Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy takie zdarzenia, jak ostatnia wichura, bardzo ci się dają we znaki?

Wynik głosowania:

75%
0%
25%
 
Tak! Wtedy uświadamiam sobie, jak bardzo uzależnieni jesteśmy od elektryczności
 
Nie, bo jak powiedziała pewna blondynka: sorry, taki mamy klimat
 
Ja tam wiem że była wichura tylko z internetu.

Aktualności

Z potrzeby serca?

Wola

Na sprezentowanie kosztownego telefonu zdecydował się 41-letni mieszkaniec Woli i nie było by w tym nic dziwnego, gdyby wcześniej nie ukradł do prawowitemu właścicielowi. Do kradzieży późniejszego „prezentu” doszło w jednym z barów. Niestety pokrzywdzony nie mógł wytypować żadnego podejrzanego w związku z kradzieżą, a monitoringu w lokalu nie było.
Sprawa choć dla policji trudna miała swój sprawiedliwy finał i komórka odnalazła się. Policjanci namierzyli skradziony telefon i oddali do właścicielowi. Złodziej przyznał się do zawłaszczenia sprzętu i tłumaczył, że ze skradzionego telefonu zrobił prezent swojej przyjaciółce. Pewnie kobieta była oszołomiona tak drogim podarkiem od mężczyzny i prawdopodobnie była równie oszołomiona, gdy dowiedziała się od policjantów, że telefon jest kradziony.
Za ten czyn wolaninowi grozi do 5 lat więzienie. I czas pokaże czy przyjaźń miedzy darczyńcą a obdarowaną przetrwa próbę czasu.                                                                                                                                          

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Gra każdy, wygrywają najlepsi

Rozmowa z Krzysztofem Kołodziejczykiem, wiceprezesem Polskiego Związku Skata i prezesem okręgu tyskiego

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

1945 na Śląsku

Zbrodnia, która zaczęła się 27 stycznia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Pieprzne tematy

Stoi na stole w specjalnym, dedykowanym przyprawniku - zawsze na straży, zawsze pod ręką. Tak się do niego przyzwyczailiśmy, że przy gotowaniu nawet nie wymieniamy go jako składnika – przecież to jasne jak słońce, że do każdego mięsa, zupy, pierogów, czy choćby jajecznicy koniecznie trzeba dodać pieprz i sól. Chociaż... od tego drugiego staramy się odchodzić, nie przesalać, bo to niezdrowe. A pieprz? Zmieniają się mody na diety i alergie, ale to jedno póki co zostaje niezmienione: pieprzą weganie, wegetarianie, bezglutenowcy i mięsożercy. Bo przepieprzenie grozi co najwyżej kichaniem, więc... czemu nie?

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Kolejowe obiecanki - cacanki

Od kilku lat PKP opowiadała nam, jak to będzie rewitalizować zlikwidowane przed laty połączenia kolejowe. Na przykład z Orzesza przez Tychy do Bierunia i Oświęcimia. Teraz okazuje się, że obiecanki cacanki a głupiemu radość.

więcej

Partnerzy