Sondaż publiczny

W Dzień Matki:

Aktualności

Wiem co jem!

Region

Sanepid nakazał wycofanie podejrzanych francuskich serów z sieci handlowych wytwarzanych z surowego mleka. W produktach o nazwie Saint Felicien i Saint Marcellin znaleziono bakterie escherichia coli, które mogą wywoływać zespołu hemolityczno-mocznicowego u konsumentów. Kilkanaście osób we Francji po spożyciu jednego z dwóch wymienionych serów już zachorowało Oba sery od dawna były na celowniku służb, już we Francji skrupulatnie przyglądano się produkcji i dystrybucji i już wtedy podjęto zarządzenie o wycofaniu partii z polskich sklepów.

Producent serów firma Fromagerie Alpine zadecydował już o wycofaniu trefnych partii serów czyli od numeru 032 do 116. Ostrzeżenie w sprawie zakażonych bakterią serów wydał nie tylko Główny Inspektorach Sanepidu ale również terenowe oddziały, w tym też katowicka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. W sieci sklepów Laclerc znajdują się plakaty przygotowane przez firmę Scawar Sp. z o. o. mające ostrzegać przed zagrożeniem i informuje o tym że jeśli taki ser został zakupiony w sklepie Laclerc to można go zwrócić.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niech żyje teatr

Z Dorotą Pociask-Frącek, dyrektorem Teatru Małego w Tychach rozmawia Dariusz Dyrda.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bardzo zacięte bitwy

Na Górnym Śląsku II wojna światowa  trwała do 8 maja!

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rzodkiewka – królowa nowalijek

W końcu na poważnie zaświeciło słońce. I to nie jest już pogodowy kaprys, anomalia na kilka dni i powrót na stare, jesienno - zimowe śmieci. Przyroda wystartowała i teraz już nie ma wątpliwości – nic jej nie zatrzyma przez następne pół roku, nawet te chwilowe „zera” w nocy. Poza tym, że wszędzie robi się malowniczo zielono i słonecznie, dzień jest długi, to wchodzimy znowu w dobry czas dla sezonowego jedzenia.
I świetnie, o to przecież chodzi – żeby jeść to, co chwilowo rośnie dookoła, naturalnie. Długo na nią czekałam i jak tylko zaczęła się pojawiać musiałam poszperać i dowiedzieć się co w niej drzemie. Według mnie to najsmaczniejszy symbol wiosny – rzodkiewka!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Nadchodzi czas inwazji kleszcza, komary też już latają

Na zewnątrz coraz cieplej wiec kleszczy i komarów będzie coraz więcej. Mylnie uważa się, że atak kleszcza grozi nam tylko w lecie. Tychy już przygotowują się do oprysków przeciw nim, Katowice z nich zrezygnowały. Kto ma rację?

więcej

Partnerzy