Sondaż publiczny

W Dzień Matki:

Aktualności

Rozlana farba i duże utrudnienia w ruchu na DK1

Tychy

10 maja w piątek doszło do wypadku na DK1 w Tychach na pasie w kierunku Katowic. Około godziny 18 samochód ciężarowy z niewyjaśnionych przyczyn dachował i zablokował drogę. Po zdarzeniu na miejscu od razu pojawiły się służby ratownicze - straż pożarna, policja i pogotowie. Ale zanim przyjechały wezwane służby, pomogli świadkowie na których oczach doszło do zdarzenia drogowego, właśnie ci świadkowie wybijając szybę tira wydostali kierowcę.

Kierowca trafił pod opiekę przybyłych na miejsce ratowników medycznych i został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł kompleksowe badanie. Dachowanie tira spowodowane szereg niedogodności dla kierujących samochodami i zarządcy drogi. Na czas udrożnienia DK1 policja wyznaczyła objazd ulicami miasta. W wyniku uderzenia tira ze zbiornika wylała się przewożona przez ciężarówkę farba, dodatkowo zostało uszkodzona latarnia uliczna i bariera energochłonna. Po wstępnych oględzinach miejsca zdarzenia zapadła decyzja, która nie ucieszyła kierowców poruszających się pasami w przeciwnym kierunku czyli w stronę Bielska bo zamknięto również te pasy ruchy.

Do akcji usuwania wraku ciężarówki zaangażowano specjalistyczny dźwig, który miał za zadanie podnieść tira z naczepą i postawić go na kołach, tak aby była możliwość odholowania zestawu. Zakończenie prac i tym samych udrożnienie trasy w obu kierunkach było możliwe dopiero w sobotę około godziny 8. Jeszcze we worek, gdy oddawaliśmy gazetę do druku, w kierunku Katowic było ograniczenie prędkości do 40 km/h, z powodu możliwości wejścia w poślizg i uszkodzenia barier energochłonnych.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niech żyje teatr

Z Dorotą Pociask-Frącek, dyrektorem Teatru Małego w Tychach rozmawia Dariusz Dyrda.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bardzo zacięte bitwy

Na Górnym Śląsku II wojna światowa  trwała do 8 maja!

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rzodkiewka – królowa nowalijek

W końcu na poważnie zaświeciło słońce. I to nie jest już pogodowy kaprys, anomalia na kilka dni i powrót na stare, jesienno - zimowe śmieci. Przyroda wystartowała i teraz już nie ma wątpliwości – nic jej nie zatrzyma przez następne pół roku, nawet te chwilowe „zera” w nocy. Poza tym, że wszędzie robi się malowniczo zielono i słonecznie, dzień jest długi, to wchodzimy znowu w dobry czas dla sezonowego jedzenia.
I świetnie, o to przecież chodzi – żeby jeść to, co chwilowo rośnie dookoła, naturalnie. Długo na nią czekałam i jak tylko zaczęła się pojawiać musiałam poszperać i dowiedzieć się co w niej drzemie. Według mnie to najsmaczniejszy symbol wiosny – rzodkiewka!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Nadchodzi czas inwazji kleszcza, komary też już latają

Na zewnątrz coraz cieplej wiec kleszczy i komarów będzie coraz więcej. Mylnie uważa się, że atak kleszcza grozi nam tylko w lecie. Tychy już przygotowują się do oprysków przeciw nim, Katowice z nich zrezygnowały. Kto ma rację?

więcej

Partnerzy