Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że strajk nauczycieli służy oświacie, czy też szkodzi uczniom?

Wynik głosowania:

44%
31%
25%
 
Nie wierzę, że chodzi im o dobro szkoły. Tylko o kasę!
 
Oświata wymaga reformy, ale się jej boję, bo co jedna, to gorsza
 
Jak nie chcą uczyć dzieci, niech się zwolnią!!

Aktualności

Piłkarze GKS Tychy wrócili do treningów

GKS Tychy

ilustracja

Uśmiechnięci, głodni gry i gotowi na ciężką pracę. Dziś piłkarze GKS Tychy wrócili do wspólnych zajęć. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza dzień rozpoczęli od badań krwi, a następnie wyszli na boisko. Na pierwszych zajęciach w Nowym Roku pojawiło się 33 zawodników.

- Czekaliśmy z niecierpliwością na rozpoczęcie wspólnych treningów, ale to wszystko poprzedzała bardzo ciężka rozpiska. Wszyscy sumiennie ją wykonywaliśmy. Biegaliśmy w lesie, parku, sporo czasu spędziliśmy na siłowni. Mam nadzieję, że to wszystko zaprocentuje w sezonie. Pamiętamy wszyscy jaka była wiosna w naszym wykonaniu. Byliśmy „Rycerzami Wiosny” i teraz mamy podobny cel- mówi Daniel Tanżyna, obrońca GKS Tychy.

Na pierwszych zajęciach w Nowym Roku zabrakło Edgara Bernhardta, który reprezentuje Kirgistan w Pucharze Azji. Jutro do zespołu dołączy inny z obcokrajowców, Keon Daniel. W środowych zajęciach nie brał jeszcze udziału Jan Biegański, ale na treningu pojawił się jego starszy brat, Aleksander. Sztab szkoleniowy chce przyjrzeć się wyróżniającym zawodnikom z drużyny rezerw i grup młodzieżowych. Z pełnymi obciążeniami będą mogli pracować również kontuzjowani w ostatnich miesiącach, Nikolas Wróblewski i Marcin Kowalczyk.

- Cały czas idziemy w kierunku młodzieży. Na bieżąco ich obserwujemy i nie ma dla mnie znaczenia wiek. Wszystko jest po ich stronie, jeżeli dadzą sygnał, będą trenować i grać na dobrym poziomie, to nie ma problemu, żeby młodzi zawodnicy grali jak najczęściej- dodaje Ryszard Tarasiewicz, trener GKS Tychy.

Dziś na treningu pojawił się również 21-letni napastnik, Paweł Szołtys. Mający za sobą występy w GKS Katowice, Rozwoju Katowice, Olimpii Elbląg, Starogardzie Gdańskim zawodnik będzie miał kilka dni do przekonania do siebie sztabu szkoleniowego. Podobny plan ma inny z napastników, który w zimowym okienku transferowym wzmocnił GKS Tychy.

- Pierwsze dni oceniam bardzo pozytywnie. Szatnia bardzo dobrze mnie przyjęła i teraz trzeba robić swoje. Na pewno chcemy powtórzyć rundę wiosenną z ubiegłego sezonu. Teraz jest ciężki okres, musimy go solidnie przepracować i robić swoje na boisku/- podkreśla, Artur Siemaszko, napastnik GKS Tychy.

W czwartek i piątek przed piłkarzami GKS Tychy kolejne badania. Na jutro sztab szkoleniowy przygotował dla nich specjalny radar, który sprawdzi jak biegają i oddychają. Dokonany zostanie również pomiar pojemności płuc i sprawdzona zostanie tkanka tłuszczowa.

- Pierwsze dni poświęcimy na badania. Podzielimy zawodników na grupy, żeby pracowali na odpowiednich obrotach. Pierwsze 2-3 tygodnie okresu przygotowawczego wykorzystamy głównie na elementy motoryczne, a następnie przyjdzie czas na sparingi. Mam nadzieję, że ostatnie trzy tygodnie wykorzystamy na poprawę tego, co robiliśmy nieźle w sezonie. Teraz będziemy chcieli to jeszcze poprawić i wejść na wyższy poziom-
puentuje szkoleniowiec „Trójkolorowych”.

Kadra na pierwszym treningu w Nowym Roku:


Bramkarze: Konrad Jałocha, Marek Igaz, Adrian Odyjewski, Mateusz Maciejowski, Oskar Kubik.

Obrońcy: Marcin Biernat, Maciej Mańka, Marcin Kowalczyk, Mateusz Grzybek, Konrad Pipia, Szymon Bielusiak, Daniel Tanżyna, Dawid Abramowicz, Łukasz Bogusławski, Mateusz Pańkowski, Arkadiusz Wolak.

Pomocnicy: Łukasz Grzeszczyk, Piotr Ćwielong, Nikolas Wróblewski, Jakub Piątek, Kacper Piątek, Sebastian Steblecki, Aleksander Biegański, Hubert Adamczyk, Omar Monterde, Dominik Połap, Maciej Blach, Piotr Fortuna, Kamil Kokoszka, Paweł Szołtys.

Napastnicy: Jakub Vojtuš, Michał Staniucha, Artur Siemaszko.


 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Rowery nie zastąpią samochodów, ale ….

Rozmowa z Wiesławem Bełzem, prezesem stowarzyszenia Rowerowe Katowice

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Odchodzący świat waserturmów

Od  dziesięcioleci stanowią nieodłączny  element naszego krajobrazu, a  nierzadko też punkt  orientacyjny, bo widać je  z daleka. Teraz jednak odchodzą, podobnie jak wiele innych obiektów  wczesnej epoki industrialnej. Trudno ratować każdą starą fabryczkę, ale waserturmów szkoda, bo mają szczególne piękno. Są jakieś takie dostojne. Zaś te w naszej  najbliższej okolicy najwyraźniej nie mają szczęścia do właścicieli.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rosole mio!

Dużo jest smaków bez których nie wyobrażamy sobie kuchni. I co ciekawe, najczęściej są to proste potrawy - jedzenie, które od zawsze nam towarzyszy i do którego najczęściej wracamy. Pamiętam jak wyjechałam z domu do akademika, myśląc, że teraz w końcu będę mogła jeść tylko to, na co będę miała ochotę. Rebelia, prawdziwa wolność, słowem: czyste szaleństwo. Pizza, zupki chińskie, hamburgery i tony słodyczy na okrągło. Nawet nie wiem jak to się stało, że pewnego dnia, po zaledwie kilku miesiącach sielanki, wykonałam ten jeden, przełomowy w życiu prawie każdego, młodego człowieka telefon - „Babciu...to jak się robi ten cały rosół”? 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ziobro szuka mafii górniczej

Minister wie lepiej od sądu?

więcej

Partnerzy