Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że strajk nauczycieli służy oświacie, czy też szkodzi uczniom?

Wynik głosowania:

44%
31%
25%
 
Nie wierzę, że chodzi im o dobro szkoły. Tylko o kasę!
 
Oświata wymaga reformy, ale się jej boję, bo co jedna, to gorsza
 
Jak nie chcą uczyć dzieci, niech się zwolnią!!

Aktualności

Tlenek węgla na Czystej

Tychy

Koło dziesiątej wieczorem dyżurny Tyskiego PSP dostał wezwanie o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla w jednym z mieszkań na ulicy Czystej w Tychach. Gdy strażacy pojawili się na miejscu w mieszkaniu, zespół ratowniczy już był w trakcie udzielania pomocy poszkodowanemu mężczyźnie w wieku około 20 lat. Strażacy dokonali pomiaru stężenia tlenku węgla w łazience - odczyt wynosił około 200 ppm, czyli jeszcze nie groźne dla życia, ale już powodujące zatrucie.

Poszkodowany został przetransportowany karetką do szpitala w Siemianowicach Śląskich gdzie znajduje się komora hiperbaryczna, ułatwiająca oczyszczenie organizmu z tlenku węgla. Mieszkanie w którym doszło do zatrucia, zostało przewietrzone a następnie dokonano następnego pomiaru - tym razem miernik wskazywał zero. Powodem zatrucia najprawdopodobniej był piecyk łazienkowy, na który został wydany zakaz użytkowania do czasu, aż zostanie sprawdzony i - jeśli będzie taka potrzeba - naprawiony.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Rowery nie zastąpią samochodów, ale ….

Rozmowa z Wiesławem Bełzem, prezesem stowarzyszenia Rowerowe Katowice

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Odchodzący świat waserturmów

Od  dziesięcioleci stanowią nieodłączny  element naszego krajobrazu, a  nierzadko też punkt  orientacyjny, bo widać je  z daleka. Teraz jednak odchodzą, podobnie jak wiele innych obiektów  wczesnej epoki industrialnej. Trudno ratować każdą starą fabryczkę, ale waserturmów szkoda, bo mają szczególne piękno. Są jakieś takie dostojne. Zaś te w naszej  najbliższej okolicy najwyraźniej nie mają szczęścia do właścicieli.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rosole mio!

Dużo jest smaków bez których nie wyobrażamy sobie kuchni. I co ciekawe, najczęściej są to proste potrawy - jedzenie, które od zawsze nam towarzyszy i do którego najczęściej wracamy. Pamiętam jak wyjechałam z domu do akademika, myśląc, że teraz w końcu będę mogła jeść tylko to, na co będę miała ochotę. Rebelia, prawdziwa wolność, słowem: czyste szaleństwo. Pizza, zupki chińskie, hamburgery i tony słodyczy na okrągło. Nawet nie wiem jak to się stało, że pewnego dnia, po zaledwie kilku miesiącach sielanki, wykonałam ten jeden, przełomowy w życiu prawie każdego, młodego człowieka telefon - „Babciu...to jak się robi ten cały rosół”? 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ziobro szuka mafii górniczej

Minister wie lepiej od sądu?

więcej

Partnerzy