Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że mnóstwo świąt w rodzaju Międzynarodowego Dnia Kota, Dnia Języka Ojczystego i tym podobne są potrzebne?

Aktualności

Piłkarze GKS Tychy wrócili do treningów

GKS Tychy

ilustracja

Uśmiechnięci, głodni gry i gotowi na ciężką pracę. Dziś piłkarze GKS Tychy wrócili do wspólnych zajęć. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza dzień rozpoczęli od badań krwi, a następnie wyszli na boisko. Na pierwszych zajęciach w Nowym Roku pojawiło się 33 zawodników.

- Czekaliśmy z niecierpliwością na rozpoczęcie wspólnych treningów, ale to wszystko poprzedzała bardzo ciężka rozpiska. Wszyscy sumiennie ją wykonywaliśmy. Biegaliśmy w lesie, parku, sporo czasu spędziliśmy na siłowni. Mam nadzieję, że to wszystko zaprocentuje w sezonie. Pamiętamy wszyscy jaka była wiosna w naszym wykonaniu. Byliśmy „Rycerzami Wiosny” i teraz mamy podobny cel- mówi Daniel Tanżyna, obrońca GKS Tychy.

Na pierwszych zajęciach w Nowym Roku zabrakło Edgara Bernhardta, który reprezentuje Kirgistan w Pucharze Azji. Jutro do zespołu dołączy inny z obcokrajowców, Keon Daniel. W środowych zajęciach nie brał jeszcze udziału Jan Biegański, ale na treningu pojawił się jego starszy brat, Aleksander. Sztab szkoleniowy chce przyjrzeć się wyróżniającym zawodnikom z drużyny rezerw i grup młodzieżowych. Z pełnymi obciążeniami będą mogli pracować również kontuzjowani w ostatnich miesiącach, Nikolas Wróblewski i Marcin Kowalczyk.

- Cały czas idziemy w kierunku młodzieży. Na bieżąco ich obserwujemy i nie ma dla mnie znaczenia wiek. Wszystko jest po ich stronie, jeżeli dadzą sygnał, będą trenować i grać na dobrym poziomie, to nie ma problemu, żeby młodzi zawodnicy grali jak najczęściej- dodaje Ryszard Tarasiewicz, trener GKS Tychy.

Dziś na treningu pojawił się również 21-letni napastnik, Paweł Szołtys. Mający za sobą występy w GKS Katowice, Rozwoju Katowice, Olimpii Elbląg, Starogardzie Gdańskim zawodnik będzie miał kilka dni do przekonania do siebie sztabu szkoleniowego. Podobny plan ma inny z napastników, który w zimowym okienku transferowym wzmocnił GKS Tychy.

- Pierwsze dni oceniam bardzo pozytywnie. Szatnia bardzo dobrze mnie przyjęła i teraz trzeba robić swoje. Na pewno chcemy powtórzyć rundę wiosenną z ubiegłego sezonu. Teraz jest ciężki okres, musimy go solidnie przepracować i robić swoje na boisku/- podkreśla, Artur Siemaszko, napastnik GKS Tychy.

W czwartek i piątek przed piłkarzami GKS Tychy kolejne badania. Na jutro sztab szkoleniowy przygotował dla nich specjalny radar, który sprawdzi jak biegają i oddychają. Dokonany zostanie również pomiar pojemności płuc i sprawdzona zostanie tkanka tłuszczowa.

- Pierwsze dni poświęcimy na badania. Podzielimy zawodników na grupy, żeby pracowali na odpowiednich obrotach. Pierwsze 2-3 tygodnie okresu przygotowawczego wykorzystamy głównie na elementy motoryczne, a następnie przyjdzie czas na sparingi. Mam nadzieję, że ostatnie trzy tygodnie wykorzystamy na poprawę tego, co robiliśmy nieźle w sezonie. Teraz będziemy chcieli to jeszcze poprawić i wejść na wyższy poziom-
puentuje szkoleniowiec „Trójkolorowych”.

Kadra na pierwszym treningu w Nowym Roku:


Bramkarze: Konrad Jałocha, Marek Igaz, Adrian Odyjewski, Mateusz Maciejowski, Oskar Kubik.

Obrońcy: Marcin Biernat, Maciej Mańka, Marcin Kowalczyk, Mateusz Grzybek, Konrad Pipia, Szymon Bielusiak, Daniel Tanżyna, Dawid Abramowicz, Łukasz Bogusławski, Mateusz Pańkowski, Arkadiusz Wolak.

Pomocnicy: Łukasz Grzeszczyk, Piotr Ćwielong, Nikolas Wróblewski, Jakub Piątek, Kacper Piątek, Sebastian Steblecki, Aleksander Biegański, Hubert Adamczyk, Omar Monterde, Dominik Połap, Maciej Blach, Piotr Fortuna, Kamil Kokoszka, Paweł Szołtys.

Napastnicy: Jakub Vojtuš, Michał Staniucha, Artur Siemaszko.


 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Zbiorowe wyparcie

Z Markiem Łuszczyną, autorem „Polskich Obozów Koncentracyjnych” rozmawia Dariusz Dyrda

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Z Korony Czeskiej do Prus

25 grudnia na dobrych 200 lat zdecydowano o losach Śląska

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Po prostu…czosnek!

Odwraca fazę księżyca, dlatego boją się go wampiry, strzygi i inne żądne krwi potworności - dlatego właśnie należy się wystrzegać ludzi, którzy go unikają. Wydłuża życie o setki lat, włożony
w pępek działa antykoncepcyjnie, odstrasza żmije, krokodyle i niechcianych adoratorów.  Mój ojciec żartuje, że jak się chce na satelitę odbierać telewizję Izrael, to trzeba jej talerz posmarować czosnkiem. To wszystko oczywiście bzdury (może poza tym przedostatnim), natomiast faktem jest, że czosnek obrósł w masę legend nie dlatego, że przywieźli go do nas kosmici.
W każdej bajce jest trochę prawdy, a w tym przypadku śmiało można powiedzieć, że czosnek to trochę „nadwarzywo”, można znaleźć
w jego bogactwie trochę…magii.

 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Smartfon - mój przyjaciel, mój wróg

Smartfon to zdecydowanie symbol naszych czasów. Pytanie czy jest to nasz sprzymierzeniec czy przeciwnik. Telefon typu smartfon na pewno ułatwia życie i pracę, ale czy nie jest tak, że smartfon zaczął przejmować kontrolę nad naszym życiem? Na pewno każdy kierowca zna przypadek, gdy wpatrzony w telefon, przechodzień wtargnął na ulice, nie patrząc się na boki. Tak samo jak rozmawiający przez telefon kierowca, lub - co gorsze - piszący e-meile albo sms-y. Co ciekawe, za rozmowę przez telefon za kierownicą można dostać mandat, ale za wpatrywanie się w ekran zamiast przed siebie – nie! Często widzę grupkę znajomych przy stole w restauracji. Nie rozmawiają ze sobą, każdy z telefonem w ręce, niby przy stoliku, ale tak naprawdę w innym świecie. Czy nie jest tak, że smartfon przestał być dla nas, a my staliśmy się dodatkiem do wirtualnego świata, z którym nas łączy? Czy to za jego sprawą pełno wokół nieskojarzonych dzieci, z głową jak sito, w której nie zatrzymuje się żadna użyteczna informacja?

więcej

Partnerzy