariusz Dyrda.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bardzo zacięte bitwy

Na Górnym Śląsku II wojna światowa  trwała do 8 maja!

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rzodkiewka – królowa nowalijek

W końcu na poważnie zaświeciło słońce. I to nie jest już pogodowy kaprys, anomalia na kilka dni i powrót na stare, jesienno - zimowe śmieci. Przyroda wystartowała i teraz już nie ma wątpliwości – nic jej nie zatrzyma przez następne pół roku, nawet te chwilowe „zera” w nocy. Poza tym, że wszędzie robi się malowniczo zielono i słonecznie, dzień jest długi, to wchodzimy znowu w dobry czas dla sezonowego jedzenia.
I świetnie, o to przecież chodzi – żeby jeść to, co chwilowo rośnie dookoła, naturalnie. Długo na nią czekałam i jak tylko zaczęła się pojawiać musiałam poszperać i dowiedzieć się co w niej drzemie. Według mnie to najsmaczniejszy symbol wiosny – rzodkiewka!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Nadchodzi czas inwazji kleszcza, komary też już latają

Na zewnątrz coraz cieplej wiec kleszczy i komarów będzie coraz więcej. Mylnie uważa się, że atak kleszcza grozi nam tylko w lecie. Tychy już przygotowują się do oprysków przeciw nim, Katowice z nich zrezygnowały. Kto ma rację?

więcej

Partnerzy