Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy wierzysz, że wpadka polityków PiS-u z materiałami wyborczymi opatrzonymi numerami listy przed ich losowaniem?

Aktualności

Ponad 50 tysięcy biletów w dobę!

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019

ilustracja
 Podekscytowanie rośnie, 53 734 biletów zamówionych w ciągu 24 godzin 24 godziny po rozpoczęciu fazy przedsprzedaży Visa na Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019, już 53 734 biletów zostało zamówionych na stronie FIFA.com/tickets/U20WC, która jest jedyną platformą dla kibiców do nabywania wejściówek. Poza meczem otwarcia i dwoma pozostałymi meczami grupowymi Polaków, najpopularniejsze wśród zamawiających były finał w Łodzi i półfinał rozgrywany 11 czerwca w Lublinie - w tym momencie nie ma już biletów na te spotkania. Pomimo wielkiego zainteresowania i w niektórych przypadkach długiego oczekiwania, aby wejść na stronę, FIFA zachęca wszystkich kibiców do odwiedzania FIFA.com/tickets/U20WC i sprawdzania dostępności biletów na poszczególne mecze. Faza przedsprzedaży Visa zakończy się 5 marca o 12:00 (CET). Natomiast od 7 marca, od 13:00 (CET), kibice będą mieli możliwość aplikowania o bilety na zasadzie “kto pierwszy, ten lepszy”. Ten etap potrwa do ostatniego dnia turnieju, czyli do 15 czerwca. Fani będą mieli możliwość “wydruku w domu”, co oznacza, że każdy kto udanie zamówił bilety na stronie FIFA.com/tickets/U20WC otrzyma wejściówki drogą elektroniczną i będzie mógł je wydrukować w formacie A4. Każdy bilet będzie miał specjalny kod, który będzie sprawdzany i zatwierdzany przy wejściu na stadion. Na obiektach nie będzie prowadzona sprzedaż wejściówek. Wejściówki na mecze Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 można nabywać już od 10 zł.
Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Wierzę w ten Teatr

Rozmowa ze Sławkiem Żukowskim, reżyserem, aktorem, rysownikiem, malarzem, a nawet muzykiem!

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wio koniku

Przełom XIX i XX wieku to czas, kiedy rozwój cywilizacji bardzo przyspieszył. Mówimy  o nim w kontekście elektryczności, hut, samochodów, samolotów, chirurgii nawet. Tymczasem dla naszych górnośląskich przodków najważniejsze były być może zmiany, które zachodziły w transporcie… konnym. Ponieważ jednak najlepiej znam temat z okolic Mysłowic, będę operował przede wszystkim tutejszymi przykładami.

 

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Śląska oberiba!

Alka, Delikates Biała, Gabi czy Wiedeńska Biała - coś wam to mówi? No tak. A może po prostu…oberiba? Pewnie części nie trzeba już bardziej tłumaczyć. Tak proszę Państwa - dzisiaj biorę na warsztat kalarepę.

więcej

Reportaż

ilustracja

Góra śmieci czy też wyspa skarbów?

Ostatnio był u nas wywóz tak zwanych śmieci wielkogabarytowych, ludzie powystawiali stare kanapy, sprzęt AGD, zabawki dziecięce którymi już się ich pociechy się nie bawią albo sprzęty z których już wyrosły. Wynoszenie zaczęło się już w weekend. I gdy siedziałam na schodach paląc papierosa jechała bagażówka - i ni z tego ni z owego zatrzymała się na ulicy; mężczyzna siedzący przedtem na miejscu pasażera wysiadł z auta i zabrał sprzed jednego z domów stojący wśród innych śmieci mały, różowy, dziecięcy rowerek, po czym zaniósł go do samochodu. Najwyraźniej dla niektórych śmieci, a dla innych skarby.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

W Kamionce nie chcą szerokiej drogi

Plan zagospodarowania przestrzennego, który burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula pokazał mieszkańcom dzielnicy Kamionka – bardzo się im nie spodobał. Mało powiedziane, na spotkaniu 25 lipca było bardzo gorąco. Padały pod adresem burmistrza i planu gorące słowa. Najwięcej kontrowersji wzbudza szeroka ulica, prowadząca przez środek dzielnicy. Mieszkańcy nie wiedzą, czemu ma ona służyć, ale obawiają się, że stanie się drogą praktycznie tranzytową, a ich spokojna, cicha, wiejska w zasadzie dzielnica zmieni się nie do poznania.

więcej

Partnerzy