Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Co myślisz o księdzu, który zrzucił sutannę

Aktualności

Epileptyk za kierownicą

Tychy

Bardzo niebezpieczna sytuacja miała miejsce na tyskich drogach. 31-latek wybrał się na przejażdżkę swoją toyotą. Niby sytuacja codzienna, bo tyle aut co dzień porusza się po drogach, ale nie w przypadku, gdy ktoś ma cofnięte prawo jazdy i ma padaczkę.
Sytuacja stała się groźna, bo mężczyzna podczas jazdy dostał ataku, w konsekwencji którego stracił przytomność… a auto dalej jedzie. Funkcjonariusze policji zostali powiadomieni przez świadków zdarzenia i przerażoną pasażerkę samochodu,
z którą jechał 31-latek. Wpadli w panikę,  w sytuacji, gdy kierowca nagle zemdlał
w trakcie prowadzenia auta. Samochód bez dodawania gazu ostatecznie zwolnił, do żadnej tragedii nie doszło.
Na szczęście policja pojawiła się szybko i udzieliła niezbędnej pomocy nieprzytomnemu kierowcy toyoty. W czasie oczekiwania na karetkę wyszedł na jaw fakt, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Jego choroba nie zmiękczyła serc policjantów i teraz za niedostosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień  może pójść na dwa lata do więzienia.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Pojazd uprzywilejowany to mit

Rozmowa ze starszym brygadierem Piotrem Szojdą, komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Tychach

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Konstytucja nie dumy lecz wstydu

Druga na świecie, wyprzedzająca swoją epokę, pionierska, postępowa – za kilka dni znów uraczą nas opowieściami o Konstytucji 3 Maja. I wszystko to będzie prawdą. Tylko… uchwalenie tej konstytucji było jedną z największych głupot, jakie w swojej historii zrobili Polacy.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Szybkie te szparagi

Szybko się pojawiają i szybko znikają, ekspresowo gotują. Sezon trwa w najlepsze, mamy jeszcze szansę – do czerwca, to korzystajmy! Szparagi to jedna z odsłon wiosny, bo poza tą porą roku trudno je dostać, a wiadomo jak to ze szparagami bywa – nic nie zastąpi młodych i pachnących pędów! Mamy szczęście, bo w Polsce z roku na rok pojawia się coraz więcej upraw tych niezwykłych warzyw, szczególnie w południowo – zachodniej części kraju. Nie można nie skorzystać. Drodzy Państwo – ostatni dzwonek na szparagi!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Niebezpieczne rośliny

Przy okazji Dnia Dziecka warto ostrzec rodziców, że ich pociechy – te starsze – mogą zechcieć sięgnąć po jakieś psychoaktywne używki. I wcale nie uchroni przed tym brak kieszonkowego na dopalacze czy „marychę”, brak znajomości z dilerem. Młodzież, doskonale poruszająca się w internecie, bez problemu znajdzie rosnące wokół nas rośliny narkotyczne. Bo nie myślcie, że takie żyją tylko w dalekich krajach. Nasze lasy, łąki, jeziora a nawet ogrody, są ich pełne. I coraz więcej dzieci o tym wie. Warto więc, by wiedzieli też rodzice i dziadkowie.

więcej

Partnerzy