Sondaż publiczny

W Dzień Matki:

Aktualności

Własność o ¾ tańsza

Tychy

Mieszkańcy Tychów mogą otrzymać do 75 proc. bonifikaty przy zmianie użytkowania wieczystego na własność. Na ostatniej sesji Rady Miasta Tychy - 28 lutego, radni przyjęli w tej sprawie uchwałę, która szczegółowo określa warunki udzielania bonifikaty. Bonifikata przysługuje osobom fizycznym tylko w przypadku wniesienia opłaty jednorazowej.
 - Wysokość bonifikaty zależy od terminu wpłaty. Właściciele budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych oraz spółdzielnie mieszkaniowe mogą otrzymać bonifikatę w wysokości od 10-70 %.
W przypadku uregulowania należności w roku, w którym doszło do przekształcenia, przysługuje najwyższa 75 proc. bonifikata - mówi Igor Śmietański – z-ca prezydenta Tychów.
 Jeżeli wpłata jednorazowa nastąpi w roku następnym, to bonifikata wyniesie 65 %, a jeśli nastąpi w trzecim roku od przekształcenia to 55 %. Dla opłat wniesionych w cztery, pięć i sześć lat po przekształceniu, wysokość bonifikaty wyniesie kolejno 30,20 i 10 %.
 Warunkiem udzielenia bonifikaty, jest brak zaległości finansowych wobec gminy z tytułu opłat związanych z nieruchomością na dzień, w którym zamierzamy złożyć wniosek
o dokonanie opłaty jednorazowej.
 Uchwała Rady Miasta z dnia 28 lutego 2019 roku, wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.                                                                                                                                      

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niech żyje teatr

Z Dorotą Pociask-Frącek, dyrektorem Teatru Małego w Tychach rozmawia Dariusz Dyrda.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bardzo zacięte bitwy

Na Górnym Śląsku II wojna światowa  trwała do 8 maja!

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rzodkiewka – królowa nowalijek

W końcu na poważnie zaświeciło słońce. I to nie jest już pogodowy kaprys, anomalia na kilka dni i powrót na stare, jesienno - zimowe śmieci. Przyroda wystartowała i teraz już nie ma wątpliwości – nic jej nie zatrzyma przez następne pół roku, nawet te chwilowe „zera” w nocy. Poza tym, że wszędzie robi się malowniczo zielono i słonecznie, dzień jest długi, to wchodzimy znowu w dobry czas dla sezonowego jedzenia.
I świetnie, o to przecież chodzi – żeby jeść to, co chwilowo rośnie dookoła, naturalnie. Długo na nią czekałam i jak tylko zaczęła się pojawiać musiałam poszperać i dowiedzieć się co w niej drzemie. Według mnie to najsmaczniejszy symbol wiosny – rzodkiewka!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Nadchodzi czas inwazji kleszcza, komary też już latają

Na zewnątrz coraz cieplej wiec kleszczy i komarów będzie coraz więcej. Mylnie uważa się, że atak kleszcza grozi nam tylko w lecie. Tychy już przygotowują się do oprysków przeciw nim, Katowice z nich zrezygnowały. Kto ma rację?

więcej

Partnerzy