Sondaż publiczny

W Dzień Matki:

Aktualności

Z potrzeby serca?

Wola

Na sprezentowanie kosztownego telefonu zdecydował się 41-letni mieszkaniec Woli i nie było by w tym nic dziwnego, gdyby wcześniej nie ukradł do prawowitemu właścicielowi. Do kradzieży późniejszego „prezentu” doszło w jednym z barów. Niestety pokrzywdzony nie mógł wytypować żadnego podejrzanego w związku z kradzieżą, a monitoringu w lokalu nie było.
Sprawa choć dla policji trudna miała swój sprawiedliwy finał i komórka odnalazła się. Policjanci namierzyli skradziony telefon i oddali do właścicielowi. Złodziej przyznał się do zawłaszczenia sprzętu i tłumaczył, że ze skradzionego telefonu zrobił prezent swojej przyjaciółce. Pewnie kobieta była oszołomiona tak drogim podarkiem od mężczyzny i prawdopodobnie była równie oszołomiona, gdy dowiedziała się od policjantów, że telefon jest kradziony.
Za ten czyn wolaninowi grozi do 5 lat więzienie. I czas pokaże czy przyjaźń miedzy darczyńcą a obdarowaną przetrwa próbę czasu.                                                                                                                                          

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niech żyje teatr

Z Dorotą Pociask-Frącek, dyrektorem Teatru Małego w Tychach rozmawia Dariusz Dyrda.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bardzo zacięte bitwy

Na Górnym Śląsku II wojna światowa  trwała do 8 maja!

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rzodkiewka – królowa nowalijek

W końcu na poważnie zaświeciło słońce. I to nie jest już pogodowy kaprys, anomalia na kilka dni i powrót na stare, jesienno - zimowe śmieci. Przyroda wystartowała i teraz już nie ma wątpliwości – nic jej nie zatrzyma przez następne pół roku, nawet te chwilowe „zera” w nocy. Poza tym, że wszędzie robi się malowniczo zielono i słonecznie, dzień jest długi, to wchodzimy znowu w dobry czas dla sezonowego jedzenia.
I świetnie, o to przecież chodzi – żeby jeść to, co chwilowo rośnie dookoła, naturalnie. Długo na nią czekałam i jak tylko zaczęła się pojawiać musiałam poszperać i dowiedzieć się co w niej drzemie. Według mnie to najsmaczniejszy symbol wiosny – rzodkiewka!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Nadchodzi czas inwazji kleszcza, komary też już latają

Na zewnątrz coraz cieplej wiec kleszczy i komarów będzie coraz więcej. Mylnie uważa się, że atak kleszcza grozi nam tylko w lecie. Tychy już przygotowują się do oprysków przeciw nim, Katowice z nich zrezygnowały. Kto ma rację?

więcej

Partnerzy