Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że strajk nauczycieli służy oświacie, czy też szkodzi uczniom?

Wynik głosowania:

44%
31%
25%
 
Nie wierzę, że chodzi im o dobro szkoły. Tylko o kasę!
 
Oświata wymaga reformy, ale się jej boję, bo co jedna, to gorsza
 
Jak nie chcą uczyć dzieci, niech się zwolnią!!

Aktualności

Straciła oszczędności życia – „na synową”

Tychy

Do 81-letniej seniorki z Tychów zadzwonił telefon, w którym odezwała się kobieta, podająca się za jej synową i poprosiła o pieniądze na spłatę długu u swojej koleżanki, która wybiera się na pogrzeb i pilnie potrzebuje gotówki. Rzekoma synowa obiecywała zwrot gotówki i nalegała by o rozmowie tej starsza pani nikomu nie wspominała, tłumacząc to chęcią zrobienia niespodzianki jej synowi. Po uzgodnieniu pożyczki przez panie, staruszka została poinstruowana w jaki sposób ma dojść do przekazania pieniędzy. Do 81-latki przyszedł mężczyzna, który miał odebrać pieniądze. Po kilku dniach i po rozmowie z prawdziwą synową staruszka zorientowała się że została oszukana, fakt ten zgłosiła na policje. Niestety oszustw takich jest coraz bardziej wiec trzeba być czujnym zwłaszcza gdy dzwoni krewny który chce od nas pożyczyć pieniądze. Jeśli jeszcze ma przyjść po nie osoba nieznana, to czerwona lampka powinna się już palić mocno. Jak to mówią ufaj, ale sprawdzaj. Chociaż pojawiają się coraz to nowe metody oszustwa „na wnuczka”, to zawsze bazują one na łatwowierności i emocjach związanych w telefonem. Bo tak naprawdę, gdy nie weryfikuje się informacji, to można stracić swoje pieniądze. Tak było i w tym przypadku. A syn starszej pani naprawdę miał bardzo niemiłą niespodziankę. 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Rowery nie zastąpią samochodów, ale ….

Rozmowa z Wiesławem Bełzem, prezesem stowarzyszenia Rowerowe Katowice

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Odchodzący świat waserturmów

Od  dziesięcioleci stanowią nieodłączny  element naszego krajobrazu, a  nierzadko też punkt  orientacyjny, bo widać je  z daleka. Teraz jednak odchodzą, podobnie jak wiele innych obiektów  wczesnej epoki industrialnej. Trudno ratować każdą starą fabryczkę, ale waserturmów szkoda, bo mają szczególne piękno. Są jakieś takie dostojne. Zaś te w naszej  najbliższej okolicy najwyraźniej nie mają szczęścia do właścicieli.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rosole mio!

Dużo jest smaków bez których nie wyobrażamy sobie kuchni. I co ciekawe, najczęściej są to proste potrawy - jedzenie, które od zawsze nam towarzyszy i do którego najczęściej wracamy. Pamiętam jak wyjechałam z domu do akademika, myśląc, że teraz w końcu będę mogła jeść tylko to, na co będę miała ochotę. Rebelia, prawdziwa wolność, słowem: czyste szaleństwo. Pizza, zupki chińskie, hamburgery i tony słodyczy na okrągło. Nawet nie wiem jak to się stało, że pewnego dnia, po zaledwie kilku miesiącach sielanki, wykonałam ten jeden, przełomowy w życiu prawie każdego, młodego człowieka telefon - „Babciu...to jak się robi ten cały rosół”? 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ziobro szuka mafii górniczej

Minister wie lepiej od sądu?

więcej

Partnerzy