Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że strajk nauczycieli służy oświacie, czy też szkodzi uczniom?

Wynik głosowania:

44%
31%
25%
 
Nie wierzę, że chodzi im o dobro szkoły. Tylko o kasę!
 
Oświata wymaga reformy, ale się jej boję, bo co jedna, to gorsza
 
Jak nie chcą uczyć dzieci, niech się zwolnią!!

Aktualności

Epileptyk za kierownicą

Tychy

Bardzo niebezpieczna sytuacja miała miejsce na tyskich drogach. 31-latek wybrał się na przejażdżkę swoją toyotą. Niby sytuacja codzienna, bo tyle aut co dzień porusza się po drogach, ale nie w przypadku, gdy ktoś ma cofnięte prawo jazdy i ma padaczkę.
Sytuacja stała się groźna, bo mężczyzna podczas jazdy dostał ataku, w konsekwencji którego stracił przytomność… a auto dalej jedzie. Funkcjonariusze policji zostali powiadomieni przez świadków zdarzenia i przerażoną pasażerkę samochodu,
z którą jechał 31-latek. Wpadli w panikę,  w sytuacji, gdy kierowca nagle zemdlał
w trakcie prowadzenia auta. Samochód bez dodawania gazu ostatecznie zwolnił, do żadnej tragedii nie doszło.
Na szczęście policja pojawiła się szybko i udzieliła niezbędnej pomocy nieprzytomnemu kierowcy toyoty. W czasie oczekiwania na karetkę wyszedł na jaw fakt, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Jego choroba nie zmiękczyła serc policjantów i teraz za niedostosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień  może pójść na dwa lata do więzienia.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Rowery nie zastąpią samochodów, ale ….

Rozmowa z Wiesławem Bełzem, prezesem stowarzyszenia Rowerowe Katowice

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Odchodzący świat waserturmów

Od  dziesięcioleci stanowią nieodłączny  element naszego krajobrazu, a  nierzadko też punkt  orientacyjny, bo widać je  z daleka. Teraz jednak odchodzą, podobnie jak wiele innych obiektów  wczesnej epoki industrialnej. Trudno ratować każdą starą fabryczkę, ale waserturmów szkoda, bo mają szczególne piękno. Są jakieś takie dostojne. Zaś te w naszej  najbliższej okolicy najwyraźniej nie mają szczęścia do właścicieli.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rosole mio!

Dużo jest smaków bez których nie wyobrażamy sobie kuchni. I co ciekawe, najczęściej są to proste potrawy - jedzenie, które od zawsze nam towarzyszy i do którego najczęściej wracamy. Pamiętam jak wyjechałam z domu do akademika, myśląc, że teraz w końcu będę mogła jeść tylko to, na co będę miała ochotę. Rebelia, prawdziwa wolność, słowem: czyste szaleństwo. Pizza, zupki chińskie, hamburgery i tony słodyczy na okrągło. Nawet nie wiem jak to się stało, że pewnego dnia, po zaledwie kilku miesiącach sielanki, wykonałam ten jeden, przełomowy w życiu prawie każdego, młodego człowieka telefon - „Babciu...to jak się robi ten cały rosół”? 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ziobro szuka mafii górniczej

Minister wie lepiej od sądu?

więcej

Partnerzy